Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának milyen fájdalomcsilla...

Kutyának milyen fájdalomcsillapítót adjak?

Figyelt kérdés

bakteriális fertőzéssel kezelem a szemét, Brulamycin cseppet kap.

látom, hogy fáj a feje - nekem is iszonyúan fájt ugyanilyen gondnál.


korábbi kutyámnak algopyrint írt fel a doki, de nem emlékszem az adagolásra.

a kutyám 28 kilós.



hogyan enyhíthetném a fájdalmát???


köszi a válaszokat!


2011. szept. 21. 22:02
 1/9 x) ***** válasza:
68%
Sajnos ebben segíteni nem nagyon tudok de szerintem hívj föl egy állatorvost és kérdezd meg tőle az adagot :)
2011. szept. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2011. szept. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyémek Rimadyl-t szoktak kapni, eddig csak műtétek után. Szerintem hatásos, mert ha kaptak, utána nem nyüszítettek fél napig. Szerintem írass a dokival holnap, az biztos segít a kutyulin. :(
2011. szept. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy a gyerekekre hogy írják az adagolást, kb. jó lesz úgy a kutyának is, aztán holnap meg hívd fel a dokidat, és kérdezd meg, hogy ő mire gondolt.
2011. szept. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Algopyrint adhatsz neki, mást inkább ne! A paracetamol, ibuprofen, acetilszalicilsav, naproxen tartalmú gyógyszerek tönkreteszik a máját és belehalhat!
2011. szept. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

jesszus!

köszönöm!


akkor inkább nem adok neki semmit, majd holnap felhívom a dokit...

mondjuk lehet, hogy csak én lihegem túl, nyilván ha olyan fájdalmakat okozna ez a baci, akkor írt volna fel a doktor amúgy is valamit...


csak úgy nyomja hozzám a fejét, és nekem is nagyon fájt, amikor baktérium fertőzte meg...



köszönöm a válaszokat!:)


Holnap felhívom a dokit...

2011. szept. 21. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:37

Azért egy kutya egész élete során néha beadott max 3-4 szem a felsoroltakból tuti nem tesz még tönkre semmit.

A mellékhatások a túladagolás, és a folyamatos szedés esetén jöhetnek.

2011. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Ne legyél abban olyan biztos! Egy kisebb kutyát már egy szem is az örök vadászmezőkre küldhet! De mivel károsítja a májat, ezért biztos nem használ. Akkor meg minek kísérletezni? Főleg ha van olyan, ami nem okoz problémát!
2011. szept. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém Carproxot szed. Fájdalom, láz csillapító, gyulladás csökkentő, direkt kutyáknak. Ezt folyamatosan is szedheti, de valószínűleg csak állatorvos írhatja ki. Viszont később bármikor jól jöhet, ha van otthon.
2011. szept. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!