Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Magányosan" sétáltatsz...

"Magányosan" sétáltatsz kutyát vagy társaságban?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb? És merrefele éltek/sétáltattok?


Én Budapest kertvárosi részén (XVI. kerület). Itt mivel kertváros, csak "kerti kutyák" vannak, kerítésszaggató típusúak, akiket soha nem sétáltatnak és őrjöngenek, ha meglátnak egy másik kutyát. Itt senki nem sétáltat kutyát.


Mindíg magányosan sétáltatom a kutyámat, pedig jó lenne egy kis társaság, nem csak nekem, inkább a kutyámnak. Ha valakibe véletlenül bele is botlunk sétánál, a másik sétáltató elrángatja a kutyáját, mert agresszív. :-/


Esetleg személyes tapasztalatokat kérhetek, merrefele érdemes sétálni itt a XVI. kerületben?


2011. szept. 14. 13:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Én társaságban. Fix bandánk van, 8-15 kutyával. Egyfelől tényleg nagyon jó, sokkal kényelmesebb így az élet. Másfelől viszont ennek hátránya is van. Sokkal kevesebb a gyakorlás, az egymásra figyelés, a kettesben játszás, és ez meg is látszik a kapcsolatomon a kutyával sajnos. Mindig elhatározom, hogy ma este munka lesz, meg közös játék, de aztán sokkal kényelmesebb felmenni a parkba, és másfél órát dumcsizni a többiekkel, míg a kutyák kiszaladgálják magukat.
2011. szept. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Én többnyire "magányosan" sétáltatom a kutyámat. Ahol lakom az egy kis falu a Tapolcai-medencében. Minden háznál van kutya, de a többségüket sosem sétáltatják! Csak én szoktam, meg néha egy csaj. Amúgy nálunk a faluban a p@rasztok mindig ordibálnak, ha sétáltatom a kutyámat, mert szerintük nem lehet közterületre kutyát sehogysem kivinni, már volt belőle hivatalos galiba is, de nem foglalkozom velük.
2011. szept. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Irigylem azokat, akiknek van egy kialakult kis cspatuk. :-/ Sokkal izgalmasabb a kutyának így társaságban a séta és a gazdik sem unatkoznak. Néha nekem is jól esik egyedül sétáltatni a kutyámat, de azért néha szívesen hozzácsapódnék egy társasághoz, csak sajna itt nincs ilyen.


Van egy-két utcára tőlünk egy kutyafuttató, de nem merek odamenni, mert azt hallottam nagyon bunkó társaságok vannak ott mindíg, újakat nem szívesen látnak, főleg, ha nem azokban a panelokban laksz, mint ők a kutyafuttató körül. :-/ Oda meg miért akarjon menni az ember, ahol nem szívesen látják...


De látom, nem vagyok egyedül ezzel.


Rám rendszeresen ordítanak a szomszédok, mert az ő kutyájuk ugat a kerítés mögül az enyémre... Volt már nálunk is fenyegetés, minden. Már csak egy útvonalat tudok használni, ahol (még) nem fenyegettek meg.

2011. szept. 14. 15:45
 24/30 anonim ***** válasza:
Szia, a kerület melyik részén laksz? Igaz, nekem nincs kutyám (sajnos), de tudok pár környéket, ahol szoktak menni, ismerkedhetsz:)
2011. szept. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Rákosszentmihály :)
2011. szept. 14. 20:41
 26/30 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de Te unatkozol kutyasétáltatás közben? Miért nem játszol a kutyával? Én mindig egyedül sétáltatok, az MO mellett, és néha igazi idióta módjára fogocskázunk. Szombatonként elmegyünk az oviba (már nagycsoportos:) 20 hónapos) ott játszik egy jó nagyot, hétköznap együtt vagyunk. Az én kutyám, az én társam. Én sosem unatkozom mellette, és ő sem velem.
2011. szept. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Hozd el ide. nincs messze tőled, 4 e a havi dij, és jó a társaság.


[link]

2011. szept. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
A Rákos-patak partján szoktak sokan sétáltatni, csapatban is, ott esetleg ismerkedhetsz :)
2011. szept. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Tudom, láttam már én is. Csak az a baj, hogy a Rákospatak mentén gyakran szoktak lenni részeg diákok, jaléktalanok és cigányok. Velük vannak különösen rossz tapasztalatok is. Tavaly előtt egy lánynak el vették a kutyáját, azt mondták, hogy az övék és nemes egyszerűsségel levették tőle. Na ezt én nem is szeretném megkockáztatni. :-/


Arról nem is beszélve, hogy a részeg fiataloknak és a hajléktalanoknak köszönhetően tele van törött üvegekkel az egész terület, még inyekciós tűt is láttam ott egyszer. Nem örülnék ha ilyen helyes sétálgatna a kutyám. :-/


De azért köszi! Lehet majd elnézek arrafele, hátha változott a "környék" ott azóta, hogy utoljára arra jártam. :-)

2011. szept. 17. 01:11
 30/30 anonim ***** válasza:

úristen...

remélem, az a lány nem hagyta annyiban a dolgot!


elképesztő, hogy mik vannak.:(

2011. szept. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!