Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy hete szültem meg a kisfiam...

Egy hete szültem meg a kisfiamat. Van egy két éves uszkár kutyám, akit elvittünk itthonról. Mikortól kezdhetem meg a kutya és a gyerek összeszoktatását? Félek, hog yallergiás lesz a gyerek. Bár állítólag az uszkár szőrére nem lehet.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van gyerekem. És egy yorkim a lakásban. Én nem raktam ki a kutya szűrét. Megtanítottam neki, hogy a gyerekszoba tabu. Amúgy meg totál teljesen nem 6hóm egy év mire minden kutya dolog szőr egyebek teljesen eltűnik a lakásból...Én csak arra gondolok, hogy alap higiéniai dolgok legyenek meg, nem kell a kutyát elzárni a családtól félő, hogy utána rossz szemmel nézzen a kis jövevényre. Allergiától nem tartottam (takarítás), yorki szőre sem hullik jobban, mint a mi hajunk. Kutya rendszeres ápolása, fürdetése fontos dolog.

Ha van egyéb kérdésed nyugodtan írj e-mailt.

Kócos Barby egy 9 hónapos kisfiú édesannya

2009. ápr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
télleg az uszkár szőrre nem lehet allergiás!Fontos hogy fokozatosan szoktassátok össze őket és ne legyen féltékeny a kutya a gyerekre mert az akk nagy baj azt h mikor kezdjétek háát ez jó kérdés de a kutyának az lenne a jobb ha minél előbb sztem elkezdhetitek a szoktatást csak FOKOZATOSAN ÉS FÉLTÉKENYSÉG NÉLKÜL!az is fontos h legyen meg a rangsor4sok sikert és gratuálok a kisgyerkőchöz!
2009. ápr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves hozzászólásokat:) Várok még egy jó párat:)

Azt hiszem, akkor mi is elkezdjük a fokozatos hozzászoktatást:)

2009. ápr. 22. 20:46
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok a csöppséghez! Remélem, teljesen egészséges! Az allergiától nem kell félni. Véleményem szerint kérj tanácsod a védőnőtől vagy a gyermekorvostól. Szerintem attól az időpnttól lehet őket "összeereszteni", amikor már családon kívüliek látogatását sem ellenzi a védőnő vagy az orvos. Az uszi van annyira értelmes, hogy megtanulja, hogy hol van az új helye a családban. Kíváncsisággal fogja fogadni a jövevényt, de nem lesz féltékeny, s nagyon meg fogják szeretni egymást.
2009. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kar volt a kutyat eltavolitani, igy 1 helyett 3 sokk eri a kutyat: elvittetek otthonrol, aztan visszaviszitek, majd meg egy uj jovevennyel is meg kell osztania a szereteteket. Szerintem vigyetek haza, es mutassatok be oket egymasnak. Ha allergias lesz a gyerek, az nem azert van, mert tul hamar engedted ossze ot a kutyaval, hanem amugy is allergias lett volna. Amugy meg szerintem az allergia ellenszere a legtobb esetben az, ami kivaltja.
2009. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A legutolsó kedves hozzászóló tolsó mondatában lehet valami!! Nem szabad az allergiára gondolni. Fontosabb az, hogy kedveljék meg egymást.
2009. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Baromi nagy hátránnyal indulsz neki ennek az egésznek mivel a kutya az első pillanattól tudni fogja hogy az egyetlen lényeges változás miatt nem lehetett otthon!


Attól függően hogy mennyi ideig nem volt veletek egyre nehezebb dolgod lesz. A legjobb az lenne ha szakember segítségét kérnéd!!!!

2009. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A legújabb kutatások szerint az a gyermek, amelyik állatok között nő fel(kutya-macska van a csládban, stb), sokkal kisebb eséllyel lesz felnőttkorára allergiás beteg!

Úgyhogy hajrá, hadd barátkozzanak.

2009. ápr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az nem olyan tragédia, hogy a kutya most nincs otthon. A kutyák is szoktak nyaralni menni, de - érzésem szerint - nemcsak vissza lehet, sürgösen haza is kell vinni a kutyát a fent taglalt összeszokás miatt.

Ami pedig a betegséget és az allergiát illeti. Nem erősítem meg az utolsó hozzászólást, mert "tudományosan" nem értek hozzá, de elfogadom a választ, s engem meg is nyugtatna. Ennek igazolására álljon itt egy "rémtörténet": Volt egy nagy, öreg (13 éves) cicánk. (Neki aztán hullott a szőre, igaz naponta volt porszívózás is. Másfél-kétéves kisfiam csúszott mászott, magával cipelte a cumis üvegét, és időnként meg is dörzsölte a szőnyegben. A doktor bácsi azt mondta, hogy ennyi fertőzésre szükséges is van egy kisgyereknek, mert attól lesz immunius. Azóta 28 év eltelt, és a doktor bácsinak igaza volt.

2009. ápr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
öszönöm a hozzászólásokat. AZ uszit azért vittük el, mert az egyik dolog, hgoy császáros voltam, így mozogni is nehezen ment. A másik, hog yapa éjjel nappal dolgozik, s ha nincs otthon az első két hétben nem tudom levinni, merthogy a babát is azután lehet lakásból kivinni sétálni. Tehát amint mehetünk utcára, jön a kutyus:)
2009. ápr. 24. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!