Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy yorkit. Mik a...

Találtam egy yorkit. Mik a további teendőim?

Figyelt kérdés

Találtam egy yorkit, egyedül kóborolt az utcán. Figyeltem 1 óráig, hogy merre megy, hogy lássam, ide való e a környékre, vagy felszedi e gazdája, keresik e, de rá se hederített senki, így befogtam. Ami nem volt nehéz, mert leguggoltam és úgy szaladt bele az ölembe mintha puskacsőböl lőtték volna ki... Nem akartam az utcán hagyni, inkább nálunk legyen minthogy egy tróger állatkínzó nemtörődöm ember nyereségvágyból hóna alá csapja.

Amíg nem lesz meg a gazdája, mik a teendőim? Megfürdettem a kádban, mert nagyon loncsos volt és összevolt állva a szőre, jól bírta a fürdetést. Kapott enni, bár félve adtam neki, mert nem tudom mit eszik egy ilyen kutya. Nekem egy skótjuhászom és egy vizslám van, mindkettő lány, a yorki az fiú, szóval máris összebarátkoztak. Kapott kutyakonzervből husit, meg sült hurkából ami ma készült (nem fűszeres, nem csípős, natúrat kapott) és inni is kapott. Mindent megevett amit elé raktam, de nem tudom mit eszik pontosan.

Úgy tudom nagyon kényes egy ilyen kutya, mit csináljak vele? Úgy értem miket KELL csinálni vele? Orvoshoz majd elvisszük ha huzamosabb ideig nem lesz meg a gazdája. Nyitottak vagyunk rá, hogy megtartsuk, sőt anyám kifejezetten örülne neki. Nagyon aranyos, bújós, nem fél, egész délután játszottam vele, aktív kutya.

Minden tanácsot szívesen veszek, úgymint fürdetés, etetés, ápolás, bármi használhatót szívesen várok tőletek mert nem tudom mit igényel egy ilyen kutya!


2009. ápr. 22. 15:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%
bocs előző előtti (előző)
2009. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
16:07-es vagyok: A kínyirást javasoló embernek üzenném :Én meg nem szeretem a te "fajta" embereket/akkor nyírjalak ki ?? komolyan ilyen embereket :( elszomorító !komolyan mondom emberek miért kell ilyenek mondani?áhh komolyan :(
2009. ápr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
én sem vagyok iazán oda a yorkikért, de SOHA nem mondanék ilyet, elég szomorú h feljössz egy ilyen oldalra, és a kutyabarátoknak írsz egy ilyen véleményt, felháborító. el tudom miért nem szereted a yorkit, mert felkapott divatkutya, minden szinte minden cicababának ilyen van és a természete más kutyák felé sem a legpozitívabb(ez csak a saját tapasztalatom) de attól még nem mondhatsz ilyet. ha nem csípném az anyádat, akkor szerinted az a megoldás h javaslom neked h nyírd ki?! beteg vagy úgy látom
2009. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

a 2. sorból kimaradt:

el tudom képzelni

2009. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Mint már mondtam: legfontosabb, hogy visszakapja a gazdája, és ezért amit csak lehet, meg fogok tenni. Nem gondolom a magaménak, csak leírtam, ha mégsem jelentkezne érte a gazdája, akkor se kerül utcára, mert nálunk elfér.

Az ápolását azért kérdeztem, mert tök mindegy hogy 2 napig, 1 hétig, 1 hónapig marad nálunk, nem szeretjük a loncsos kutyákat, a mieinket is ápoljuk (illetve én ápolom, mert az én feladatom) és nem akarom hogy azt lássa a gazdája ha meglátja, hogy itt rossz dolga volt, nem a megfelelő ételeket kapta, nem volt fésülve, vagy hasonló.

Bár nagyon csúnya volt amikor megtaláltam, összevolt csomósodva "rasztásodva" a szőre, mostmár hogy megfürdettem jól néz ki, de rettegve fürdettem, nehogy elrontsak valamit, mert hiába fürdetem a sajátjaimat, mind a kettő 20 kilón felül van, és más a módszer is.

Szóval vagy nagyon régen kóborolt az utcán és azért lett ilyen csapzott, vagy nem foglalkoztak vele, mert nagyon kis csúnya és büdös volt.

Szóval mindenkit megnyugtatok, hogy keresem a gazdáját, holnaptól kilesz plakátolva a környék, rendelők, stb.


Sajnálom hogy igazából érdemi választ nem kaptam a tartásával kapcsolatban, pedig ez volt az igazi kérdés, úgyhogy szétnézek a neten.

2009. ápr. 22. 17:48
 16/18 anonim ***** válasza:
50%
16:07-es vagyok még mindig :D : Én mondtam hogy ha van bármilyen kérdésed yorkihoz kapcsolatosan írj privibe és válaszolok!DE így most mindent leírni háát amit nem tudsz és kíváncsi vagy írd meg ide: butha_2@freemail.hu :D
2009. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok meglett a kutya gazdája most vitték el!!!!
2009. ápr. 22. 18:55
 18/18 anonim ***** válasza:
Örülök neki!:)
2009. ápr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!