Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiperaktív kutyának állatorvos...

Hiperaktív kutyának állatorvos milyen gyógyszert írhat fel?

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 13:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy német juhásznak elképesztő mozgásigénye van. A kerti rohangálás nem elég, ott már minden zegzugot ismer, új dolgok, új szagok, zajok kellenek neki. Ha behívható vidd ki egy mezőre és engedd el, meg fogod látni, hogy teljesen másképp mozog majd, mint otthon. A saját tempójában rohangál össze-vissza, kering a gazdi körül, szagcsapásokat követ, érdeklődik, ismerkedik. Az új élmények, a közös program fogja kellően lefárasztani. A sétába nagyon jól beszőhetők az alapengedelmességi gyakorlatok (ül, áll, fekszik, behívás, irányváltások, stb.) A gyakorlatok és az fesztelen rohangálás váltogatása nem teszi unalmassá a munkát/gyakorlást a kutya számára sem.


Ha a sétákra időzíted a szükség perceit vagy fordítva, akkor az anyagcseréje is frankón nyomon követhető, azonnal látszik, ha vmi nem stimmel. Feltételezve persze, hogy rendes gazdiként felszedegeted a matériát.


Mint ahogy a kisgyerekbe sem toljuk a cukros szarokat és a kólát ész nélkül, mert kezelhetetlen lesz, így szerintem a nem kellően mozgatott kutyát sem javasolt highenergy tápokkal tömni.


A mi német juhászunk 25-30km séta után az orrával azonnal bökdösi a felakasztott pórázt, merthogy "Gazdi, ideje lenne ám indulni megint!" Tudom, hogy többnyire már fáradt ilyenkor, néha dülöngél, mint egy részeg matróz, de a szíve akkoris vinné tovább rögvest. :o)


Ha a napi sétáink elmaradnak (jellemzően a munkám miatt), a kisasszony 1-2 nap után elkezdi lerombolni a kertet... :o)


Én spec örülök, hogy a kutyám ilyen energiabomba, pörgős rosszcsont. Egyrészt kötelezően kimozdít a tv elől, másrészt, ha a pörgés hirtelen, váratlanul megszűnik, tuti lehet indulni a dokihoz, mert vmi baja van vagy mindjárt lesz. Ha nyugisabb lenne, nehezebben, talán későn vennénk észre a betegségeit.

2011. szept. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
83%

Siralmas a hozzáállásod. A kertben szinte semmilyen olyan új inger nem éri a kutyádat, amely szellemi vagy fizikai megterhelést okozna számára - egy (a leírásod alapján) MUNKAVONALÚ németjuhásznak.

A farokkergetés - mely egyértelműen annak a jele, hogy a mozgás-, foglalkozáshiány miatt kezd bekattanni - következő lépcsőfoka, hogy le is rágja magának!


De szép élet vár rá, egész életében benyugtatózva!!!


Ennél még szerintem az is jobb, ha megválsz tőle. Keress neki egy aktívabb gazdát, aki mellett boldog, kiegyensúlyozott életet élhet. És legközelebb plüsskutyát válassz magadnak.

2011. szept. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!