Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hajlandó a kutyus...

Miért nem hajlandó a kutyus az alomba üríteni?

Figyelt kérdés
Ha látom, h végzi a dolgát beteszem az alomba, de viszont ott visszatartja, ha kell nagyon sokáig (nem kínzom, mielőtt vki meggyanúsít) és ha kiveszem csak akkor folytatja. Nem tudom mit tegyek vele....
2011. szept. 11. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
A kutya nem macska! Nem fog alomba wc-ni!
2011. szept. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor inkább az utcára vidd le. És igaza van az elsőnek, a kutya nem macska!
2011. szept. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Az alom macskáknak való, azért.


A kutyának vegyél a földre letehető kutyapelenkát egy erre szakosodott üzletben. Ez úgy működik, mint a macskáknál az alom, csak kutyáknak kifejlesztve.


Ha még nem szobatiszta piciről van szó, lehetőleg minél több időt tölts vele kint a szabadban.


Ha épp bepisil, és van kert, gyorsan vidd ki, vagy a kutyapelenkára helyezd rá. Az is fontos, hogy mielőbb feltakarítsd amit produkál, mert még a csempe is képes átvenni a kutya számára ismerős illatot - még ha mi nem is érezzük - és akkor oda fog szokni a piszkitással. Ha nagyon nem megy a dolog, akkor egy újságpapírt itass át vele (tudom, elég undi), és vidd magaddal ha sétáltok, rakd le neki, és valahogy a kutyapelenkára is próbáld rácsempészi a szagát, hogy ott érezze, és ott érezzen késztetést legközelebb elvégezni a dolgát. :)


Remélem tudtam segíteni! Sok türelmet és kitartást, és mielőbbi sikereket!! :)

2011. szept. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

14:27-es vagyok. A legfontosabbat elfelejtettem!!!!


Ha jó helyen végzi a dolgát, dicsérd meg! (Ha rossz helyen, akkor soha ne szidd, légy közömbös, egyáltalán ne reagálj a történtekre - tudom, ez néha nehéz... :P )

2011. szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
47%
Amíg nem volt kutyapelenka, hogy szoktatták szobatisztaságra a kutyát? Én csak simán minden ébredés után levittem. Vettem pelenkát a kölykök alá az alomládába, néhány perc alatt miszlikbe szaggatták. Inkább kitettem őket a kertbe 3 hetesen. Egy hét alatt szobatiszták lettek.
2011. szept. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Akiteki: Teljesen egyszerű: újságpapír, amire a kutya saját illatát vitték rá, így a kutya oda szokott a papírra, illetve a papír segítséggel (ahogy fent már említettem) a szabadba... :)


Bár egy kutyatartónak szerintem ez logikus (kéne legyen)... :D


Egyébként meg réges-régen nem igazán voltak a kutyák lakásban tartva (még volt esze az embereknek), tehát nem volt gond a szobatisztaságra nevelés sem... :)

2011. szept. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
A kérdés költői volt. 17 évvel ezelőtt nekem újságpapír sem volt. Kellő időben levittem a 8. emeletről és nem pisilt-kakilt a lakásba.
2011. szept. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!