Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tehet az ember, ha egy...

Mi tehet az ember, ha egy póráz nélkül sétáltatott kutya megtámadja a békésen (pórázon) sétáló kutyáját?

Figyelt kérdés
(MIKOR) Lehet ebben az országban a kutyatulajdonosokat felelősségre vonni? Nem is arról a közel 20 e ft-ról van szó, amit a kutyám gyógykezelésére fordítottam az elmúlt 2 hétben elszenvedett 2 kutyatámadás miatt (közparkban, óvoda, játszótér mellett!), hanem a sérelmek lelki oldaláról. A kutya rengetegett szenvedett a szerzett sebektől, mind fizikálisan, mind lelkileg. Mi van, ha hamarosan születendő gyermekemet, vagy öreg nénit éri a támadás. Akkor lesz rendőr, közterület felügyeletes, vagy a FÓKUSZban kell szerepelni az ilyen eseteknek, hogy valami történjen?
2011. szept. 12. 12:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%

Utolsónak egyébként igaza van abban, hogy pórázon sokkal agresszívabbak a kutyák. Mi külvárosi részen lakunk, rengeteg kutya van, 99%-uk póráz nélkül sétál, de az elmúlt években még nem láttam komoly verekedést. Olyan volt, hogy egy pillanatra egymásnak ment 2 kan, de ez inkább olyan kakaskodás.

Viszont szerencsére az amstaffokat, piteket, német juhászokat pórázon tartják. Én ezekkel a fajtákkal nagyon nem vagyok kibékülve, sajnálom:(

2011. szept. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
arról meg nem beszélve hogy mit okozhatnak a kutyák szabadon, még ha meg se támad senkit... bármi lehet, a legkiszámíthatóbb kutya is megijedhet, nálunk volt hogy nagy termetű kutyát, mindig póráz nélkül sétáltattak, sosem volt baj, nagyon szelíd, nagyon szófogadó volt, mégis egyszer volt hogy egy hatalmas csattanás miatt,nem tudom már pontosan mi volt, asszem valami üveg pohár esett ki az egyik ablakon az elkezdett rohanni mint egy őrült, azt se nézte hova, vagy bármit, és kifutott az útra, és autóbalesetet okozott...és egy tök szófogadó megnevelt kutya volt...véletlenek mindig vannak, ilyenek is, és ha beletörik néhány kocsi, meg is sérülhetnek, emberek is ha olyan helyen történik ilyen baleset...akkor mit tesz a gazda? max a kezét teszi szét...
2011. szept. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

meg olyat is láttam, hogy ment a gazdi, mögötte tötymörgött az idős kutyája, és a pasi már rég átért a túloldalra, amikor a kutyája még mindig ott csoszogott a síneken (!!) és majdnem betötymörgött az éppen induló villamos alá, persze a gazdi akkor észrevette és visszarohant, majdnem őt is elütötték, volt nagy csilingelés meg pánik, na és ilyenkor jut eszébe az embernek hogy mennyivel egyszerűbb lenne fogni azt a k*rva pórázt...

lehet hogy a kutyák kicsit beszorítottabban érzik magukat a pórázon, de ha a másik kutya is meg lenne fogva akkor talán olyan közelségbe se jutnának egymáshoz hogy balhé legyen... mindig akkor van a baj, ha az egyik meg van kötve a másik meg odarohan kötözködni...

2011. szept. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

a közép-ázsiais vagyok.


másfelől az is nonszensz, hogy aki normálisan foglalkozik a kutyájával, alig tud hova menni vele...

a város katasztrófa, van pár kutyafuttató, de nem tudsz pisilni se anélkül, hogy kint kellene hagynod a kutyád.

nyugaton sok helyen étterembe is beülhetsz vele, ha jól nevelt.


de falun csomóan fel sem szedik a kutyapiszkot, mert nincsenek köztéri szemetesek, hazáig meg nem szívesen cipelik a koszos zacsit...

és akkor mindenki csak kerülgeti a piszkot...


egy kutya nem töltheti a sétát végig a gazdájához láncolva, a gazdája tempójában.

ja de bocs, egy beteg kutya.

az nem normális lemozgatás, hogy 1-1,5 órát kint sétálgat szerencsétlen a büdös város közepén.


én igenis eljárok a két ivartalanított, engedelmességit tett szukámmal biciklizni.

ha meglátom, hogy valaki a közelben van, 3 másodperc alatt elhaladok előtte, annyit talán túlél.

(és úgy, hogy a kutyáim oda se bagóznak.)


igenis kijár ez nekik, enélkül nekik nem élet az élet.

idén nyáron gondoltam, visszafogom a bringázást a többi lakos miatt, a kutyáim lelki betegek és edzetlenebbek lettek.

többet nem vonom meg ezt tőlük.


és az is nonszensz, hogy hányszor kellett újrafoltoznom a kerítést... tegnapig azt hittem, az én kölyökkutyáim csinálják a lyukakat, de rajtakaptam egy anyukát a gyerekével, ahogy bontják vissza a kerítést, hogy kihívhassák a kiskutyáimat!!!!!!!

hát a gyerek miatt marha kedves voltam, de egyébként legszívesebben ááááá...

nem beszélve arról, hogy nem gondolnak bele, hogy egy közép-ázsiai is van a kertben, akármikor letépi a gyerek kezét, ha az benyúlkál a kerítésen.


szóval nagy az isten állatkertje...

