Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről el lehet hozni...

Menhelyről el lehet hozni egyszerre több kutyát is?

Figyelt kérdés

Pl. 2-3. Arra lennék kíváncsi, hogy az ottani gondozók megengednék-e, persze ha az illető teljes mértékben el tudná őket látni.

Lenne mégegy kérdésem ezzel kapcsolatban. Ha elmegyek menhelyre kutyusért, akkor az hogy zajlik? Bemegyek, megmondom, hogy szeretnék egy kutyust, kitöltöm a papírokat (ha kell), megfizetem a költségeket és ennyi? Vagy hogy zajlik ez az egész?

És most ne azzal gyertek nekem, hogy menyjek el egy menhelyre és kérdezzem meg. Kérlek...


2010. okt. 19. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi egy éve hoztunk ki egy kutyust. Kiválasztottuk, ők elmondták milyen a jelleme, mit igényel, megkérdezték milyen házban lakunk, nem okoz -e gondot ellátni, aztán kapott egy kiskönyvet, és ennyi. Fizetni nem kellett érte, de azt mondták bármilyen akár jelképes összegnek is örülnek. Ha akarunk adományozhatunk a többi állat javára. Szerintem kettőt is vihetsz.
2010. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kisnita ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a jobb menhelyeken úgy zajlik, hogy bemész, megnézed a kutyákat esetleg elmondod milyen elvárásaid vannak, milyen típusú kutyát keresel, milyen házban laksz, van-e gyerek, stb és ez alapján segítenek neked kiválasztani a megfelelőt vagy elmondják melyiket ajánlják Neked. Ha megvan a kiszemelt akkor elmennek hozzád és megnézik, hogy milyen körülmények közé kerülne a kutyus, esetleg közösen a gondozókkal kitöltitek a szerződést és vagy te mész el a kutyáért vagy ők viszik ki Neked. Ez a normális menhelyekre vonatkozik.

Nálunk sajnos nincs ilyen. Mikor mentem kutyáért körbe néztem és kiszemeltem egy kölyköt magamnak, mondtam majd megbeszélem a párommal esetleg eljön ő is és majd közösen választunk erre azt a választ kaptam, hogy ha kell akkor most vigyem! Hát elvittem. Egyből elvittem állatorvoshoz mondta, hogy egészségesnek tűnik, de jöjjünk vissza néhány nap múlva és majd akkor beoltja egyenlőre csak féreghajtót kap mert lehet, hogy nagyon férges és ha így oltanánk akkor csökkenne a vakcina hatása. Másnap már látszott rajta, hogy beteg, hányt és ment a hasa, a doki azt mondta, hogy parvovírusos bélgyulladás... :S Sajnos hiába jártam vele infúziós kezelésre elpusztult.

Nagyon nézd meg hogy milyen helyről viszel haza kutyát mert könnyen Te is így járhatsz ahogy én is. Oltatlan kutyát ne vigyél haza semmilyen körülmények közt!!

2010. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja az a kiskönyv az oltási könyve volt, és az is benne volt, hogy mikor ivartalanították.
2010. okt. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Normális helyen oltva vannak a kutyák és féregtelenítve, és amelyiknél ez lehetséges ivartalanítva is! Ha teheted olyat válassz, mert egy csomó mindentől megkíméled magadat(na meg persze a kutyust is), és a pénztárcádat.
2010. okt. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat. Ha még valaki tud a kérdéseimre válaszolni, nagyon örülnék, ha leírná kommentben. Köszönöm.
2010. okt. 19. 13:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia. Mi macskát hoztunk el, ki kellett fizetni az addigi oltásai árát 6800 ft-ot azt hiszem, kiskönyvét ideadták kitöltöttük az örökbefogadási papírjait és kész is. Pont akkor volt ott egy család és két kutyát vittek el, úgy, hogy szerintem nem gond. ..az meg kell -e érte fizetned azt menhelye válogatja, Győrben kell.
2010. okt. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az előbb egyik hozzászóló említette, hogy pénzt nem kértek, csak jelképesen adhattál nekik magadtól, amennyit gondolsz. Én azt hittem, hogy meg kell fizetni az oltásokat, féregtelenítést és ivartalanítást is. Nekem ezt mondták. De nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást :)
2010. okt. 19. 13:53
 8/11 anonim ***** válasza:
Van már konkrét hely, hogy honnan hoznál el kutyust?
2010. okt. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Még nincs konkrét hely, hogy honnan lennének a kutyusok :)
2010. okt. 19. 17:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez esetben szerintem nézegesd az allatok.info-t, ott fentvan egy rakat kutya, van róla adat, hogy kijön e más kutyusokkal, és kitudod választani azokat a kutyikat, akiket a közelből örökbe tudsz fogadni:)
2010. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!