Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » -Mivel jobbak a minisségi...

-Mivel jobbak a minisségi tápok mint az olcsóbbak? -Mért van az hogy szinte mindenki a törzskönyves, chippes fajtatiszta kutyákat keresi?

Figyelt kérdés

1. -Mivel jobbak a minisségi tápok mint az olcsóbbak?


Nekem erről az a véleményen hogy nyilván minél jobb tápot kell vennünk a kutyánknak de nem ennek kéne a fő tápláléknak lenni mivel ez csak egy kiegészítő táplálék a számukra. Persze olyan mint pl.:Chappi, Vahúr, Pedigree, Darling, Doroty, Friskis. Ilyeneket nem adnék a kutyámnak. Nekem a kutyáim csak ki egésszítőként kapják a tápot. Amit én veszek a közeli állatkereskedésből (a nevét most nem tudom) de annak 300Ft/kg. Nem az az igazi rendes táp de az is van benne ilyen táplálék ki egésszítő. És azt sem értem hogy a kiállítási ebeket miért kell kitudja milyen fajtatápokkal etetni? Nekem 4 kutyám van. Közülük 1 kiállítási kutya. De az ényémet kaja maradékot kapnak azzal a ki egésszítővel amit már említettem és kapnak húst ( nem boltit hanem házit mikor vágunk vagy ilyenek) amit megfőzök + zöltség és gyömölcsök. Elég olcsó a menü de nem betegek nagyon szép a bőrük. Nem bolhásak. A szőrük egyenesen csillog és szép fényes.


2.Mért van az hogy szinte mindenki a törzskönyves, chippes fajtatiszta kutyákat keresi?


Én azt tapasztaltam hogy sokak csak ezeket a kutyákat keresik. Nem kell nekik az ami látszólag fajtatiszta de viszont nem törzskönyves. Itt ne a csomagtartóból árult hagyag körülmények között tartott kutyákat nézzétek hanem a rendesen tartottakat. Én nem régen vettem meg a 4. kutyám egy törzskönyv nélküli fekete Puli kan. Most 4 hónapos. Ahonnan hoztam apja annya törzskönyves volt csak a kicsik nem. A szűrési papírjaik meg voltak és láttam is őket. A kannak kiállításra is jártak. De viszont mostanában én úgy veszem észre hogy mindenki a törzskönyves kutyákat keresi. Pedig a menhely tele van kutyákkal. Nekem van 1 törzskönyves egy törzskönyv nélküli és 2 keverék kutyám mind a 2 menhelyről vannak.


Nekem ezekről ez a véleményem. De ezt azért írtam ki mert kívánci voltnék ezzel a 2 kérdéssel kapcsolatban mások véleményére is.


Csak normális válaszokat kérek!


2011. szept. 20. 16:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én Miskcolon lakom, itt csak zsákban tudtam venni, de szerencsére megették. Egyébként nem olyan nagy dolog, ha nem eszik meg, én elveszem előlük, és majd visszaadom kövi etetésnél..ha éhes lesz,megeszi. Kicsit barbár módszernek tűnik :SS Én is azt gondoltam rá, de utána már tökre megszerették.
2011. szept. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem mindenkinek van ideje fozni, es akkor mar a leheto legjobb minosegu tapot adom neki. Ami nem kiegeszito, mert magas a hustartalma es mas osszetevoket is tartalmaz.


2. Ha neked is van egy torzskonyves kutyad, nem ertem miert nem erted, hogy masnak miert kell ilyen. Lehet, hogy nem csak egyedul te akarsz kiallitasokra jarni a kutyaddal. Ki tudja. Egyebkent ha valaki megteheti miert ne? Nem mindenkinek tetszenek a keverek kutyak. A torzskonyv meg egyfajta garancialevel, bizonyitvany hogy jo vervonalbol valo. Az hogy megvannak a szuresei a fajtara jellemzo betegsegekre, nem jelenti azt hogy nem keveredett-e bele valaha mas fajta kutya. Ezert ali versenyeztetni szeretne az cseszheti a torzskonyv nelkul. Ez az en velemenyem. A problema ott kezdodik hogy egyaltalan vannak hontalan allatok. Folyt. kov:)

2011. szept. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

1) Én mindig azt a tápot adom a kutyáimnak, amit szívesen esznek. Hiszek abban, hogy ki tudja választani melyik a legmegfelelőbb neki. Maradék is néha a tálba kerül, viszont nekem van egy rossz szokásom, hogy túl olajosan és fűszeresen főzök, így nem minden maradékot adnék szívesen nekik.


