Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha lepasszoltak...

Mit tegyek ha lepasszoltak hozzám két kiskutyát, és évek óta nem viszik el?

Figyelt kérdés

Egyik unokatestvérem 2 éve kertes házból panelba költözött, és megkért hogy had adja már be a két kutyáját hozzám, amíg nem talál jobb megoldást az elszállásolásukra. Nah azóta is nálam vannak a kutyusok. Nem nagy kutyák, de a panelba az anyja nem engedi be őket, a barátnője szülei sem engedik magukhoz a kutyákat, így szegények azóta is nálam dekkolnak. Most közölte hogy 2 év múlva összeköltöznek a csajjal, vesznek saját házat és akkor viszik a kutyusokat (hmm ha ez ilyen könnyen menne, hogy rögtön tudnak házat venni).


Sajnálom szegény kutyákat, a gazdáik ha havonta 1x meglátogatják őket akkor már sokat mondok, és olyankor hoznak nekik valami maradékot otthonról, de ennyi. Én etetem őket saját pénzből, én foglalkozok velük a saját 3 kutyám mellett, de nincs annyi időm rájuk és milliomos se vagyok. Próbáltam őket megnevelni, de valahogy nincs annyi türelmem hozzájuk mint a saját kutyusokhoz, így lemondtam arról, hogy sétáltassam őket, mert iszonyúan húznak, de ettől függetlenül játszunk velük is ugyanúgy, és próbálunk boldog életet nyújtani nekik is.

Most kicsit besokkaltam, meguntam hogy segíteni sem segítenek és a kutyákra is magasról tesznek. Szerintetek nagy szemétség lenne, ha mondanám nekik, hogy vagy vegyék magukhoz a kutyákat; vagy pedig keressünk nekik egy olyan gazdit akik nekik tudják szentelni a teljes idejüket?


2011. szept. 7. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne szemétség,az a szemétség ahogy ők viselkednek.
2011. szept. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Alapvetően semmi bajom velük, fiatalok még, fogalmuk sincs a felelősségről, csak amikor mondom nekik, hogy elkellene őket ajándékozni, akkor azzal jönnek, hogy mennyire jó lesz mikor majd a saját házuk kertjében szaladgálhatnak a kutyák (csak bírják kivárni szegények..), és ilyenkor mindig megígérik hogy beszállnak az etetés költségébe is, aztán ezt nagyon hamar el is felejtik. Már hozzám jobban kötődnek a kutyák, mint hozzájuk, ciki is mikor a csajszi hívja magához a kutyákat és nem nagyon mennek, valamint megtanítottam őket néhány egyszerűbb trükkre (ül, fekszik, pacsi), ilyenkor csak hüledeznek. A saját kutyáink is sok költséggel járnak (oltások, féreghajtás, vizsgálatok) és lekopogom, az a szerencse, hogy még egyiknek sem volt komolyabb baja, amiért sokat kellett volna fizetni. Viszont mióta betört a válság, és a svájci frank így kicseszett velünk, azóta komolyan számolgatnom kell, hogy hogyan jövünk ki a pénzből hó végéig. Eddig a kutyák proplan tápot ettek, most azon filózom, hogy átállunk egy olcsóbbra, akkor még bírjuk valameddig.
2011. szept. 7. 17:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem keress nekik új gazdit, mert nem hiszem, hogy valaha újra magukhoz vennék a rokonok őket. A kutyusoknak is jobb lenne, ha a figyelmen és a szereteten nem kellene osztozniuk másik 3 kutyával. Neked is jobb lenne (persze biztos nehéz lenne az elválás), mert többet tudnál foglalkozni a saját kutyáiddal. 3 kutya is éppen nagy energiát igényel, 5 meg pláne. Az anyagiakról nem is beszélve.
2011. szept. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*éppen elég nagy
2011. szept. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pl spórolhatsz ezzel a táppak is addig: josera economy 20kg 7200ft.
2011. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!