Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a gond a kutyámmal,...

Mi lehet a gond a kutyámmal, miért harapdál minket?

Figyelt kérdés

A problémám a következő:

Vettem édesapámmal egy fajtiszta 2 hónapos szuka németjuhász kis kutyát, ez volt 2 hónapja, azaz mostmár 4 hónapos. És a gondunk az lenne a kutyával hogy, harap:S amiota megvettük harapdál minket, tépkedi a zoknimat,polomat stb, és valahányszor megharap oda utok az orrára, és ez már 2 hónapos kóra óta igy van, és még mára se értette meg. én adok neki reggel délben meg este is enni, és én szoktam vele játszani is(akkor is rendszeresen megharap) Azért választottam ezt a kutyát mert tudtomala németjuhászok okosak. Lehet hogy az a gond hogy még nagyon fiatal, de megkéne tanulnia valahogy, hogy a gazdáját ne harapja meg. ha erre tudtok nekem magyarázatot adni akkor légyszives irjatok vissza. előre is köszönöm


2009. máj. 29. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
menyit foglalkoztok vele? időben mert ez feltünési viszketegség asszem legalábbis az enyém igy probálta felhívni magára a figyelmet és ha ráütsz az orrára mond neki hogy nem szabad sok szerencsét
2009. máj. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan ez teljesen normális, ő még gyerek. Okos csak akkor lesz, ha tanítod. Ehhez érdemes szakember segítségét kérni és majd kutyaoviba vinni.
2009. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nos, naponta 1x-2x szoktam vele kimenni vagy sétálunk egy kicsit vagy játszok vele. van két macskánk akivel szokott kergetőzni, és rendszeresen fejére állitja a teraszt:) tehát valamit mindig csinál.
2009. máj. 29. 15:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

azért harapdál,mert kutya . az alomban az első 8 hétben megtanulja a tesóitól,hogy mekkora erővel haraphat.

ha ez nem történik meg,neked kell megtanítanod rá.

amikor harap ne húzd el a kezed ,mert a tej fogai hegyesek és megkarcolnak.viszont adjál ki magas fájdalmas hangot minden esetben ,ha a kezed megharapja.

mikor elengedi dícsérd meg.

így megtanulja .

minden más harapásáról pl: székláb,ruházat.stb le kell szoktatnod , fuj vagy hagyd rövid parancsszó,és ha elengedi dícséret és jutifalat

2009. máj. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Vannak kölykök akiket megvisel, hogy elválasztják őket az anyjuktól, testvéreiktől. Mi régebben tenyésztettünk és nekünk is voltak néha kölykeink, akik harapóssá váltak az elválasztás után. Ezt idővel abbahagyják, addig ha harap a nyakán meg kell fogni a bőrt és felemelni, mivel ha rosszat csinált, az anyja is így "büntette".
2009. máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!