Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha így megy a kutyám akkor el...

Ha így megy a kutyám akkor el kell vinnem állatorvoshoz? :O

2011. szept. 12. 17:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, jól mondták, az "alja" 25e ft körül van /láb - és általában mindkét láb érintett.
2011. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Hát én úgy vettem észre hogy csak az egyik! De tuti nem tudjuk kifizetni pláne hogy még a sulit is kell fizetni. Nagyon drága meég ha egyszer is kell :(
2011. szept. 12. 18:48
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Orvos kell mindenképpen. Ha így hagyjátok, csak rosszabbodni fog az idő múlásával. Ha csak az egyik lábán jelentkezik, idővel tönkre megy a másik is, mert azt terheli.

Ráadásul egy állandó fájdalomban élő kutya idővel morcos, morgós, netán odaharapós is lesz. Keressetek olyan orvost, aki ad részletfizetési kedvezményt.

2011. szept. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Hát ma elmentünk az állatorvoshoz és azt mondta hogy valószínűleg patella ficama van. És hogy jó lenne megröngenezni de azt mondta hogy nem kell megműteni csak ha nagyon akarjuk mert más kutyák is élnek így sokáig jó életet. Azt mondta hogy el kell fogadni azt a tényt hogy a kutya ilyen és kész, tisztába kell lenni a betegséggel. Amúgy ha megröngenezik akkor kiderítik hogy az van és akkor mit csinálnak? Ha semmit csak megtudjuk hogy ez a betegsége akkor tök fölösleges pénzt erre költeni. :/ De ha esetleg helyre tudja rakni akkor ok!
2011. szept. 13. 21:30
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínűleg van az, hanem az.

Ezt mondaná meg a röntgen 100%-osra, ami most "csak" 99.

Igaza van a dokinak, ez vagy marad így, vagy majd romlik (idősebb korára). Helyrerakni nem lehet, csak műtétileg, mert pont azért ugrál a kutya, mert időről-időre kiugrik neki(fáj), aztán vissza(nem fáj és ismét terheli). Nézegess, olvasgass róla a neten.

2011. szept. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is dilemmázom ezen elég régóta, mert ha megvan a röntgen, és tudjuk mi van, akkor is csak ezt tudjuk, hogy kevés terhelés, zöldkagyló kivonat, kiegyensúlyozott étrend, és inkább sovány legyen, mint picit is túlsúlyos. Mondjuk az én kutyámnak messze nem ilyen súlyos, mint a tiédnek, talát ötször fordult elő, hogy felkapta a lábát, meg nagy tempónál furán fut, és elég nehezen áll fel.


Én pont most döntöttem a korai műtét mellett. Nekem az nem pálya, hogy még néhány év, és már csak a szteroid marad, ami szétcseszi a veséjét, a máját, aztán végül el kell altatni, mert tarthatatlan állapotba kerül.

Persze műteni lehet még akkor is, mikor már súlyos a dolog, csak ugye akkor sokkal bonyolultabb és drágább műtét lesz, mert addigra szétkopnak az izületek.


Gondold át, várhat is még, egyelőre fogyás és zöldkagyló, gyűjtögethetsz a műtétre, én is azt teszem.

2011. szept. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Inkább várok még vele, ég a röntgen sincs meg. De ha meg lesz akkor is várok mert egyrészt Pesten műtik amit az orvos mondott hogy "Ritkán szokták a patella ficamos kutyákat műteni és műtét nélkül is el él vele a kutya vele hosszú ideig, zavartalanul." Van egy másik kutyánk az meg diszpláziás és ő is csak úgy van és megkérdeztem hogy akkor ugye neki se szabad terhelni meg ilyenek és azt mondta hogy ugyan úgy élhet mint eddig nem kell félteni a lábát. Egyszerűen csak a tudatába kell lenni hogy van ilyen és kész. Csak ugye amit ti mondtok hogy egyre súlyosbodik meg hasonlók aztán meg már járni se tud, ezeknek a doki majdnem az ellenkezőjét mondta vagyis nem mondta hogy romlani fog. Valakinek volt már patella ficamos öreg kutyája? az hogy élte le az életét?
2011. szept. 15. 17:02
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Remek orvosod lehet. Dp-s kutyánál elfogadni, hogy ez van és kész? Csak ,hogy tudd, a kutya fájdalommal él, ha DP-s. Az évek haladtával mind nagyobb fájdalommal. Végül felállni sem fog tudni, nemhogy menni.
2011. szept. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Annyi amit mondott hogy kíméljük a lábát ne futtassuk. Ha fájdalommal élne akkor nem lenne ilyen élet vidám szerintem.
2011. szept. 16. 14:51
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó ortopéd orvos még csak a véleményét sem mondaná el anélkül, hogy előtte van a röntgen felvétel. Amíg nem tudni pontosan mi a gond, és mennyire súlyos, addig óriási felelőtlenség az orvos részéről bármit mondani erre a problémára.

Láttam már dp-s kutyát maga alá pisilni, mert olyan fájdalmai voltak, hogy felállni sem tudott. A két betegség nagyon hasonló. Te tudod, hogy mennyire fontos a kutyád, de számíts rá, hogyha kezeletlenül marad, akkor ez hosszú távon csak romlani fog. Lehet, hogy majd csak 9-10 éves korára lesz olyan súlyos, hogy altatni kelljen, aztán akkor majd eheted magad azon, hogyha időben megműttetted volna, akkor lehet 18 évet is vidáman elélt volna.

2011. szept. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!