Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel Terrier lakásba?

Lullu01 kérdése:

Jack Russel Terrier lakásba?

Figyelt kérdés
Na szóval,ha elköltözünk LEHET hogy kapok egy kutyát,mi a JRT-re gondoltunk, néhány órát lehet hogy egyedül kéne töltenie,de mivel nagyon aktív napi 2-3 órát tudnánk sétáltatni,foglalkozni vele,a lakás 70-80 nm lesz,szerintetek ott jó lenne neki?
2011. szept. 14. 17:19
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
69%
Figyelj, most ezek nézőpontok. Nekem az az elvem, kutyának az udvaron a helye. Akkor fut, akkor végzi a dolgát mikor akarja. Nem mikor valaki leviszi. Én panelban élek, látom az itteni szerencsétlen kutyákat. Némelyik már a liftbe vizel mert nem bírja tovább, na meg a normál súlyuk 3 szorosát nyomják legalább. Nem vitatkozni akarok, ne érts félre, azt csinálsz amit akarsz, de szerintem nem való lakásba egy ilyen kutya.
2011. szept. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Megértem a dilemmád, de feltettél egy kérdést, és mindenki ősziontén válaszolt, amit te nem akarsz elfogadni. Mint írtam egy barátnőmnek is ilyen kutyája volt lakásban, de egyszerűen tényleg annyira nagy volt a mozgásigénye, hogy belátták, nem tudtak annyit foglalkozni vele. Így 1 vagy 2 év után olyan helyre adták a kutyát, ahol kert van, mikor már mindenkinek a szívéhez nőtt...
2011. szept. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
én megértelek titeket viszont én reggel is letudnám vinni egy órát délután 2-3 órát sétálnánk este 1 órát,ez alatt szerintem bőven kielégítem a mozgásigényét és a pisi kaki gondokat
2011. szept. 14. 19:04
 14/32 anonim ***** válasza:
42%
A kertes kutyákkal is ugyan úgy játszanak. Az értem hogy te bent is játszanál vele de abban a műsorban Amerika van ott még egy új rotweiler is bent tartanak. De ez a fajta nem bentre termett. Nekem a Afgán agár volt a mindenem de nem nekem való kutya ezért le kell róla momdanom. Helyette egy olyan fajtát választottam ami az én igényemnek meg fele ami a Puli lett. A jack russel nem való lakásba. Kinti kutya. Nem érezné odebent jól magát. Az egy dolog hogy azt mondják hogy lehet de ha ők lennének a kutya helyében gondolom nem így gondolnák. Én is mondhatom hogy egy Bernát hegyi kivállóan tarható lakásban. De ha esetleg meg veszitek majd meglátod hogy mennyi baj lesz vele ha bent karjátok tartani mindent szét fog szedni ha nem szaladgálhat odakint eleget. Ezért vannak a társasági kurtyák válassz inkább abúl. Egy Beagle már jöbban tarható lakásban nekem is az van napi 3 óra mozgás és el van persze este 11-ig fent kell vele lenem és 6.-kor kelni hogy ne a lakásba piszkítson és így hajnalban sem kell kiengedni.
2011. szept. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
de hát erre meg azt mondom hogy egy csomó JRT-s aki lakásba tartja őket,írták hogy nagyon jól megvan a kutyus a lakásba meg ilyen alapon minden kutya a kertbe való mert majdnem mindegyik szeret rohangálni
2011. szept. 14. 19:12
 16/32 A kérdező kommentje:

meg én nem vitázni akarok de:

Jack russell és Parson russell terrier

*Lakásban tartható igen, de hatalmas mozgásigénye van*

Kertben tartható igen, de szigetelt, meleg alvóhellyel. Vigyázat, ás!

Házőrző minden kis eseményt kommentál, ugat, vérmérséklettől és neveléstől függ, hogy kedves, vagy durva-e a vendégekkel

Más állatokkal való viszony szoktatás kérdése; nem nevelt állat általában nem tolerálja a macskát, háziszárnyasokat. Az egereket, patkányokat írtja.

Más kutyákkal való viszony nevelés nélkül nem ajánlott azonos nemű egyeddel összeengedni. Megfelelő szocializációval (és neveléssel) általában megvan az azonos neműekkel is.

Szőrgondozás évente 2-3-szor kell trimmelni a drótos szőrűeket, a sima egyáltalán nem igényel ápolást.

Ugatós maximális pontszám

*Mozgásigény maximális pontszám. Az örökmozgó hozzá képest lassított felvétel. Ha nem mozgatják le, ami napi 2-3 óra mozgást jelent*, könnyen talál magának olyan szórakozást, ami nem éppen a gazdi megelégedésére szolgál. (Pl. bútorokat, cipőket rág, kertet "rendez", ás.) Ajánlott nem csak fizikailag, hanem érdekes gyakorlatok által "agyilag" is lefárasztani őket.

Gyerektűrés általában jó, de inkább 6 éven felüli gyerekeknél. Az alatti kor esetén nem ajánljuk, ha csak a gazdi nem tapasztalt terrieres gazdi. Nem szereti, ha nyúzzák, húzzák a fülét-farkát és nem türelmes.

Kezdő kutyásnak nem ajánlott

Speciális tulajdonságok, egyéb tudnivalók Háziállat nincs nagy biztonságban mellette. Mindenképpen ajánlott kutyaiskolába vinni, különben a gazdi fejére nő. Hiába volt A maszk cimű filmben, rendszers foglalkozás, iskola, tanítás nélkül NEM lesz olyan okos és szófogadó... A Jack Russell inkább tacsitestű, a Parson Russel inkább foxitestű. Most már két külön fajta!

2011. szept. 14. 19:20
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, te már ezt úgy is eldöntötted.:)
2011. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
nem döntöttem el,mert egyáltalán nem biztos csak nagyon szeretném ennyi
2011. szept. 14. 19:24
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezért feleslegs volt egy kérdést kiírni, mind jól tudjuk, hogy emellett fogsz dönteni, csak megerősítést vártál. De nem az jött, szóval egyik füleden be, másikon ki.
2011. szept. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
1.nem én döntök 2.kíváncsi voltam a véleményekre 3.más ugyanezt tette föl és ott lelkesebb hozzászólások voltak
2011. szept. 14. 19:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!