Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka kutyátok ki van...

A szuka kutyátok ki van ivartalanítva? A műtét után hogy viselkedett?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttünk, hogy kipakoltatjuk a kutyusunkat, de már előre félek, hogy meg fogja őt viselni.
2010. ápr. 7. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A műtét napja volt húzós, másnap már úgy viselkedett mint mindig. Kellett a gallér mert, piszkálni akarta a sebét :) Egyáltalán nem viselte meg, max annyiban hogy nem engedtem el séta közben, meg volt rajta egy póló, hogy ne koszolódjon a seb.
2010. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Mintha mi sem történt volna.

Kicsit aludtak, aztán felébredtek.

Tettem rájuk egy pólót, hogy a többiek ne nyalogassák a sebüket. Másnap már kinn rohangáltak a kertben.

2010. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A családban most lett ivartalanítva egy kutyus, ő 2-3 napig nagyon rosszul volt.

A témához kapcsolódóan lehetne egy kérdésem?:)

Mekkorát vágtak a kutyusotoknak?

2010. ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az enyémnek hét öltés volt.
2010. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az enyémet még a menhelyen ivartalanították, úgy adták örökbe. valami felszívódós "cérnával" varrták össze, asszem juhbélből. jól tűrte, a természete max. pozitív irányban változott. :) tacsi keverék, 3 éves
2010. ápr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyusaink a műtét után 3 órával már vidáman ugrándoztak, bár gondolom ezt kutyája válogatja...


Nekünk mindkét kutyus nagytestű (30 kg és 25 kg-osak) és 4-4 öltéses varratuk volt!

2010. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szia!


nekem a westie-m 4 hónaposan volt ivartalanítva.

nem bántuk meg, azóta is nagyon jól van.

a műtétet követő ébredés engem viselt meg inkább, utána nem akart enni se inni, levettem róla a gallért, és egyből evett ivott. raktam rá ruhát , kendőt, de így is hozzáfért, és besebesedett a sebe. visszaraktuk rá, és nagyon szépen elmúlt a sebe , lényeg h gallért semmiképp ne vedd le, és 1 hét múlva úgy fog rohangálni:)

a gallér azért is van, h ne tudjon úgy futkározni (főleg ha kisebb kutyusról van szó)

nem volt öltés, ma már korszerűbben dolgoznak, egy tapaszt kapott a sebre, ami 2-3 nap alatt le is jött, semmi baj nem volt vele, nyoma sincs:)

sok sikert.:)

2010. ápr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
kb 1 cm a vágás.
2010. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

jaj még vmi. utána előfordulhat, h bepisil, tegyetek alá vmit, ami felfogja ha így járnátok.

mi másnap le se vittük, csak az azt követő nap, h erősödjön.

de az első napja a műtét után pihenéssel zajlott és erősödéssel. gyenge volt egyem meg.

ha leviszed vagy kiengeded(nem tudom hol laktok), és már nem lesz rajta a tapasz, érdemes bekötni a séta idejére egy kendőcskével, h ne menjen baci a sebre.

nehéz napok lesznek, de maximálisan megéri!


most voltunk oltáson, és 2 kutya is várt műtétre, mind a kettő daganatos, és persze egyik sem volt ivartalanítva:S

2010. ápr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én foxim 10 hónaposan lett ivartalanítva. Kb két napig gyengélkedett, de csak az altató miatt. Amikor teljesen kiment a hatása, semmi baja nem volt, nem voltak fájdalmai, a sebe gyorsan gyógyult. A varratokat mi is ki tudtuk szedni itthon. Én mindenkinek ajánlom ezt, akinek szuka kutyája van és nem akar kifejezetten tenyészteni. Egyáltalán nem árt a kutyának, nem szenved és nem fog megváltozni sem utána.
2010. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!