Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire készüljek fel, mielőtt...

Mire készüljek fel, mielőtt meglesz a kutya?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy yorkshire terrier kutyuskát. :)

Tömblakásban lakunk, és mivel anyukám nem nagyon szeretni őket, ezért csak a szobámban lehetne. Az megfelelne neki (nem nagy, de nem is kicsi a szobám) ? Mivel lehet etetni őket? Télen fel kell őket öltöztetni, amikor leviszem sétálni? A másik dolog, hogy én délelőtt suliban vagyok, és olyan 6 órán keresztül egyedül lenne. Így ajánlotok egyáltalán?

Kitől érdemes, egy ilyen kutyát venni (ahol biztos, hogy egészséges)? Mennyibe kerül egy ilyen kutya?

Válaszokat előre köszönöm :)

Milyen dolgok vannak, amiket feltétlenül be kell szereznem (ilyenekre gondolok, hogy póráz, tál stb.)?


2011. szept. 24. 07:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Sajnos pont olyan kutyát szeretnél magadnak venni,ami mára már divat kutya! Így rengeteg szaporító közkedvelt fajtája! A ráadásul könnyen keresztezik más fajtával,ami kiskorában egy nem hozzá értőnek fel sem tűnik,megveszi nem kevés pénzért,majd mikro felnől a kutya és nem azokat a jegyeket hordozza mint kellene, rájössz, hogy egy keverék kutyáért fizettél 50ezret!


Mindenképpen ajánlatos tenyésztőtől, ha nem is kérsz hozzá törzskönyvet de tenyésztőtől, igazi tenyésztő így olcsóbban ad el kutyát csak ráírják a papírjára,hogy hobbi és ivartalanításra köteleznek téged!

Az ára így sem lesz sokkal olcsóbb,( A törzskönyv csak 5500Ft, nem az a drága, hanem hogy minőségi eledelen nevelik a kicsiket a szülők garantáltan fajtatiszták, egészségesek) Mindenképpen minőségi táp, pl pro plan, vagy royal canin yorkiknak. Csakis 8hetes kora után hozd el,ahol 2 oltása és minimum 3 féregtelenítésen túl van.

Kisméretű nem lesz baja a lakásban, és hidd el anyukád is megszereti idővel!


Az ára minimum 70 ezer jó helyről, és utána oltások, etetés és nagy nagy felelősség

2011. szept. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ez most kicsit lesokkolt, hogy min. 70 ezer :O.

2011. szept. 24. 08:06
 3/17 anonim ***** válasza:

Felejtsd el.

Egy kutyára nem lehet rázárni az ajtót. Kutyát kizárólag akkor fogsz tudni tartani, ha a családod minden tagja beleegyezett.

Az ára nagyjából 70-80 ezertől kezdődik, és arra számíts, hogy éves szinten nagyjából ugyanennyit kell költeni az eltartására. Ha jól sejtem Te még nem dolgozol, és a leírtak alapján nem gondolom, hogy a szüleid vállalják a több százezer forintos kiadást.

2011. szept. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Egy kölyök kutyának két-három óránként pisilnie kell, tehát nem tudod anyudat kihagyni a buliból. Eleve nem kivitelezhető, hogy a lakásból csak egy szobát használjon a kutya, plusz amíg kölyök valakinek le kell vinnie, amíg suliban vagy.


Etetni lehetőleg prémium táppal (amiket bármelyik boltban megveszel az nem prémium), vagy külön neki főzött fűszertelen hússal és zöldséggel, rizzsel.


Hogy kell-e kabát az majd kiderül abból, hogy fázik-e vagy sem. Hosszúszőrű, tehát elvileg nem kellene neki, de van olyan amelyik fázik nekik kell.

Ha egészséges kiskutyát akarsz, akkor törzskönyvvel, szerződéssel kell venni tenyésztőtől. Meg kell nézni a fajtára vonatkozó szűrési eredményeket, gondolom ez Yorkinál a PRA meg a Patella. Általában onnan lehet felismerni a jó tenyésztőt, hogy nem rábeszélni akar a vásárlásra, hanem lebeszélni róla.

Ilyen helyen körülbelül 100 ezer forint egy kiskutya.

Alapfelszerelés néhány kutyás könyv, ez mindennél fontosabb. Póráz, nyakörv mindenképpen kell.

2011. szept. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A 70ezer nagyon az alja. A 25ezer 30ezres expressz hirdetések a szaporítók. Vagy mákod van és tényleg fajtatiszták, de kitudja, nem-e rokonok a szülők,megfelelően vannak-e tartva. Nem kapsz egy tök bolhás szőrbeteg kutyát....Én is gyerekként vettem összespórolt pénzemen boxert 15ezerért...szép keverék kutyám lett.


Most felnőttként vettem 120ezerért kiállításra.Egészséges még a dédapja is szűrve van csípő diszpláziára

2011. szept. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Második:

Egyik ismerősömnek is kis méretű kutyája van, és ők sem költenek 100 ezreket rá.

2011. szept. 24. 08:11
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz elég neki a szoba. Nekünk se nem kicsi se nem nagy szobánk van. Kaptam egy macskát a nyáron. 1-2 hét alatt megunta a szobát és mindig az ajtó előtt ült és várta, hogy kiszökhessen a szobából. Vgay amint nyílt az ajtó kiszaladt. De lehet, hogy a kutya nem ilyen, végülis ő lent is lehet meg iylenek. Szerintem nem kell télen felöltöztetni, van neki szőre, de van aki rak rá. én pl eddig csak westien láttam. A kiskutyát nem szabad még túl sokszor egyedül hagyni. Egy kiskutyával sokat kell foglalkozni. Meg sok idő megtanítani szobatisztaságra, szal vagy vidd le gyakran, vagy takaríthatsz folyton .. :D

Nem tudom, hpgy honnan érdemes venni. Esteleg tenyésztőtől? (nem szaporítótól)

Most leírom a felszereléseket (vagyis amik eszembe jutnak) : fekvőhely (és ha lehet valami kis dolgot hozz el pl egy pokrócot a régi helyéről, amin rajta van az "otthonszag"), etető- és itatótálka, játék, póráz, hám (eselge nyakörv, bár az szerintem kölyökkutyának ne vegyél)

Pénz is kell oltásokra (de lehet venni úgy is kutyát, hogy mind a 2 oltása meg van), kajára, jutifalatra.

Remélem segítettem ! :D

2011. szept. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább fogadj örökbe egy kistestű keveréket menhelyről! Lehet, hogy háromszor akkora mint egy yorki, de attól még jól elvan lakásban. Mindenképp jobb dolga lenne, mint a menhelyen. Az eltartása persze annak sem sokkal olcsóbb, esetleg a kutyakozmetikust lehet rajta megspórolni.
2011. szept. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"mind a 2 oltása meg van"


Az 5-ből? :) Mert miután 8 hetesen hazahozzuk, utána még egy hónapon belül 2 oltás jön, majd a veszettség elleni, sőt fél év múlva ismét veszettség elleni!

2011. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A másik kutyafajta ami tetszik, az a máltai selyemkutya.

Ez sem való tömbbe?

Tudtok esetleg olyan kutyafajtákat, ami nem igényel sok mozgást? És kistestű?

2011. szept. 24. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!