Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez megoldás lenne, ha nem,...

Ez megoldás lenne, ha nem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sajnos nálunk (,mivel gimnazista vagyok, és a családom pedig dolgozik) 8-10 órán keresztül senki sincs otthon, de a "leendő" kutyám igényli a gazdi közelségét és nem szeret egyedül lenni. Erre a problémára megoldás lenne egy kis menhelyi keverék kutyus a "leendő" kutyusom mellé? Végülis annyian monták már, hogy vegyünk egy menhelyi kutyust, meg (szerintem is) szegények megérdemelnek egy második esélyt és amúgy én is szerettem volna egy menhelyit. Tehát arra gondoltam, hogy 2 kutyám lenne: egy "leendő" kutyám, meg egy kis menhelyi keverék kutyus.->mert arra gondoltam, hogy ameddig nem lennénk otthon, addig ők ketten eljátszanának a kertben. Természetesen mind a kettővel foglalkoznék és a keveréket nem csak a másik kutya "szórakoztatására" használnám és nem csak ezért venném meg, hanem ugyanúgy foglalkoznék vele is mind a másikkal (pl.: mind a kettőt elvinném sétáltatni, mind a kettőnek kifésülném a szőrét, mind a kettővel játszanék, tanítanám őket...stb.).

Ez lenne az én tervem, de ha esetleg nem jó, akkor légyszi írjátok le és azt is hogy miért nem lenne jó.

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. szept. 6. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így nagyon jó!!!
2011. szept. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jól el lesznek egymással. :)
2011. szept. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ez így szerintem sem rossz...:)

de nekem 6 kutyám van, napközben csak alszanak.

ha kimegyek a kertbe, beindul a játék...

ha séta van, és én ülök a mezőn, ők nem futkorásznak, csak a közelemben ülnek/egerésznek...


szóval arra tényleg jó, hogy ne egyedül legyen, de valószínűleg nem fog sokkal kevesebbet unatkozni...

(de azért javít a helyzeten mindenképp!:))

2011. szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó ötlet.Kell a kutyusodnak a társaság.
2011. szept. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy kutya is sok időt energiát és pénzt igényel. Nem csak eszik, de rendszeresen oltani, féregteleníteni, kullancs elleni szerrel havonta csepegtetni, kozmetikázni kell.

( otthon is pénzbe kerül) Olyan helyet kialakítani neki ahol télen sem fázik stb. stb. Kettő kutya dupla idő és dupla költség. Ha biztosítani tudod ezt, tíz-15 éven át, vágj bele! DE, arra is gondolj, hogy mi lesz akkor , ha elvégzed az iskolát és mondjuk egyetemre mész, egy másik városba? A családod biztosan ugyan úgy szeretne két kutyát???

2011. szept. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenre gondoltam, gondoznám..stb. Arra voltam kíváncsi, hogy a szetterem nem unatkozna így ennyire.
2011. szept. 10. 17:22
 7/7 anonim ***** válasza:
De, unatkozna. A kutyák életében a játék, csak a kölyök korra jellemző igazán. Később a közös vadászat, a napi élelemszerzés, az utódok gondozása , vagyis a család életének a szervezése a fő feladatuk. Mivel az emberek ( gazdák) ezt elvégzik helyettük, nem marad más számukra, mint az "unalom ". A kutya akkor érzi jól magát , ha van napi rendszeres feladata,egy kertbe zárva, "házat őrizni" nem feladat. Kivéve, ha olyan helyen laksz , ahol mindig történik újdonság, olyan akció, olyan helyzet amit a kutyának kell megoldani. Kicsi az esély rá.:)) Ám , ha ragaszkodsz az eredeti elképzelésedhez, kevés mozgásigényű, tunyulni szerető kutyákat válassz! "leendőnek" és menhelyesnek is. Figyelj arra, hogy a két kutya jelleme ne nagyon ütközzön egymással.
2011. szept. 11. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!