Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy gondozod az amstaff-od?

Hogy gondozod az amstaff-od?

Figyelt kérdés
Mivel eteted,hogy edzed.... ?
2011. szept. 1. 14:22
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

,,Na latod,ez a baj.A geped,amin ezt bepotyogod,mennyibe kerult?"


Hát ez nem jött be :D A gépem egy 6 éves rozzant szar amit ajándékba kaptam akkor régen.És nem is vagyok hajlandó költeni rá,csak ha beszarik(ami nem kellene :) ).



,,Nem" a szaporítót támogatnám úgy,de ha belegondolsz ugyan olyan ,,korcs" akkor az is és nem staff.-Legalábbis ahogy Te levezetted itt nekem...

Akkor meg most miről is van szó ? ! ...


Hát nem tudom Te mit érzel korrektnek,de hogyis mondjam...más felelőtlen f@szsága miatt nem fogok egy menhelyes kutyát hozni,ami kitudja milyen lesz nagynak,illetőleg nagyon meg egyáltalán nem akarok,mert gyerek is van a családban.

2011. szept. 2. 06:55
 12/21 anonim ***** válasza:
ezt jól TANULD MEG! Szaporítótóol SOHA NE vegyél kutyát!ha 10.000 adja akkor az már selejt.akkor is megéri 100ezer.zek a kutyák 80-mennek fel 140ezerig.Nem érdemes venni rossz idegrendszerű kutyát egy szaporítótól.Törzskönyvnélkül is lehet 100ezer.
2011. szept. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2131493-kinek..


Részemről ennyit a marha drága törzskönyvezettekről:


,, Hát nekem most halt meg a törzskönyves, chippezett boxerem alig 4 évesen :( 70 ezerért vettük, mindig a legjobb tápot kapta, vigyáztunk rá.. Ráadásul azt mondta az állatorvos h genetikailag volt vmi betegsége.. Így hogy kaphatott egyáltalán törzskönyvet?? A másik kutyám viszont nem törzskönyves, 10 ezer forintért vettük és most 7 éves, teljesen egészséges :)"

2011. szept. 2. 07:40
 14/21 Tyler913 ***** válasza:

"Részemről ennyit a marha drága törzskönyvezettekről"


Ja,egy a sokbol.Es azt vegigolvastad,hogy a szaporitosokkal mennyi a problema?


"Hát ez nem jött be :D A gépem egy 6 éves rozzant szar amit ajándékba kaptam akkor régen.És nem is vagyok hajlandó költeni rá,csak ha beszarik(ami nem kellene :) )."


Jol van b.zmeg,akkor a telefonod,nyaralasod,bulik,stb.Arra celozgattam,hogy az emberek boven koltik a penzt olyan dolgokra,amik csak rovid idotartamra szolnak,de egy kutyara,aki 10+ evig lesz veluk,meg sajnaljak.


",,Nem" a szaporítót támogatnám úgy,de ha belegondolsz ugyan olyan ,,korcs" akkor az is és nem staff.-Legalábbis ahogy Te levezetted itt nekem...

Akkor meg most miről is van szó ? ! ...


Hát nem tudom Te mit érzel korrektnek,de hogyis mondjam...más felelőtlen f@szsága miatt nem fogok egy menhelyes kutyát hozni,ami kitudja milyen lesz nagynak,illetőleg nagyon meg egyáltalán nem akarok,mert gyerek is van a családban."


Feltunt az onellentmondas?Szaporitotol vennel kutyat,de menhelyrol (ami valszeg szinten szaporitott) mar nem,mert az "mas felelotlen faszsaga".Namost ha a menhelyes ugyanolyan "korcs" (bar en nem ezt allitottam,mindegy),mint a szaporitos,akkor miert tamogatnad a szaporitot? Ezt nem tudod kiervelni,ha vert izzadsz,akkor sem.

Ha eljutsz odaig agyban,hogy a szaporitotol vett kutya "minosege" gyakorlatilag megegyezik a menhelyes kutyaeval,akkor rajossz,hogy ott sem tudod,milyen lesz nagynak,mivel van keverve,milyen betegsegei vannak,stb.

2011. szept. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Tyler913 ***** válasza:

Ha mar ideztel a linkelt topicbol,hadd tegyem meg en is:


"Mentett, agyonszaporított labradorjaim vannak ... az öregebbnek az orvosi költségei súrolják a 300e ft-ot ... nyomorultnak minden kijutott :(

A fiatalabb csak idegileg tropa egy picit ..."


" Golden retriever. 25 ezerért vettük. Akkor nagyon jónak tűnt, a szülők szépek voltak, láttuk mindkettőt. Ennyi elég is volt. Beleszerettünk a kicsibe. Majd teltek múltak a hónapok(!) és a kiskutyánk nem volt olyan aktív illetve látszott rajta hogy olyan nehezebben mozog. Elvittük orvoshoz, aki megröntgenezte. Kiderült, hogy más most súlyosabb diszpláziája van. Azt mondta örökölhette."


"nekem spánielem van szaporítótól... 2 éves...már 1x volt műtve a csípőjének az egyik oldala most műtve lett a másik is.. az epilepsziáját gyógyszerekkel kezeljük..."


