Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz előérzetem van, mit...

Rossz előérzetem van, mit csináljak a kutyusommal?

Figyelt kérdés
Egyik pillanatban kedves játszótárs, megy mögöttem, fut a labda után, tanulja a szavakat, aztán meg mintha felhúzták volna, nyújtom a kezem, hogy megdicsérjem, meg megsimogassam, erre odakap nem egyszer, hanem többször, mivel nem engedem neki, hanem visszahúzom a kezem erre meg ugatni kezd. Erről sürgősen le akarom szoktatni? Mit csináljak ilyenkor? Hagyjam ott, és ne figyeljek rá egy darabig? Vagy mit tegyek? (A nem parancsszót nem érti, csak ha a testemmel elállom az útját akkor hagyja abba ha rosszalkodik.)
2011. szept. 11. 16:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
28%

Viccelsz ugye?

Sok horror filmet láttál, ahol az aranyos kölyök kutyából gyilkos fenevad lett?

Te magad vagy a kutya viselkedésének okozója! Tőled ilyen!

Keress valakit aki elmondja neked, hogyan kell nevelni egy élő , igazi kölyök kutyát! Ne itt kérdezz! Olyan hiányosságaid vannak ( vagy szórakozol) ami néhány mondattal nem pótolható.

2011. szept. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

De jó neked, hogy te úgy születtél, hogy mindent tudtál a kutyák neveléséről kedves utolsó!

Nem volt ezer kiskutyám, hogy megtapasztalhassam, hogy egy kölyökkutya ilyen és olyan helyzetekben, hogy viselkedik, nálunk egy kutya addig van nálunk ameddig él (azaz 10-14 évig!), addig nem mondunk le róla, nem hozunk hozzá több kutyát. Egyébként nem kell horrorfilmet néznem elég, ha végigmegyek az utcámon és látom, hogy mennyi ugatós vérengző kutya van, akik rohannak a kerítésnek. Ok, ugasson a kutya, de ne minden elhaladó embert, meg ne a gazdáját!

És igen tőlem függ milyen lesz a kutya ezt tudom, direkt azért is mertem itt megkérdezni, mivel ez az oldal erre a céllal jött létre.

Egyébként mindenkinek a segítségét köszönöm, rendesek vagytok, hogy segítettetek. :)

2011. szept. 21. 21:14
 23/26 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló :a kutya neveléshez nem kell külön oktatásban részt venni!!! de látom te tartasz ha ilyen sokat tudsz!!!!én 7 évesen kaptam a kiskutyámat és mégis egy normális kutya lett belőle pedig 7 évesen nem nagyon tudtam sokat az ebekről
2011. szept. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
43%

A kutya emlős állat és ragadozó. Nincs keze, nem tud beszélni. Kommunikációra a hangját használja, minden egyebet a testével csinál, fut, ugrik, eszik, harap, mindezt teszi úgy , ahogyan az ösztönei diktálják. Sokféle van neki és sok kombinációban létezik, színes egyéniség, sokféle jellemmel, temperamentummal megáldva. Az öröklött dolgok 20% a fennmaradó 80% pedig a környezet befolyásolása, a tanulás által.

Na, ná, hogy a kutya tanításához nem kell tudás! Azért van ennyi jól nevelt kutya is. :)) Pont amilyen sok okos ember és jól nevelt gyerek van.

2011. okt. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
43%
7 évesen nem te gondoztad, nevelted a kutyát, hanem a szüleid! Mindig ott voltak, ha korrigálni kellett, még akkor is ha te nem tudtál róla. Amikor kérdeztél, válaszoltak neked,és nem kellett egy vadidegen tanácsát kérni a net-en:))
2011. okt. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Sans válasza:
Mikor olyat csinál, amit nem kéne, (pl. ugrál mikor vársz rá, gondolatban hagyja abba, vagy harap) akkor fogd meg hátul a tarkó részénél, és szorítsd le a földre, majd határozottan mondd neki hogy nem szabad!! Akkor engedd el hamár nyűszít, 3 adjára! Ez bevállik! Ilyenkor hagyd egy 5 percig aztán menj vissza hozzá! (Mert ha rögtön utánna játszasz vele, akkor játéknak veszi!)
2018. aug. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!