Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való panelba?

Milyen kutya való panelba?

Figyelt kérdés
Szeretnék panel 3. emeletén tartani egy lehetőleg kis termetű, nyugodt, rövid szőrű kutyát. Melyik fajtát/fajtákat javasoljátok? :)
2011. szept. 18. 21:14
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
22%
plüss
2011. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
26%
Én a plüsskutyára esküszöm. Olyan nyugodt, hogy néha már-már azt hiszen nem is él. Ha azt mondom neki ül, akkor képes napokig egy helyben ülni. Fogyasztása minimális, a szőrét ritkán hullajtja.
2011. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
84%

Persze, nyilván a kutyák (mivel állatok) akkor érzik magukat jól, ha a természetben vannak. De nem egyedül, hanem a gazdájukkal.

Nem a kutyák akarták, hogy háziasítsák őket, mi emberek tettük őket azzá. És ha már így neveltük őket, akkor engedjük nekik, hogy mellettünk legyenek.

2011. szept. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
14%

Laktam panelban,és sajnáltam azokat a kutyákat,akiket a zárt lakásban tartottak. Hiába sétáltatta a gazdája őket naponta,azért "rabok" voltak,és sokszor zavarták a szomszédokat az ugatásukkal. A kutyának szabad mozgásra van szüksége.

Még azt is büntetik nálunk,aki nem hagyja az udvarban szabadon a kutyáját,vagy legalábbis futóláncon. De semmi szavuk nincs a lakásban tartott kutyák miatt. Pedig ezeknek rosszabb soruk van.

2011. szept. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Vannak bizonyos országok (Svédország), ahol nem tartható a kutya kertben. Csak felügyelettel lehet kint, egyedül nem. Ha a gazdi elmegy dolgozni, vagy bezárja a lakásba, vagy kutyapanzióba adja. Egy darab kóbor kutya nincs, és aki tart kutyát, az jól átgondolva, és felelősséggel teszi, mert rákényszerül.


Ha ez megvalósítható lenne Magyarországon is, azt mondanám, bármelyik kutya való panelba/lakásba, amelyikkel úgy foglalkoznak, ahogy annak a szükségletei megkívánják, és nem kutyatípustól függ, hanem gazdi-típustól.. De a mai helyzet alapján inkább plüssre szavaznék:)

2011. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
13%
jajj, sajnállak, szerintem most nem tudtunk keilégítő választ adni, ugye? a fele azt mondja, hogy ne legyen kutya, a másik fele meg mondja hogy legyen, de mindegyik más fajtát mond. már egyszer válaszoltam, de akkor adok mégegy kitérő válszt: vegyél macskát, hímet, amint lehet heréld ki, nem hugyoz össze ezután semmit, nem megy, ha tüzelést érez, nem engeded ki, akkor még szökni sem akar, ha magadhoz szoktatod, akkor iszonyatosan szeretni fog, sétáltatni nem kell, szinte alszik egész nap, de egy kicsit hozzászokik a te napi ritmusodra. amikor szüleim összeházasodtak és még nem születtem meg nekik, addig panelba laktak, vettek egy macskát, nagyon szerették, ő is őket, és azt képzeld el, amikor anyám hazajött a munkából, akkor ez a macska5-10 percig csak körb-körbe futkározott a szobában, de úgy fel a falra, L alakú kanapéban már szinte 90 fokos dőlésszögben... szóval gondold át
2011. szept. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
82%
Nyugodtan tarthatsz kis szobacirkálót,ha lelkiismeretesen gondozod,viszed sétálni akkor semmi gond nem lesz!;)
2011. szept. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként több tucat kutyát ismerek, akiknek szabad ki és bejárásuk van udvarról a házba, és többségük alig megy ki az udvarra. Ők az ember közelében szeretnek lenni.
2011. szept. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
59%

Kistermetű, rövidszőrű:

-Törpetancskó

-Csivava

-Mopsz

-Törpepincser


Ebből a négy fajtából én a Törpetancskót ajánlanám a legkevésbbé lakásba, mert nem lakáskutya típus. Viszont a maradék három fajta (Csivava, Mopsz, Törpepincser) mind társasági kutyák, nem hogy nem kell, de nem is nagyon lehet kertben tartani.


Az mennyire nyugodt egy kutya, tőled függ (nevelés, fegyelmezés, szocializáció), nem pedig a fajtától.


Azok a válaszolók, akik nagy/közepestestű és/vagy hosszúszőrű kutyát ajnálottak: szövegértés nulla? :-)


Akik meg azon vitatkoznak, való e lakásba kutya: igen, van olyan kutya, ami csak lakásban tartásra "jó", spec. azok a fajták, akik erre lettek kitenéysztve: Társasági Kutyák. Kicsik, törékenyek, fázósak, és nem tudnak élni társaság nélkül, hely és mozgásigényük elég kicsi.


:-)

2011. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
6%
amit az utolsó ír, azok már nem is hasonlítanak kutyákra, nem szépek, nagy méretű patkány, viccen kívül: állatorvos ismerősöm mesélte, hogy már jó pár alkalommal hoztak be csivavát azzal, hogy baj van a szemével, mert hát a csivava egy olyan kis sz@rul összerakott élőlény, aminek ha a fejére oldalról egy kicsit nagyobb ütést mérünk rá vagyí koccanás éri, akkor könnyen kiesik a szemgolyója a szemgödréből. nem vicc
2011. szept. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!