"Igen, egy szaporító felszámolta az állományát (skótjuhász), egy kiskutyát ingyen elhoztunk.

Túl nagy, csúnyácska, idegileg elég satnya. Gyógyíthatatlan gyomor és bélrendszeri problémája van, egész életében spéci koszton él ez miatt, ha sikerül valakitől kunyiznia tiltott kaját, akkor napokig minden baja van szegénynek. A fogazata, már ha lehet annak nevezni, úgy áll, mint egy aligátornak, igaz, már a többség kihullott."


Es ez csak az elso harom oldalrol.Van meg kerdes?

2011. szept. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

,,Jol van b.+zmeg,akkor a telefonod,nyaralasod,bulik,stb.Arra celozgattam,hogy az emberek boven koltik a penzt olyan dolgokra,amik csak rovid idotartamra szolnak,de egy kutyara,aki 10+ evig lesz veluk,meg sajnaljak. "


Tudod ez az mikor bazzzd+++ személyes térben vájkálsz és nem is tudod az ember hátterét.Hat éve nem nyaraltam mert nem engedhetem meg magamnak amikor meg igen akkor ügyebár munka ezerrel...telefon 2 éves olcsóért...bulizni 1 évbe egy ....


Nem minden ember bacccca el a pénzt minden szarra,csak tudod épp egészséges embernél vannak mértékrendek.



Most hívtam egyet,hogy aztán szaporító vagy sem?!..francc tudja,törzskönyv nélkül 30 azzal meg 60!!!Még,hogy nem drága a törzskönyv mi?


,,Nagyon igéretes kölykök kaphatók.Szülők:Backsas Dick Tracy/HPJ,HFGY/Navahó Staff Crazy/tenyészszemle/Mindkét szülő legendás ösökkel rendelkezik."


Hogy aztán ebből mi igaz s mi nem azt nem tudhatja az ember...

2011. szept. 2. 16:08
 17/21 A kérdező kommentje:

[link]


Szerintetek ők milyenek?

2011. szept. 2. 16:40
 18/21 Tyler913 ***** válasza:

"Tudod ez az mikor bazzzd+++ személyes térben vájkálsz és nem is tudod az ember hátterét.Hat éve nem nyaraltam mert nem engedhetem meg magamnak amikor meg igen akkor ügyebár munka ezerrel...telefon 2 éves olcsóért...bulizni 1 évbe egy ..."


Dehogy akarok a szemelyes teredben vajkalni! Csak mint irtam,nem ertem,hogy az emberek egy olyan hosszu tavu befektetesre,mint a kutya,hogy nem birnak penzt odaszanni,mikor az eves ellatasa is min. 80-100 ezer forint.Ennyiert mar kapsz TK-s kiskutyat jo tenyeszetbol.


"Most hívtam egyet,hogy aztán szaporító vagy sem?!..francc tudja,törzskönyv nélkül 30 azzal meg 60!!!Még,hogy nem drága a törzskönyv mi?"


Igen,ez tipikus szaporito.A torzskonyv 5500 Ft,amit a tenyeszto nem egy kiskutyara,hanem egy egesz alomra ker le.Es nem opcio,nem ugy mukodik,hogy Te dontesz,akarod-e torzskonyvvel.Aki azt mondja,TK nelkul 30,TK-val 60,az valoszinuleg nem is tudna torzskonyvet adni,es ezzel a kamuval szurja ki a szemedet,hiszen ilyen esetben az emberek 99%-a nem keri a TK-t.De ha Te megis ragaszkodnal hozza,nagy gondban lenne,hidd el.


A linkelt kutyak jol neznek ki,es ha chip,oltasok,TK megvan,akkor megerheti a dolog.Mondjuk az ilyen "Dick Cock Dozer CHP PPH TTC" meg "legendas osok" felsorolasban nem hiszek,de nem ez a lenyeg.Menj el,nezd meg a szuloket,beszelgess a tenyesztovel,nezd meg a kolykoket,es donts ugy.

2011. szept. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Tyler913 ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2168105-miert..


Latom a fenti kerdest is Te tetted fel,es hasonlo valaszokat kaptal,mint amit en leirtam.Elozoleg azt hittem,nem ez a ficko ajanlotta 30-ert TK nelkul.Akkor viszont tenyleg felejtsd el ezt az almot,jo esellyel kavaras van a hatterben.Ha hiszek a szovegnek,az apa dijnyertes,az anya viszont szimpla hobbykutya,jo esellyel arrol van szo,hogy a ficko a sajat szukajat befedeztette egy jo kannal,de mivel a genek 50%-a az anyatol van,a jo kan igy meg nem garancia semmire.


Raadasul 6 hetesen tenyeszto nem ad oda kutyat.Szoval megegyszer: gyanus a dolog nagyon.

2011. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Hát ez az ,hogy a szülők nem rosszak...nemtudom,még felhívom megbeszélem vele,hogy találkozzunk,bár jó kis út lesz...70 km :D csak oda
2011. szept. 2. 17:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!