Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancsot találtam a kis...

Kullancsot találtam a kis puli kutyámban! Milyen szert használjak hogy többé nem menjenek belé?

Figyelt kérdés
Őket is fenyegeti a fertőzés úgy mint az embereket?
2008. márc. 9. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos olyan szer nincs, amivel a kullacs kikerülhető.

Olyan oltás van ami véd a kullancsok által terjesztett fertőzések ellen.

Szóval fenyegeti őket is a fertőzésveszély.

2008. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Állatkórházak melletti patikákban lehet venni a FRONTLINE nevű szert, ez az egyedüli, ami a pulit a hatalmas szőrzet alatt megvédi bolhától kullancstól.

Kb 3000 ft egy ampulla több helyen el kell oszlatni a nyakától indulva a gerincénél, fél éves védettséget ad.

2008. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Kiltix nyakörvet használok, bár nem tudom, pulin mennyire lenne jó, meg kellne kérdezni egy állatorvost. Ez 7 hónapos védettséget ad, tehát elvileg az egész kullancsszezonban véd. Elméletileg ha bele is megy a kullancs, elpusztul, mielőtt vért szívhatna, így fertőni sem tud. Egy a proléma. Egyik kullancsriasztó szer sem nyújt 100%-os védettséget.

Viszont valóban van néhány kullancs által terjesztett betegség ellen oltás. Sajnos nem mind ellen.

Ha kullancs volt a kutyádban, a következő hetekben nagyon figyeld és ha bármi rendelleneset észreveszel, azonnal vidd orvoshoz és szólj, hogy kullancsa volt.

Az egyik leggyakoribb betegség, amit a kutyák kullancstól szereznek, a babesiosis, ennek a jele lehet pl. a véres vizelet, úgyhogy arra is figyelj! De figyelmeztető jel lehet, ha a kutya bágyadt, étvágytalan, nem olyan jókedvű, mint szokott lenni.

Mindenképpen vegyél valami kullancsriasztó szert (akár az előttem ajánlott Frontline-t, akár Kiltix-et, de sokféle szer van, érdeklődj egy állatpatikában, vagy egy állatorvosnál, tudva, hogy nem biztos, hogy jól jársz a legolcsóbbal), fontos a megelőzés, mégha nem is 100%-os.

Remélem, nem lett beteg a kutyusod!

2008. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat!Aggódom érte!Bár én alapból aggódós vagyok.....Már figyeltem pár napja az tény és valóban nem olyan játékos...enni eszik.Az bizti hogy jó nagy csomó lett a dög kullancstól...

Köszönöm és mgfogadom a tanácsokat!

Judit

2008. márc. 9. 18:42
 5/8 anonim válasza:
87%
a legjobb ha olyan helyre viszed ahol a legkevesebb a valószínűsége hogy belemegy. Mi az ártérben sétáltatás után átlag 5-6 db-ot szedtünk ki a németjuhászunkból évekig,(többnyire én)szegény teljesen megundorodott mikor megszagolta ami kijött belőle. tuti 100%-os ellenszer nincs!
2008. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
ja meg az előzőhöz hozzáfűzve, ez a szegény kutya 7 éves korában nyirokmirigy daganattól halt meg nem, tudom hogy van valami összefüggés a temérdek összeszedett kullancs és ez között... Vagy egyszerűen szegényt utolérte a középkorú férfiak rettegett betegsége.
2008. márc. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A különböző nyakra csöppenthetős bolha- és kullancsriasztók elég hatásosak, de csak egy hónapig! Érdemes figyelni, meddig van hatása, mert sajnos jelenleg is nagyon terjed egy kullancs által okozott kutyabetegség, amiben el is pusztulhat.

Ha hosszú időt vagy olyan helyen, ahol kullancsok vannak, érdemes a spot on használata mellett be is fújni rovarriasztóval. Kész vegyi üzem, ez sem a legjobb megoldás, de még mindig kevesebb a mellékhatás, mint a fertőzött kullancsnak.

2008. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha elolvassa ezt a cikket ahol több bolha és kullancsriasztót is tesztelnek:


[link]

2008. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!