2011. szept. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy vidéken nem szedik fel a kakát, hát bp se szedik fel!! Hiába van 5 méterenként kuka! Sokan azért is sétáltatják a kutyát póráz nélkül szerintem, mert így nem is látják, hova kakál, egy kicsit elkóborol a kutya elvégzi a dolgát, aztán csak visszajön mert egy helyben pofáznak a gazdik mindeközben.

Elhiszem és igaz is, hogy kell a kutyának a mozgás, meg láttam is a kutyafuttatókat, oda sem a pedáns kutyások járnak, meg az is tele van kakával,nem tudom már pontosan melyik futtató volt, az egyik ahol voltunk, az kb 20m hosszú, 3 méter széles nincs semmi ott csak kis murva és vagy 100 kiló sz@r meg pisa, a nap melegétől csak úgy bűzlik! Normális futtatók kellenének ahol le lehet mozgatni a kutyát, de az utcán kötelezővé tenném a pórázt akkor is! Mi pórázon fogva szoktunk a kutyával együtt futni. Vagy panelba nyilván olyan fajtát kell választani amihez megvannak a lehetőségeink. Hiába akarok én egy panel 10. emeletére más fél szobába 3 műszakban dolgozva husky-t ha egyszer hamvába holt ötlet.

2011. szept. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Teljesen egyetértek a lakótelepi hozzászólásoddal. A velünk megesett "baleset" egy újpesti lakótelepen történt, ahol dobbermanntól, rotweilerig, pitbullokon át husky-k és még sok más igazán nagytestű kutya van. Ezek a kutyák kb 50-60 nm-en élnek. Az egyik nagytesű dobbermant egy bottal is alig közlekedő bácsi sétáltatja, a rotit meg egy középkorú nő. Láttam már messziről, ahogy megindult a roti... Esélye sincs a nőnek visszatartani. Az felelős állattartást iskolában kéne tanítani...
2011. szept. 13. 17:31
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, tele van a padlás hasonló sztorikkal! Mi is lakótelepen élünk és olyanokat látni, hogy szörnyű! 40kilós pláza cicussal derékig érő különösen hatalmas szintén vagy 40kilós boxer, hát nem volt éppen megnyugtató látvány!! Úgy rángatta a kiscsajt ahogy akarta, a lány majdnem hogy lobogott mint a zászló a kutya után... meg német juhászt póráz nélkül leküldenek sétálni 10 éves gyerekkel, azért elég "vicces"! Nem azért mert ezek olyan vérmes kutyák, lehetnének akármilyen fajtájúak, a méret a lényeg leginkább és a "mi van ha" lehetősége... Golgit is hoztak le sétálni, aranyos kutya, de gőzerővel megindul felénk, dübörög azért mint egy tank, mert annak is van súlya, én is magam alá csinálok, a kutyám is maga alá csinál mert sokkal kisebb mint az, és akkor a gazdája meg tényleg 100m-ről kiabál hogy a Johny csak jáááááátszik!!!! Konkrétan lesz@rom hogy csak játszik, ha megijedünk tőle! És az én kutyám is játszott már goldival, nincsen velük bajunk, szóval bírjuk őket, de akkor mi saját akaratunkból mentünk olyan helyre, ahol tudjuk, hogy a kutyákat elengedik, futtatóra, vagy a liget kellős közepén a PECSA mögött, ahova az ember azért megy mondjuk hogy megfuttassa a kutyáját, de nem akarom hogy a kis bolt meg a buszmegálló vagy két háztömb között egyszerre 5 kutya rohamozzon meg, úgy hogy én akkor nem akarok játszani, nincs időm kivárni míg minddel összeszagol, vagy futkározzanak egyet, mert épp sietek valahova, vagy csak gyors pisi kaki sétát akartam mert indulni kell utána melóba, vagy akárhova, csak mert a többiek nem akarják fogni a pórázt. Persze elhiszem hogy a nyugdijas mamikák egész nap kint ücsörögnek a padon és "szegény kutyus miért nem játszhat" persze, játszik ő, de nem épp reggel fél 8kor fogok leállni kutyát futtatni amikor 8ra be is kéne érni...És ezek még azok az alkalmak amikor nem is történt semmi baj.

Minket is támadott már meg egy kutya, olyan pumi méretű volt és olyan forma is...hát nagyon ideges lettem, a gazdi nem győzött elnézést kérni, mondjuk nálunk a földre döntés, kapálózás, visításon és pár harapdáláson (de még nem szakították fel egymás bőrét) és ijedtségen kívül sérülés nem történt. De megszámlálhatatlan olyan eset van amikor morogva ugatva rohannak felénk a kis lepkefing kutyán át a nagyobbakig, és csak nagy riadalom van, egyszerűen érthetetlen...és ha ilyenkor egy kellően nagyot belerúgnék az épp morgó csaholó kutyába még a másik gazda lenne a leginkább felháborodva hogy a Fifivel mi történt és hogy jövök én ehhez... (az egy dolog hogy nem a kutya a hibás,azért mert nincs megnevelve, na de nem a gazda fog megharapni, érted...) És akkor még érted röhögnek a messzeségbe hogy hogy besz@rtunk tőlük, meg milyen édes a kutyus hogy ilyen kis morci...

2011. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Természetesen a támadó kutya gazdájának állt feljebb... A barátnője meg hozzátette: "Minek hozunk a környékre ismeretlen kutyát, mert itt minden kutya jól ismeri egymást, és ezért nem is szokott ilyesmi történni." Röhögtem volna egy jót ezen, csak épp akkor nem volt kedvem a vérző kutyámat látva...
2011. szept. 14. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!