Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyadoki műsorából nem...

A kutyadoki műsorából nem lehet kutyát nevelni?

Figyelt kérdés

Csak nekem tűnt fel, hogy a műsorban tök profinak tűnik a dolog, minden klappol, minden rendben van, de sétáltatás közben hátulról rugdosni a kutyát, akkor nmem úgy reagálnak a kutyák, ahogy a Tvben a kutyadokira. Meg hiába csinálja valaki nyugod1t energiával, akkor se az lesz, mint a Tvben.

M?eg, mondták erre mások, hogy azért, mert ezt csak a kutyadoki tudja csinálni. Akkor minek mutatják a Tvbe?

Showműsor? Az emberek elájulnak tőle, hogy de profi, és milyen nagyszerű, de másnak nem hoz sikert?

Csak szerintem nem lehet ebből kutyát nevelni?


2011. aug. 31. 12:22
1 2
 1/11 ausonia válasza:
100%
szerintem a gazdi jellemének kérdése, mega kuytus-gazdi kapcsolatáé.nekünk van egy eszméletlen vadóc labradorunk, apun kívül senkire nem hallgat,csak ha épp nyugisabb napja van.apu kipróbált néhány trükköt abból a műsorból,és neki bejött, mindent megcsinál a kutya,amit kér.lassan már nekem is, pedig én csak haver vagyok, nem A GAZDI :)
2011. aug. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy pár módszer amit én is alkalmaztam a kutyámnál, főleg a falkavezérség kialakításában. Eddig a kutyám ha meglátott egy kutyát meg volt őrülve sétáknál, most viszont azt csináltam amit mondott, egyenesen, határozottan előre mentem, és nem csitítgattam hogy jól van, gyere, semmi baj. Eddig is szépen sétált pórázon ha nem volt zavaró tényező, de sosem mögöttem vagy mellettem, mindig előttem ment laza pórázon. Mostanára azt is el tudtam érni hogy mellettem jön. Nekem bevált 1-2 módszer.
2011. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Azért tünik profinak mert azokat a részeket nem mutatják mikor a család rottweilere megkergeti kutyadokit.
2011. aug. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Figyi: a műsor elején elmondják hogy otthon ne feltétlenül próbálkozz.

Nem vagy szakember, ezt is tanulni kell.

Valószínűleg a kutyád baromira nem fogad el falkavezérnek, ezért nem érsz el nála semmit.


A műsor pedig nem azért készült, hogy abból próbálj kutyát nevelni.

Vidd el az ebet kutyaiskolába, ott megtanítanak egy két fogásra.

2011. aug. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%
Pont tegnap kérdeztem a páromtól, hogy akkor minek adják le ha az elején bemondják, hogy ne próbáljuk ki itthon.
2011. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

nálam az ő módszerei beváltak a kistestű kutyámnál(bichon frise) , de egyik ismim vizsláját én sétáltattam és nála meg nem sikerült elérnem sok mindent de valószínű azért mert ritkán vittem sétálni én mondtam hogy jövök minden nap, de nem kellett mindne nap mennem így a kutya se tanult sok mindent..mert folyamatosan abba a lelkiállapotába kell lennie akkor szerintem működött volna de már mind1, meg persze a vizslával csak 1 órát töltöttem ez nem vmi sok egy héten 3 szor, de az én kutyámnál akivel ugye egésznap velem van és minden sétát velem tesz meg és folyamatosan azokat dolgokat teszem amit a műsorban láttam... a kutyám nagyon ugatós és agresszív volt a többi kutyával ,gyerekekkel ..amióta pedig nézem a műsort minden megváltozott...még hozzá úgy hogy 2 éve kezdtem a "rehabilitálást" most nyáron jelentettem ki hogy vehetünk mellé még egy kutyát mert nem fogja bántani és minden sikeres a kiskutyát egyáltalán nem bántja és ha a kicsi nyüszög egyből ott terem és szaglásza hogy mi a baja meg időnként még játszanak ez a rehabilitálás elött nem mondtam volna hogy legyen kutyánk...de most már...


nekem beválltak a módszerek, ehhez kellett két év de csupán a tv-ben látottakat és cikkekben olvasottak sok segítettek..és nem kellett szak embert hívnom... persze lehet hogy az én kutyám eleve nem volt domináns és egy kis fegyelmezés már elég volt ahhoz hogy javuljon...

2011. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Persze, hogy nem lehet! És persze, hogy "showműsor". Egy szórakoztató műsor és kész. Rendszeresen ki is írják, hogy ezekkel a technikákkal ne próbálkozzunk szakember nélkül. Ráadásul nála se mindig jön be elsőre egy technika, akkor megpróbálkozik mással. Hányszor mutatnak olyat, hogy a gazdi körüludvarolja Cesart, hogy "de örülök neked, évek óta nézem a műsorodat, ugyan tedd már helyre az én kutyámat is". Ha olyan sokat tanult volna belőle, akkor nem kellene a sagítségét kérnie, hanem magától meg tudná oldani. Ettől függetlenül, ha valaki nem majmolja ész nélkül, akkor lehet tőle is sokat tanulni!
2011. aug. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy Cesar tényleg profi, de ő ösztönből csinálja, nem "tudományosan". Ösztönös tudást meg nehéz átadni egy másik személynek.
2011. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Nem lehet.

A hozzáértését nem tisztem vitatni, de az a műsor úgy ahogy van, egy jó nagy parasztvakítás.

2011. aug. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sokat lehet belőle tanulni, aki pedig ezen felbuzdulva elkezdi csesztetni a sarokba szorított megrémült pitbullt, az magára vessen.

A fellépésen sokat lehet javítani, testtartás, ilyesmi - ez bárkinél működhet, ahogyan a kizökkentő trükk is. Sétánál most már rendszeresen alkalmazom a finom oldalba rúgást, és tényleg működik.

Alapvetően nem hiszek az ilyen energia mesékben, de ez tényleg nem hülyeség. Ha úgy megyek oda a kutyához, hogy kihúzom magam, határozottan utasítom és elképzelem, hogy végrehajtja és persze közben hiszek benne, hogy sikerül, komolyan átütő eredményt érek el én is, akinek nincs különösebb tehetsége/érzéke ehhez.


A sétálással az elején még nagyon sokat bajlódtam, a kutya nagyon húzott, amitől ideges lettem és így csak még jobban átvette az irányítást. A műsorban láttam, hogy Cesar amikor kezd kissé feszült lenni, ráköti a pórázt a nadrág övbújtatójára, hogy a kéz ne továbbítson idegességet, feszültséget. Na gondoltam, ezt kipróbálom, és tényleg működik! Kihúzom magam, előre nézek, magamra kötöm a pórázt, a kutya pedig, aki eddig tiszta erőből húzott, jön mellettem normálisan, csak néha kell beavatkoznom kézzel. És ez csak egy apró trükk, de nekem például sokat segített.

Persze ez is olyan, hogy akinek egyáltalán nincs a kutyához türelme/önbizalma, az az összes részt megnézheti oda-vissza, semmit nem fog tudni alkalmazni belőle.

2011. szept. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!