Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire ér valamit egy kutya...

Mennyire ér valamit egy kutya a betörések ellen?

Figyelt kérdés

Nem voltam itthon 1 hétig, és arra jöttem haza, hogy befeszítették az ajtót. Persze de, nem mentek beljebb, mert pinyó volt, és tök sötét, meg üres. A házba nem akartak bemenni. Persze most már mindennap itthon vagyok.

Most kicsit aggódok, hogy mi lesz, ha megint ez lesz.

Ha lenne egy kutya a háznál, más lenne a helyzet?

Mennyit ér egy nagy testű kutya?

Lehet, hogy akkor keresnének másik házat?


2011. szept. 3. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon sokat ér egy jó kutya. De tényleg. Rengeteg betörő fél tőle. Főleg ha a kutya valami dobermann vagy moszkvai őrkutya.
2011. szept. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
ha profival van dolgod, akkor teljesen mindegy h milyen kutyád van, mert azt úgy is elaltatják, és úgy törnek be. de ha kis piti bűnözőkkel van dolgod, akkor szerintem már egy német-juhász is megteszi, vagy egy komondor... a lényeg h nagy testű legyen és ugatós, attól félnek
2011. szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
hát 1 palotapincsi nem sokat ér ha nincs otthon senki,de mondjuk ha vannak otthon arra esetleg jó hogy ugasson .De ha nincs otthon senki akkor valami keményebb kutya kell.pl kaukázusi németjuhász doberrman pitbull stb.
2011. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Németjuhász tökéletesen megfelel, de felelősséggel is jár egy kutya tartása /séta, etetés, tisztántartás, nem hagyod egyedül napokig, stb./
2011. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
igen ez is fontos.. gondold el milyen rossz a kutyának az, ha bevan zárva egy kis helyre... csak megerősíteni tudom hogy a naponta sétáltatás NAGYON FONTOS! amúgyis állítólag már fél óra séta az embernél, javítja a memóriát...
2011. szept. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy foglalkozni kell vele.

Foglalkoznék is, csak érdekel, hogy tényleg ére- valamit akár 1 embert is el ijeszt, vagy mindegy.

Mert nem szeretnék arra ébredni, hogy leütnek...

2011. szept. 3. 17:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon számít, hogy van kutya! Még ha nem is "házőrző", akkor sem mernek általában bemenni, ha látják, hogy kutya van. Vagy miért nem teszek ki egyszerűen egy "harapós kutya" táblát? Kutya nem is kell. A betörő nem fogja lecsekkelni, hogy igaz-e, és sokkal valószínűbb, hogy inkább más házat keres.


Viszont a riasztó jobb ötlet ám, mint a kutya! (Itt is trükközhetsz azzal, hogy kiteszed a riasztó matricát, de a riasztót nem veszed meg. Hátha. Jobb mint a semmi.

2011. szept. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kutya az alkalmi betörők ellen ér valamit. Ha nálad van kutya, a szomszédnál meg nincs, akkor a kisebb ellenállást választja és a szomszédhoz tör be. Ha viszont célirányosan hozzád megy mert tudja, hogy nálad van olyan érték, amit ő el akar lopni, akkor eleve úgy megy oda, hogy felkészül a kutya kiiktatására. Márpedig minden kutyát ki lehet iktatni, a legképzettebbeket is. Aztán azt se felejtsd el, hogy egy nagytestű kutya eltartása évente minimum 100-150 ezer forint, még akkor is, ha menhelyről fogadod örökbe. Emellett napi 2-3 óra foglalkozást, törődést, játékot, tanítást, sétáltatást igényel. Anyagilag is és hatékonyságban is jobban jársz egy olyan riasztóval, ami egy biztonsági céghez van bekötve!
2011. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsónak egy LIKE :)


jól gondold meg a kutyavállalást, mert nagy felelősség, nem egy haszonállat, aminek csak enni meg inni adsz. rendszeres sétáltatás, kutyasuli, oltások, szocializáció, arról nem beszélve, hogy ha fajtatisztát szeretnél, akkor 80-100e alatt nem kapsz jó kutyát.

a riasztót ettől olcsóbban meg tudod venni, és a fenntartása is olcsóbb, mint egy kutyáé.


ha viszont mindig is vágytál kutyára, és kész vagy rááldozni a szabadidődet (egy részét), akkor vágj bele, ahogy a többiek is írták, a "kis halat" elijeszti a kutya.

2011. szept. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!