Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy csivava tartása könnyű...

Egy csivava tartása könnyű feladat?

Figyelt kérdés
Nem a magatartására gondolok elsősorban, hanem a szőrápolásra, az etetésre (pl.: mennyire gyakori ennél a fajtánál az allergia, bármire) arra, hogy beteges-e egy genetikai problémáktól menetes egyed, könnyezik-e a szeme...?
2009. ápr. 20. 10:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mivel csivava kutyam meg nem volt.. ezert nem tapasztalatbol beszelek.. de kerestem par oldalt ahol meg tobbet megtudhatsz roluk es esetleg a betegsegeirol..


[link]


[link]


amugy szerintem is leginkabb arra kell vigyazni hogy nehogy leessen mert konnyen meguti magat a csivava hiszen 1-3 kilosak :p

2009. ápr. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos a csivi egy túlzottan népszerű fajta mostanában ami azt jelenti hogy rengetegen szaporítják!


Tudsz venni csivit akár már 10-20ezerért is, de legtöbbször (nem általánosítok, de rengeteg ilyen eset van)az orvosnál hagyod majd később amit az elején megspóroltál.


Ha a legjobb alapokkal akarsz indulni akkor érdemes gyűjteni arra hogy egy jobb kennelből való kutyust tudjál venni. Mindenképpen olyan szülőktől származó kis kölyköt válassz, akik szűrve vannak a fajtaspecifikus örökletes betegségekre, és olyan tenyésztőtől aki szerződésben vállal garanciát az 1 éves korig kialakuló örökletes betegségekre!


Így ha valami oknál fogva mégis baj lenne a kutyussal, a tenyésztő pl. visszafizeti a vételár egy részét.

2009. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ok! Köszi!

És egy valóban minőségi, törzskönyves csivi mennyibe kerül minimum?


Várom a tapasztalt csivava gazdik véleményét, hozzászólását is!!!:)

2009. ápr. 20. 11:45
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem sem csivavám van, de általában minden minőségi, törzskönyves kölyök 50-60ezernél kezdődik. De hidd el megéri inkább enyit fizetni, minthogy orvoshoz járni minden héten és havi 100ezret arra költeni.
2009. ápr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A csivavák eléggé nyavajgós fajták,hisz télen vacognak és megfázhatnbak.Eléggé szereti a kényeztetést és sokat kell törődni vele.Nagyon igényli a kényeztetést,azaz simogatás,fürdetés,ápolás meg minden.
2009. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem csivim van, Magyarország egyik legjobb tenyészetéből :) Anno 100 ezerért vettük, de garanciálisan, szülők mindenre szűrtek, és a kutyus kiállítási minőségű (igaz csak hobbi kutya).

A csivava nagyon ragaszkodó természetű, egy gazdás kutya, aki ha kell, bokára is megy, ha a hőn szeretett személyt valaki bántalmazza. A megvételkor arra is gondolnod kell, hogy a csivavák átlag élettartama jóval 15-év felett van (a keresztanyám csivavája 21 éves, és köszöni, jól van, igaz már foga nincs, és alig lát, de péppel megoldják).

Szőr szempontjából a hosszú szőrű változatot ajánlom inkább, mert az nem hullajtja annyira, de a rövid szőrű egy borzalom... Állandóan szőrös a kanapé :)

Télen ruházni is kell, mert megfázik, a szemére kicsit kényes, de amúgy ha rendes tenyésztőtől veszed, és nem egy elfajzott valamit szaporítótól, akkor nem fogsz csalódni betegségek terén sem.

2009. ápr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ok! Köszi a válaszokat mindenkinek, főként a csivi gazdijának!

A szőre tényleg nagyon hullik, mert most egy havanesem van, neki nem olyan veszélyesen hullik, mivel ez a fajtájából adódik is, de nagyon sokat kell vele kínlódni, mert nehezen kezelhető.

A csivava szőre biztos nem olyan problémás, de mennyire szőrös tőle a lakás? Mert ez a dilemmám! E legnagyobb dilemmám!!!

2009. ápr. 20. 19:03
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem is csivavám van. Neki rövid a szőre, de nem tapasztaltam, hogy nagyon hullana. Sőt, nem is igazán találtam még elhullott szőrt. A téli hideggel sincs probléma. Ha sétálni viszem, szoktam ugyan ráadni ruhát, de ha a kertbe megy ki játszani, akkor nem kell. Ilyenkor ő érzi, mikor elég, és bejön megmelegedni. Már 2 éves múlt, és eddig nem volt soha megfázva. Én is azt javaslom, hogy nézz alaposan körül, és csak tenyésztőtől, szerződéssel vegyél kutyát. De tudnod kell azt is, hogy ez sem zárja ki teljesen az örökletes betegségek előfordulását. Az enyém is beteg, pedig elismert tenyészetből való.

2009. ápr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi! És szabad tudni milyen komoly baja van a kutyusodnak?

Egyébiránt nekem van már egy 1 éve havim és ő is beteg, allergiás:S

2009. ápr. 23. 10:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Térdkalács ficama van, mindkét lábán. Ez állítólag gyakori az ilyen kiskutyáknál.
2009. ápr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!