Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az Erdélyi kopóról 3 kérdés?

Az Erdélyi kopóról 3 kérdés?

Figyelt kérdés

Hozzá lehet szoktatni a baromfihoz? (mármint a ha kis korától velük van)

Lehet vele Agilityzni?

Mennyire jó jelzőkutya?

(ezeket egy szukára érteve)


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. szept. 23. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Az első kérdésre sajnos nem tudok választ adni,nincsen baromfink.DE!Megfelelő nevelés mellett szerintem biztosan elérhető nála,hogy ne bántsa a jószágot.Agilityzni kitűnően lehet vele,nagyon intelligens,tanulékony,nagy mozgásigényű,temperamentumos fajta,aki bár néha kissé makacs,azért szeret a gazdi kedvében járni:)Jelzőkutyának pedig szintén kitűnő,a miénk mást sem csinál,csak,,jelez"egész nap,ha valaki erre jár...:)Remélem segítettem!

2011. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

baromfikat inkább hanyagold, a vérükben van a vadászösztön.

agility tökéletes, mozgékony, tanulékony kutya :D

jelzőkutyának is bevált családban, nagyon jó házörző :D

2011. szept. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A választ köszönöm! Én a baromfira csak azért gondoltam hogy össze lehet szoktatni mert hát kopó, vagyis a vad keresésére használják, általában + vaddisznó és szarvas vadászat. A szomszédom Magyar vizslája sem bántja a baromfit, pedig ő vadász és jár vele fácánra vadászni. Csak állja de semmi több.
2011. szept. 23. 20:53
 4/4 Ajsa ***** válasza:

Nekem is Erdélyi kopóm van. Az első kérdésre negatív tapasztalattal tudok szolgálni, mondjuk ő 4 évesen látott baromfit. De ha a macskát meg tudta szokni... Érdemes megpróbálni. Valaki tartja a kutyát, és fogsz egy csirkét, közelítesz hozzá, és mondod hogy nem szabad. Egy idő után fölfogja hogy tényleg nem szabad:)

Az Agilityre kivállóan alkalmas. Szereti csinálni. Nekünk az ül fekszik nem jön össze, túl makacs hozzá de az akadályokat könnyen veszi:)

A szuka kutya mindig okosabb... Főleg egy kopónál. Szinte bármit meg tudsz neki tanítani, bár a jelzés sztem zsigerből jön.

2012. febr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!