Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a domináns kan...

Mit csináljak a domináns kan kutyámmal? (FONTOS! )

Figyelt kérdés
Milyen módszert használjak?2 hete járok vele suliba 2x volt(mert hétvégén van) ott azt mondták megszokja majd a kutyákat,és meg kell rángatni,de akkor is csak morog és morog...Mit csináljak?
2011. aug. 30. 16:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Minek mindenkivel kötöszködni?
2011. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 nory0722 ***** válasza:
100%

Én eddig 3 suliba jártam,most járunk a 3.ba,már csak a társaság,meg kis csiszolás kedvéért. Mind3nál csak a végső tanulási stádiumban használnak szöges fojtót. Annak a lényege,hogy kis korrekciókat érsz el a már amúgy is mindent tudó kutyánál,csak ráigazítassz néha. Én is azt mondom,hogy póráz nélküli suli. Az meg,hogy rámorog egyes kutyákra: a múltkor a beagle-m egy staffra morgott,mivel nagyon pofátlan módon jött oda,mintha ő lenne a világ ura. Ez ellen nagyon nem tudsz mit tenni,mivel csak nem akar nekik behódolni. Max az oldalára fekteted,és behódoltatod,de akk meg a másik kutya lesz domináns,az meg az ő gazdájának nem túl jó.


Egyébként az enyém is morog néha,mikor engem akar védeni,mert néha(nagyobb kutyáknál) idegesen engedem oda,főleg ha tudom is,hogy balhés,ő ezt megérzi,ezért morog. Ilyenkor inkább oda sem engedem,vagy átadom a kiképzőnek,mert ő nyugodtabb. Ha hozzánk betéved bármilyen kóbor kutya,simán eljátszanak vele,még soha egyet sem bántottak.

2011. szept. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 nory0722 ***** válasza:
100%

Még annyit tehetsz,hogy a kan kutyákhoz jót társítasz. pl ha jól viselkedik a közelükbe,akkor jutalmat kap,vagy dicséretet,ha nem jól,megszidod,felhúzod... aki megszól,nyugodtan mondd meg,hogy ne üsse bele az orrát,ha nem ért hozzá. Ha van kan kutyás ismerősöd,közös séta,biciklizés,esetleg ha el tudod engedni szabadban,akkor oda is hívhatsz 1-2 ismerőst. A lényeg,hogy jót társítson hozzájuk.


Keresztanyámék 35 kg-os németjuhászát tanítom most sétálni. Mindig mondja,hogy ne vigyem,mert megharap,így rossz úgy rossz,de már 4hete viszem,és láss csodát,a kutya szépen jön láb mellett így a kb 6. alkalomnál. Mert nála más kutyákra támadt,cibálta... Én eleinte a fojtóhoz szoktattam, rövid sétákat tettünk,csak hogy tudja,mi is az a séta. Más kutyákkal(kerítésen belüliekkel is) agresszívnak bizonyult,ha meg náluk megy be egy,nem bántja. Én magabiztos voltam,vittem egy fél literes csörgős(3-4 cm-ig benne kavics van) flakont,párszor megcsörgettem,egyszer hozzá vágtam(nem túl erősen),ekkor akart felém kapni,de csak elé álltam,és le is nyugodott. Ő azóta ha meglát egy kerítésen belüli kutyát,2mp-re mintha elgondolkodna,nézi a kutyát,nyüszög,rám néz,aztán jön megint mellettem. Ő rájött,hogy jobb kötekedni velük,mert akkor tőlem kap. Ha jól viselkedik,megdicsérem,játszom vele...

2011. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 nory0722 ***** válasza:
100%

*nem kötekedni


Egyébként milyen fajta kutyus?

2011. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
si-cu,bolognese,havagnesee keveréknek mondják akitől elhoztuk de azoknál 10-15cm-rel nagyobb
2011. szept. 3. 09:38
 16/20 A kérdező kommentje:
Ezt a palackot üveggel én is kipróbáltam de akkor egymásnak estek...szóval inkább abbahagytam...Mostanában csak úgy viszem sétálni ha nyugotd és le van engedve a farkincája de sokszor felemeli mintha ő lenne a "nagy úr"
2011. szept. 3. 09:43
 17/20 nory0722 ***** válasza:
100%
Lassabb biciklizés hámmal vagy kocogás? És utána engeded más kutyákhoz. Mikor már kifáradt testileg. Van olyan kan kutya,akiről tudod,hogy nem balhés,domináns és benne lenne egy-két közös sétában?
2011. szept. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Hát én bicajozni szoktam vele hámmal(!) de már nem szereti:(direkt hámot vettem neki hogy húzzon de nem húz pedig bíztatom ezért görkoriztatom mostanság...Igen elég sok kan kutyával sétáltatom akik néha balhésak,de van szájkosaruk(nem fém) és az enyémnek is van amikor elengedem szájkosárral akkor a más kutyás gazdik görcsölni kezdenek:(Mondom nekik nem lesz baj!Szájkosárral nem ölik meg a kutyám,de félnek nagyon és erre ugrik a kutyájuk és az enyém meg vissza :/
2011. szept. 3. 18:53
 19/20 nory0722 ***** válasza:
Hát tényleg az lenne a legjobb,ha eleinte olyanokkal vinnéd sétálni,akik jól neveltek. Az enyémet múltkor megharapta egy kutya,azóta kicsit tart a többitől,ezért még nem engedem csak a jobbakhoz,a balhésakat most hagyom,először a bizalma álljon vissza.
2011. szept. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
alapban nem engedjük szó nélkül más kutyák közelébe. a tied hiába normális, és jól szocializált, ha a másik domináns, vagy verekszik. Én ugy vettem észre, hogy az ivaros kanok, max. 5 perc játékra alkalmasak. aztán már hajlamosak minden szaron öszzezördülni.
2011. szept. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!