2) Én úgy vagyok vele, hogy vagy kiadom a rengeteg pénzt szűrt, törzskönyvezett, tényleg fajtatiszta kutyára, vagy irány a menhely ingyen. Szaporítókat nem vagyok hajlandó támogatni, hiába a reklám, hogy " a szülő törzskönyves, csak a kicsik nem etc.", akkor sem vagyok hajlandó támogatni azokat, akik tönkreteszik az adott fajtát. Imádom a Labradorokat, szeretnék is, és ezeknek a "drágalátos" szaporítóknak köszönhető, hogy ennyi a csípődiszpláziás és ideggyenge egyed. Egy tenyésztő figyeli a teljes vérvonalat, mert sok betegség nagy/dédszülőről öröklődik, megvan az összes szűrővizsgálat, és garanciát vállal arra, hogy nem lesz beteg a kiskutya. Ha már pénzt adok ki a kutyusra, akkor olyat veszek, ami tényleg megéri.

2011. szept. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
17%

1.

mamámék tescos táp plussz konyhai kosztotal etetik a kutyáikat és mindegyik egészséges ,sok csontot is szoktak kapni fényes a szőrük és egészségesek...

bár én tescos táppal nem etetnék még pedigree ,chapi ezzekkel semm...


én a 3,5 hónapos havanese kutyámnak pro plant adok és nagyon szereti de emellet kap egy kis konyhai kosztot imádja persze ebbe a rizs,zöldségek,tészta, leveseknek a leve persze nem túl fűszereseké.. vannak benne azért túl olajos és zsírosat nem adunk neki..és nagyon szépen fejlődik az állatorvos is megdicsérte :)


2.

nekem nem fontos hogy legyen e törzskönyve vagy nem, én nekem volt 3 bichonom , az egyik már öregsége miatt ment el a havanese-ünk se törzskönyves , és a 3. bichonunk se ..egészségesek és szépek...bár lehet hogy ez mázli volt hogy nem egy selejtes kutyát kaptam..de szerintem a környezeten és az emberen meglátszik hogy milyen ember és a kutya..a havanese kutyusunkat amikor elhoztuk akkor hát nem tenyésztő mindent elmondott a kuyával kapcsilatban az első oltása férégtelenítése meg volt és azt mondta ha 1 hónapon belül történik vmi a kutyával ami kiderül hogy örökletes vagy vmi akkor visszavihetjük és a pénzt is visszakapjuk...illetve kaptunk jó minőségű tápot is ami egy hétre elegendő volt..meg állatorvosi szűrésen is volt a kutya...annyi hogy nem törzskönyves de egészséges...

de majd ha már nem a szüleimnél fogok lakni akkor én menhelyről fogok kutyust befogadni :)


de tényleg sok ember azért keresi a fajtatiszta törzskönyves ebeket hogy ne legyen beteges a kutyájuk...


bár ez se minden tenyésztőre vonatkozik egyik imsmerősöm ,törzskönyvesen vett jó drágán bulldogot erre 2hónap múlva kiderül hogy a kutyának örökletes betegsége van és a gyógyszerek ellenére a kutyus elpusztult... kb 4 hónaposan vissza mentek a tenyésztőhöz de az semmit se mondott...akkor megint vettek egy másik kennelből kutyát azt is törzskönyvesen de az is elpusztult vmi betegségbe..de a felnőtt kort az se élte meg persze nem egymás után vették a kutyákat mert nekik is kellett idő mire feldolgozták a kutya halálát...


egyik másik ismerősöm pedig tenyésztőnél vett egy beagle-t szintén törzskönyvel már két éves a kutya de neki is mint kiderült örökletes betegsége van amit egy akkori szűréssel a tenyésztő kitudta volna szűrni ha elviszi dokihoz ,most meg állandóan orvoshoz járnak és gyógyszert kap a kutya....


én ezért sem szeretnék törzskönyves kutyát...kifizetek 100 ezret érte plussz a jó táp erre kidrül vmi betegség és annyi... ha meg veszek 25 ezer ft-os kutyát akkor legalább bennem van hogy lehet hogy beteg..de én eddig nem csalódtam..

2011. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%

hát mondjuk a minőségi tápok tényleg jobbak, apukám bealakított egy tk nélküli közép-ázsiait, aki diszplázia gyanús volt, és a Happy dogot ajánlotta a doki egy kis Donával (porcépítő) kiegészítve.

Hála a jó égnek a kutya tünetei 2 hónap múlva elmúltak, valószínűleg hiába kapott külön főzött kaját sok színhússal és zöldséggel, túl gyorsan nőtt...

Ebből nagyon komoly bajai lehettek volna, de ez a minőségi táp segített helyre billenteni...


A többi kutyám amúgy maradékot kap meg konzervet elkeverve száraztáppal - mikor melyik van leértékelve, most éppen egy 15 kg-s Darling fogyogat.

