Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya ló méretű lenne,...

Ha a kutya ló méretű lenne, akkor megölné az embert?

Figyelt kérdés

A kutyák a jelenlegi állás szerint kb. ugyanakkorák, mint az ember. (Ráadásul a szemük jóval alacsonyabban van, mint az ember feje, ami számukra azt a hatást keltheti, hogy az ember még nagyobb is náluk.) De ha ötször-hatszor nagyobbak lennének nálunk a kutyák, akkor zsákmányként tekintenének ránk, esetleg csak falkavezéreink akarnának lenni, vagy akkor is "szolgálnának"?


Ha a macska lenne akkora, mint a ló, akkor valószínűleg ő lenne a legfélelmetesebb ellenségünk, főleg, mivel a macska nem egyből ölne meg, hanem előtte még vagy fél órán keresztül csak "szemétkedne", nemde? (Tudom, hogy a "szemétkedésnek" oka van, méghozzá az, hogy - nagyon lebutítva - táplálóbb legyen az étel.)


2011. nov. 4. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a kutya olyan, így is meg tudja ölni az embert. A macska jóval kisebb a kutyánál, mégsem mindennapos, hogy a kutya ahogy meglát egy macskát ölési kényszere támad. A mi 50 kilós kutyánk pl. nagyon jóban van a macskánkkal, olyan édesek ahogy össze dörgölik a fejüket. Ezen kívül egy kisgyerek kisebb, mint egy jól megtermett kutya, de jó esetben mégsem tekinti prédának. A macska már inkább elgondolkodtató, Tudod, van erre egy mondás, hogy "Az oroszlán is egy macska, csak egy kicsit nagyobbacska".
2011. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szép'ecsém, Te nagyon unatkozhatsz. Fogalmam sincs:D

De nem hiszem, mert nekem német dogom van, és soha nem akarta megenni a 2 éves unokaöcsémet, pedig valljuk meg, nem egy méret a kettő.

2011. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem azért "hódol be" az embernek ( normál esetben ), mert alacsonyabb nála. A dominancia nem egyenlő a marmagassággal. Olyan is előfordul, hogy egy yorkshire terrier ledominál egy rotweillert, és az lesz a főnök. Ez mind a belsőből fakadó erő.

Alapvetően a kutyáknak a génjeikben van az, hogy az ember=túlélés, falka=túlélés, és ha egy kutya emberre támad, az a legdurvább dolog, ott valami nagyon nagyon nem stimmel.


Szóval, ha esetleg akkorák lennének, mint a lovak, akkor is nevelés, dominancia kérdése lenne az, hogy megtámadja az embert vagy sem.

2011. nov. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
28%
Tök mindegy,hogy milyen méretű kutya ló méretű is lenne akkor is megölné az embert mint marmagaságba magasabak,de kisebek jobban dominánsabak nagyoknál.
2011. nov. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazából én is így gondoltam.


Amúgy nem csupán unatkoztam, de valahol meg is pillantottam egy képet Cliffordról, a nagy piros kutyáról, és - a tagadhatatlan unalom mellett - ez ihlette a kérdést. Aminek tényleg nem olt sok értelme, de azért köszi a válaszokat. :D (Egyébként minden választ felpontoztam.)

2011. nov. 5. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!