Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy yorkit. Mik a...

Találtam egy yorkit. Mik a további teendőim?

Figyelt kérdés

Találtam egy yorkit, egyedül kóborolt az utcán. Figyeltem 1 óráig, hogy merre megy, hogy lássam, ide való e a környékre, vagy felszedi e gazdája, keresik e, de rá se hederített senki, így befogtam. Ami nem volt nehéz, mert leguggoltam és úgy szaladt bele az ölembe mintha puskacsőböl lőtték volna ki... Nem akartam az utcán hagyni, inkább nálunk legyen minthogy egy tróger állatkínzó nemtörődöm ember nyereségvágyból hóna alá csapja.

Amíg nem lesz meg a gazdája, mik a teendőim? Megfürdettem a kádban, mert nagyon loncsos volt és összevolt állva a szőre, jól bírta a fürdetést. Kapott enni, bár félve adtam neki, mert nem tudom mit eszik egy ilyen kutya. Nekem egy skótjuhászom és egy vizslám van, mindkettő lány, a yorki az fiú, szóval máris összebarátkoztak. Kapott kutyakonzervből husit, meg sült hurkából ami ma készült (nem fűszeres, nem csípős, natúrat kapott) és inni is kapott. Mindent megevett amit elé raktam, de nem tudom mit eszik pontosan.

Úgy tudom nagyon kényes egy ilyen kutya, mit csináljak vele? Úgy értem miket KELL csinálni vele? Orvoshoz majd elvisszük ha huzamosabb ideig nem lesz meg a gazdája. Nyitottak vagyunk rá, hogy megtartsuk, sőt anyám kifejezetten örülne neki. Nagyon aranyos, bújós, nem fél, egész délután játszottam vele, aktív kutya.

Minden tanácsot szívesen veszek, úgymint fürdetés, etetés, ápolás, bármi használhatót szívesen várok tőletek mert nem tudom mit igényel egy ilyen kutya!


2009. ápr. 22. 15:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Az állatorvosnál plakátold ki és küldj egy képet nekem e-mailben az adatokkal együtt (hol találtad, mikor milyen számon vagy elérhető)

2009. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti gazdáját kell először keresni, mert lehet, hogy sírva keresi valahol. A neten tedd fel képpel minél több elveszett-talált topicba. Nézessetek benne chipet, hátha van és akkor a gazdi is megvan jó esetben. Különös törődést szerintem csak a szőre igényel, ezt majd a tapasztaltabbak leírják.
2009. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam is, természetesen az első és legfontosabb dolog, hogy megtaláljuk a gazdáját. A képek már kész vannak, holnap megyek fénymásolóba hogy kinyomassuk és több példányban lefénymásoljuk, plusz a közeli rendelőkben kirakjuk a fényképet az adatokkal együtt. De gondolom nem 1 nap alatt lesz meg a gazda (ha meglesz egyáltalán) ezért érdekel, hogy hogyan ápoljuk addig is, mit egyen, mik a legfontosabb teendők.
2009. ápr. 22. 15:35
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

szia! hova valosi vagy?

Szegeden keresnek egy ezust-barna yorkit.

2009. ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
2%
Bocs ,de nagyon utálom a yorkikat..szerintem nyírd ki!!!!
2009. ápr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Szabolcs megyei vagyok!


Nyírjam ki???????? Hogy mondhatsz ilyet?? Azt akarom hogy jó helye legyen amíg itt van, úgyhogy óvom a széltől is.

2009. ápr. 22. 15:56
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
És pontosan melyik városban laksz?
2009. ápr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Tedd ki a képét oda ahol találtad. Hátha ott is keresik majd. Az interneten is vannak olyan oldalak amiken lehet olyan hirdetést feladni, hogy találtál egy kutyát.

pl.: [link]

Olvashatsz a yorkshire terrierről itt: [link]

Az, hogy mivel eteted az a kutya korától is függ. Állatkereskedésekben is rákérdezhetsz az etetéssel kapcsolatos dolgokra. Ha nem tudod kb mennyi idős a kutyus. Max. azt tudom mondani, hogy állatorvost kérdezz meg. Ez a kutya kicsi, nagyon kicsi. Körülbelül 23,5 cm-re nő meg. Nagyon merész termetéhez képest. Egy nagyobb kutyának is nekimer ugrani. Én nagyon szeretem ezt a kutyafajtát. Sok szerencsét hozzá.

2009. ápr. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Szeintem ne azzal foglalkoz hogy hogy ápold majd ha végleg a tiéd lesz!!Hidd el most éppen lehet hogy egy kislány sír utána(tudom nekem 4 éves yorkimat "fogaták be" és 1 évig csak sírtam minden nap)szóval amikor majd tényleg nem lesz meg a gazdi addig ne tekints magadévá de egyépként nagyon aranyos/kedves/jószándékű lehetsz hogy gondoskods róla és ellátod amíg nemlesz meg a gazdi:de semmi kép ne adj neki csontot

elég kényes kutya,sokat kell vele foglalkozni

benti kutya,kozmetikushoz kell vinni ha esetleg van még kérdésed írj nyugodtan privit.

2009. ápr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Az előző vagyok. Remélem te is leértékelted a 15:50-es válaszolót.
2009. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!