Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek igaza volt a...

Szerintetek igaza volt a másik kutya gazdájának?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves amsztaff kutyám, aki nagyon barátságos, és nagyon okos.Pár napja elvittem sétálni.Eddig nem volt semmi probléma, de most össze futottunk egy másik kutyával, akit a gazdája póráz nélkül sétáltatott, és ahogy meglátott minket, azonnal megtámadta a kutyámat.A kutyám ösztönösen megvédte magát.Aztán a másik kutya gazdája elkezdett velem ordítani, hogy az ilyen gazdát le kéne lőni, és az ilyen kutyát fel kéne akasztani.Aztán fel ajánlottam, hogy kihívom a rendőrséget, mert ne neki álljon feljebb, mikor én betartva a jogszabályt, pórázzal sétáltattam a kutyámat, ő viszont nem.Akkor elmondott mindennek, és mikor megnéztem a kutyámat, az egyik szeme nagyon megsérült, akkor mondtam neki, hogy hozza a kutyája oltási könyvét, mert el kell vinnem az enyémet orvoshoz, és ott biztos megkérdezik,és meg kértem, hogy adja meg az adatait.Nagy nehezen oda adta a kutya oltási könyvét, és kiderült, hogy 3 éve nincs beoltva a kutyája.Ennek ellenére még mindig neki áll feljebb, és szerinte szájkosarat kell adni az ilyen szemét kutyákra.Aztán én mondtam neki, hogy ha szájkosarat adok rá, akkor még meg védeni sem tudja magát, és csak a városban vagyok köteles ráadni a városi jogszabályok szerint.De csak köti az ebet a karóhoz, és akkor is azt mondja, hogy neki van igaza.Szerintetek?
2011. ápr. 28. 10:25
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
100%

Megfordult a fejedben, hogy neki lehet igaza? Ne vicclej, már, ne hagyd, hogy az erőszakosságával befolyásolni tudjon! Csak egy primitív köcsög, hogy mer még ezek után vitába szállni, mikor az ő hibája az egész?

Remélem meggyógyul a kutyusod és semmi baja nem lesz!

2011. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat.A kutyusom jól van, bár a szeme még nagyon csúnya, de mindent megteszek azért, hogy meggyógyuljon. :)
2011. ápr. 28. 10:33
 3/57 anonim ***** válasza:
59%
Remélem, jelezted a jegyzőnél, hogy az a kutya nincs beoltva?
2011. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelentsd fel nyugodtan, az oltás elmulasztása szép kis bírság...nehogy már neki álljon feljebb. Ráadásul még póráz sem volt rajta, semmi.
2011. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza!

A kutyások között íratlan szabály,hogy idegen,pórázon vezetett kutyához nem engedjük oda a póráz nélküli kutyánkat.

2011. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:
Nem tettem feljelentést, mert akik látták az esetet, azok a szomszédai voltak, akik tegnap azt mondták nekem, hogy ők azt fogják mondani, hogy az én kutyám támadta meg az övét.
2011. ápr. 28. 10:38
 7/57 anonim ***** válasza:
Miért lenne igaza? Az ő kutyája volt szabadon, az ő kutyája támadott. Minden szinte maximálisan csakis ő a hibás mindenért. Az oltások hiánya meg egyszerűen elképesztő!! Nagyon komoly baja is lehetett volna a te kutyusodnak egy ilyen felelőtlen barom állat miatt. Én a helyedben fel is jelenteném!
2011. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
Akkor jelentsd a jegyzőnél, hogy nincs oltása a dögnek vagy 3 éve. :P Az ellen nem tudnak mit tanúskodni a szomszédok!
2011. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is staffim van. Sajnálom a kutyusod, jobbulást neki! Egyértelmű, hogy neked van igazad! Ha az ő kutyája ilyen harapós/támadós, azt kellett volna pórázon, szájkosárba vinnie! Nálunk az van a jogszabályban, hogy csak a harapós kutyákra kötelező. Ennek ellenére nekem is más sokszor beszóltak -.-

Jó, én is szoktam póráz nélkül vinni kinn a réten, de ahogy meglátok egy másik kutyást próbálom miharabb pórázra venni. Sajnos néha történnek olyan esetek, hogy odarohan (az enyém végtelenül barátságos), ilyenkor ez persze az én hibám... De ha támadós lenne nem engedném el olyan helyen, ahol csak a legkisebb esélye is megvan annak, hogy találkozunk egy másik kutyással! Úgyhogy Neked van igazad mindenképp, ha valóban így volt, ahogy leírtad :)

2011. ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:
A baj csak az, hogy a nevét nem mondta meg, csak a kutya oltási könyvében a matricákat láttam.De az igazság az, hogy a kutyája oltási könyve sem érvényes már.Ha jelentem a jegyzőnél, akkor tesznek valamit?
2011. ápr. 28. 10:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!