Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel Terrier lakásba?

Lullu01 kérdése:

Jack Russel Terrier lakásba?

Figyelt kérdés
Na szóval,ha elköltözünk LEHET hogy kapok egy kutyát,mi a JRT-re gondoltunk, néhány órát lehet hogy egyedül kéne töltenie,de mivel nagyon aktív napi 2-3 órát tudnánk sétáltatni,foglalkozni vele,a lakás 70-80 nm lesz,szerintetek ott jó lenne neki?
2011. szept. 14. 17:19
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

tudjátok ebbe az a rossz hogy máshol azt írják hogy tök jó persze mehet lakásba 3 óra sétával, másik fele meg hogy nem egyáltalán ne,szerintetek így most hogy döntsek? :DD

de azért köszönöm a véleményeket :)

2011. szept. 14. 19:38
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jó ötlet, most azt mondod leviszed x órára sétálni, de amikor miden nap le kell vinni és te épp fáradt leszel akkor már nem így fogod látni.

De tegyük fel te kitartó vagy, és mindennap leviszed több órára sétálni a kutyát... mi lesz ha lebetegszel? vagy ha sok idődet leköti a suli/munka? vagy télen a hóban is lenn leszel vele órákat? mi lesz ha a barátnőid, pasid elhív egy egész napos programra?

Most úgy gondolod, hogy van időd rá, de megváltozhatnak a körülményeid.

Lehet, hogy lakásban is jól elvan, de szerintem a szabad levegőn még jobban :)

Én nem ajánlom lakásba, nekem is bejön, én is szeretnék majd egyet ha lesz kertes házam. Azért mert azt mondják tartható lakásban, és az ember azt gondolja, hogy húú beleszerettem ebbe a fajtába, ezt tök egyszerű lesz, nem nem lesz az. Főleg ahogy múlik az újdonság ereje.

Nem azt mondom, hogy mondj le róla, de gondolj át mindent alaposan.

2011. szept. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
hát 5-en vagyunk családba :D szóval evvel nem lenne probléma ja és 14 éves úgyhogy még komoly kapcsolatom nincs :) hóba ha mást nem 1-2 órára lemennék vele
2011. szept. 14. 19:44
 24/32 anonim ***** válasza:
Csak az első oldalt olvastam el, én nem ajánlom lakásba, hidd el...Láttad filmbe vagy hol, hogy lakásba is ajánlják. Igen, csak legalább 4-5 óra rendes séta-tanítás stb stb. És szerintem is válassz másikat! Nekem is tetszenek, de én csak úgy vállalnám, hogy szobába alszik, de van kertem ahova ki tudom engedni, várj még vele.
2011. szept. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 sors79 ***** válasza:

Első kutyának válassz valami könnyebbet. Én 13 évesen kezdtem a kutyázást shih-tzuval, meg középuszkárral. Ahogy tanultam a dolgokat, fejlődtém, és kialakult az, hogy mennyire akarom a kutyát életformának, úgy forrott ki, hogy milyen fajta való hozzám. Ezt ajánlom első kutyásoknak. Most borderem van, 18 év kutyázás után, és felnőttem a feladathoz. 14 évesen borzasztó lett volna egy speckósabb, aktívabb kutyával. Vagy a terriered fog szenvedni, vagy te, esetleg mindketten (+ a családod), mert nem vagy még felkészülve erre a fajtára, hidd el!

Nem is merem leírni, mert csak ezt fogod leszűrni az egészből, de igen, minden kutya való lakásba, ha az ember egy életen át meg tud neki mindent adni (tanítás, gyakorlás, változatos mozgatás, tudatos nevelés, sport...) A kutya nem dísztárgy, ami elvan a lakásban, kertben!!

2011. szept. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 sors79 ***** válasza:
Jah, még annyit, hogy valaki itt említette, mi lesz később.. 14 évesen imádtam ugyan a kutyám, de jött a bulis korszak, vagy ha éppen nem a társaság érdekelt, akkor tanulni kellett, esetleg nyaralni, vagy igen, egyszerűen csak fáztam télen és nem volt kedvem levinni. Ez tény, most azt mondod, ááá dehogy, ez nem fog megtörténni, de azt mondom, igen, ez így lesz. A szüleidre marad a feladatok jó része, akik esetleg unni fogják, és mivel nem az ő kutyájuk, így a legkevesebb energiát fektetik majd a dologba, ez is tény. Tényleg válassz egy könnyebben kezelhető, könnyen tanítható, ragaszkodó kistestű kutyát elsőre! Nem fogod megbánni :-)
2011. szept. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Azzal kezdem,hogy Jack Russelem van és lakásban tartom,szóval van tapasztalatom ezzel kapcsolatban.Nem is megyek abba bele,hogy lehet e lakásban tartani,mert szerintem minden kutyát lehet,ha eleget van vele foglalkozva.De első kutyának semmiképpen nem ajánlom.Közel 20 év kutyázás után beletört a bicskám...:)Van még egy amstaffom is,11 éves ő egy mintakutya,úgy gondoltam ha őt sikeresen felneveltem és nagyon jól nevelt akkor már nem okozhat gondot egy jack,de nagyon tévedtem.....ő maga az ördög...:) egy pillanatra sem áll meg,folyamatosan ugat bármit is hall,ha épp nem tudok vele foglalkozni akkor kitalál valamit amivel a sirba kerget.Annyit mondok,hogy egy fél napos kirándulás után 1 órát alszik és kezdődik minden elölről.Szigorú és következetes nevelésre van szüksége az élete végéig,mert nagyon hamar átveszi az irányítást.Hogy mit irnak róla az egy dolog,de ha már megvetted akkor az nem egy-két évre szol és ő nem egy tárgy,hogy ha meguntad elteszed a fiókba vagy ha esetleg rájössz,hogy mégis rosszul választottál .....
2011. szept. 15. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
hát az uszkárok meg a schitzuk nagyon nem jönnek be talán még a border az bejön meg a nicsak ki beszél most-ból a korcs kutya csak nem tudom hogy az milyen fajta....tudom hogy nem dísztárgy,családtagnak akarnám...
2011. szept. 15. 06:55
 29/32 anonim ***** válasza:
63%
Bordert meg végképp ne vegyél panelba, annak mégtöbb mozgás kell szerintem.
2011. szept. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek de ha lesz kutyám és JRT lesz mindenre felkészülünk :)
2011. szept. 15. 14:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!