(most lesz időm főzni a kutyáknak, kiokosítom magam, és áttérek a főzött kajára.)



Amúgy meg ha divatfajtáról van szó (németjuhász, retrieverek, chihuahua, yorki, spániel, stb), akkor érdemes tenyésztőtől venni, mert tényleg nagyobb az esélye a beteg kölyöknek...


Nekem is van még 3 keverékem, ebből kettő szintén akkora agility bajnok, hogy betojok!:D

Nekem kb. nem is kell semmit csinálnom a 2. óra óta, csak kiadom a vezényszavakat és mutogatok.:D

A sok goldenes meg border collies meg csak les.:D

2011. szept. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
33%

1. Három kutyám van: az öreg keverék dog chow seniort, az 5 éves husky dog chow light-ot mert ivartalnított, a kicsi border eukanubát, mert jó az izületeinek. Az unokaöcsém végigkóstolta és neki a senior ízlett a legjobban :) Főzök nekik, de kell mellé a táp is.


2. Mind a három törzskönyv nélküli kutya, van amit befogadtunk, van amit kaptam, a legutolsót vettem. Reményem szerint terápiás kutya lesz belőle, ezért csak a mentalitása volt mérvadó, nem a megjelenése. Az sem érdekelt volna ha később kiderül, hogy keverék, de nem az. Okos és egy tündér. Sokan keveréknek nézik :), de annyira nem érdekel, mert tudom honnan jött, és én nem kértem el a törzskönyvét, mert így biztosan eszembe sem jut majd tenyészteni.


Van egy "szaporító" ismerősöm. Skót juhásza van és ritkán betervez egy-egy almot (konkrétan 2 volt, és még maximum egyet akar). Sokat válogat a kanok között, és nagy szakértelemmel viseli gondját a szukának és a kölyköknek. Az anya nem törzskönyves, de szűrt, a kölykök törzskönyv nélküliek, de ha egyszer skót juhászt szeretnék tőle venném meg. Ez a hobbija. A kölyköket nem adja oda akárkinek, és csak a tartási költséget kéri el.

Ezt a nagy "szaporítást" annyira elítélik, hogy a legutolsó alom apja az állatorvos kutyája volt :)

2011. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
17:00 vagyok, folytatom:) Egyebkent sokan visznek azert menhelyrol is kutyat. Bar az inkabb zsakbamacska. Nekem is menhelyi kutyam van. Szivtam vele eleget a viselkedesi problemai miatt. Sokkal nehezebb egy kutyabol kinevelni a rossz szokasait mint nem engedni neki hogy felvegye azokat. A menhelyi kutyak tobbsegenek ismeretlen az eloelete, valahol ertheto hogy ockodnak tole, mert nem mindenki kutyakikepzo vagy nevelesi tanacsado. En imadom ezt a kis rosszcsontot, de mire jol nevelt kutyat faragtam belole azt hittem megoszulok. Pedig csak 10 honapos volt mikor a szarnyaim ala vettem. Keverek amugy, nem fajtatiszta, de nem itelem el azokat akiknek original kutya kell:) Kutya, kutya. Kinek ez, kinek az tetszik. Nem lenne semmi gond ezzel. Azt kene inkabb megvalogatni valahogy hogy ki tarthasson kutyat.:/
2011. szept. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Több ok is lehetséges, hogy valaki miért szeretne inkább törzskönyves kutyát. 1. Jelenleg semmilyen más módon nem lehet egy fajtatiszta kutya származását bizonyítani, mint a törzskönyvvel, amire 4 generáción keresztül felvezetik a kutya őseit. Az a kutya, amelynek a szülei törzskönyvezettek, azonban ő maga nem, ugyanúgy keveréknek számít, mint bármely keverék kutya. A tenyésztés nem egyszerűen két fajtatiszta egyed párosítását jelenti. Ha valakit komolyabban érdekel a tenyésztés, akkor annak elméletét meg is lehet tanulni, de nem hátrány, ha az illetőnek van némi "szeme" is a választott fajtájához, valamint kellő alázattal és tisztelettel viszonyul a kutyához. Itt a 4/17 hozzászólásban említette valaki, hogy agilityzni jó a keverék vagy a törzskönyv nélküli kutya. Valóban, nem a törzskönyvtől lesz egy kutya teheséges. Viszont agility versenyekre kizárólag törzskönyvezett kutyák nevezhetők be, tehát ha valaki versenyszerűen szeretné ezt a sportot űzni, akkor egy törzskönyves kutyát kell beszereznie. Magyar fajták közül a Mudi és a Pumi is kitűnő agilitys kutya. Más előnyeit a törzskönyvnek itt most nem említeném.
2018. jan. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!