Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz előérzetem van, mit...

Rossz előérzetem van, mit csináljak a kutyusommal?

Figyelt kérdés
Egyik pillanatban kedves játszótárs, megy mögöttem, fut a labda után, tanulja a szavakat, aztán meg mintha felhúzták volna, nyújtom a kezem, hogy megdicsérjem, meg megsimogassam, erre odakap nem egyszer, hanem többször, mivel nem engedem neki, hanem visszahúzom a kezem erre meg ugatni kezd. Erről sürgősen le akarom szoktatni? Mit csináljak ilyenkor? Hagyjam ott, és ne figyeljek rá egy darabig? Vagy mit tegyek? (A nem parancsszót nem érti, csak ha a testemmel elállom az útját akkor hagyja abba ha rosszalkodik.)
2011. szept. 11. 16:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

pórázon is csinálja ??

legközelebb,ha megteszi, hirtelen és váratlanul üsd tarkón a fülei mögött ( gyorsan kell reagálnod , 2 másodpercen belül ) , persze bal kézzel, mivel a póráz a jobb kézben van, és persze nem erősen, csak " tockost " adj neki,

1 nem látja hogy honnan jött

2 kizökkenti

3 dominancia átvétel ??

ez csak egy teszt, de a válaszaiból már többet tudunk !

2011. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Pórázon sosem csinálja, ott mindig a lábam mellett halad, néha engedem neki, hogy bóklásszon, de általában megkövetelem tőle, hogy mellettem haladjon. Ahogy megfigyeltem 2 dolog váltja ki nála az ugatást:

1. ha türelmetlen, azt hiszi, hogy jutalomfalatot kap, közben a kezemben nincs semmi, a kezem felé kap, meg a mancsával is "odabököd"

2. ha túl van "pörögve", túl boldog, pl. hazajövök az iskolából és leülök hozzá, akkor olyan túl boldog, de nem érti, hogy ha karmol, meg harap az nekem fáj

Úgynevezett betanított dolgoknál nincs gond, tudja, hogy ha etetési idő van, akkor kapja meg a kaját, ha szépen leül. Kezdi érteni, hogy sétánál csak akkor haladunk, ha nem húz, bár ilyen probléma egyáltalán nincs nála, mindig a lábam mellett jön. Azt is érti, ha mondom neki hogy nem, és adok neki egy más játékot hogy játsszon vele (pl. papucsra faágat szívesen cserél). Szóval általában jó kutya, ha ez a harapás megszűnne semmi baj nem lenne vele. Ha jól le van fárasztva, akkor alszik mint a bunda este, csak reggel hiányol minket mikor felkel, akkor ugat, idegenekre eddig nem volt agresszív.

2011. szept. 20. 13:19
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Na így már tisztább a helyzet. Az én kutyám is cápázik, mikor megy a falat. Azt csinálom, hogy teljesen zárt tenyérrel tartom neki oda a falatot, és a tenyér addig nem is nyílik ki, amíg piszkálja. Abban a pillanatban, hogy nincs piszka, nyílik a tenyér, pottyan a kaja.


A hazaérkezésnél érdemes azt csinálni, hogy beérsz, és levegőnek nézed a kutyát. Ha ugrik hátat fordítasz, ha megint ugrik, megint. Lepakolsz, kezet mosol, leülsz. Megvárod, míg lenyugszik. Akkor nyugodt, mikor lefeküdt, és sóhajtott egyet. Innentől vársz még öt percet. Ha 5 percig nyugton van, akkor magadhoz hívod, és megsimogatod. Ha megint kapkodna (van rá esély bőven) akkor lemerevedsz, és megint átnézel rajta. Amint nyugton van, megint simi. Így meg fogja érteni, hogy te csak akkor szereted simogatni, mikor nyugton van.

2011. szept. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Ha tényeg romik a helyzet, kipróbálhatod a kizárást is. Lényegében ez a kutya tejes levegőnek nézése. Nem reagálsz semmi jelre, amit ad, nem simogatod, nem játszol vele, egyszerűen enni kap, és kész. Mivel kölyökkutya, nem javaslom az egy, kéthetes kizárást, elég lenne mondjuk 5 nap. De ülj le a családoddal, és beszéld meg velük, hogy eikőtök sem nyú a kutyához. Ekkor általában jobban elkezdenek ragaszkodni a gazdihoz, jobban a fakavezérüknek tekintik őt.
2011. szept. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Az ot nap kizaras sok, es az lehet hogy tulzottan megviselne a kutyat lelkileg. Nagy bun eseten probalkozz elobb max egy nappal. Egyebkent en ugy szoktattam le errol a kutyam hogy eles hangot adtam ki, utana fakepnel hagytam ugy hogy nem tudott utanam jonni. De csak 10 percre. Utana visszamentem hozza, ha megint csinalta akkor hosszabb idore mentem ki a helyisegbol. Eleg hamar megertette hogy nincs harapdalas. Ha lenyomod a foldre vagy befogod a szajat az csak olaj a tuzre. Vagy keress ra youtube-on a csodalatos kutyadokira, onnan ellesheted a bokodos mozdulatot:)
2011. szept. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Én egy kölyöknek harapdálásért semmiképp sem ajánlanék kizárást. A kizárás egy eszköz a viszony rendezésére, és arra, hogy megtanulja a kutya, hogy a figyelmed az neki jutalom, azt ki kell érdemelni, nem járandóság. De hogy a harapásért kapta, azt nem tudja összerakni, és ahogy magadhoz engeded örömében megint harapdálni fog, hiszen ő nem ember, hanem kutya, aki a legtöbb pozitív dolgot (játék, kaja) a száján át szerzi.
2011. szept. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy kicsit túlapportos a lelkem? nálam is van ilyen kutya. Ilyenkor felemelem a kezem, "NINCS" és amikor látja, hogy üres, elnyugszik.
2011. szept. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
ha megharap akkor fektesd a hátára, egyik kezeddel kapd el a torkát mintha folytogatnád(persze ne szorítsd csak fogd meg erősen) és próbáld meg lefogni a kutyát. Mutasd meg neki hogy dominánsabb vagy. Fájdalmat ne okozz neki csak fogd le (torka + ahol ficánkol)
2011. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
ahogy a kisgyerekek kezére is ráütnek ha rosszat tesznek így a kutyát is így kell rendre parancsolni! ne üsd hanem kicsit csapj az orára ez nem fog neki fájni de tudja hogy ki a főnök!
2011. szept. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
51%
Az en kutyamnak csapkodhatnad az orrat iteletnapig:D
2011. szept. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!