Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire készüljek fel, mielőtt...

Mire készüljek fel, mielőtt meglesz a kutya?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy yorkshire terrier kutyuskát. :)

Tömblakásban lakunk, és mivel anyukám nem nagyon szeretni őket, ezért csak a szobámban lehetne. Az megfelelne neki (nem nagy, de nem is kicsi a szobám) ? Mivel lehet etetni őket? Télen fel kell őket öltöztetni, amikor leviszem sétálni? A másik dolog, hogy én délelőtt suliban vagyok, és olyan 6 órán keresztül egyedül lenne. Így ajánlotok egyáltalán?

Kitől érdemes, egy ilyen kutyát venni (ahol biztos, hogy egészséges)? Mennyibe kerül egy ilyen kutya?

Válaszokat előre köszönöm :)

Milyen dolgok vannak, amiket feltétlenül be kell szereznem (ilyenekre gondolok, hogy póráz, tál stb.)?


2011. szept. 24. 07:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ja és a másik dolog, hogy nekem nem lényeg az, hogy fajtiszta legyen.
2011. szept. 24. 08:41
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobban jársz egy keverékkel:

Sokkal ellenállóbb, mert nincs agyontenyésztve, az idegrendszere is egészségesebb, ugyanez miatt, olcsó, és az sem utolsó szempont, hogy megmentesz egy kidobásra szánt kutyust, ami lehet, hogy senkinek sem kellene, csak mert keverék. Ezek a kutyák szinte mindig egészségesek, a kinti élet megedzi őket.


Ráadásul így rengeteg pénzt megspórolhatsz. Egy kutyának nem kell méregdrága fekhely, tál, luxustáp, drága játékok.

Hidd el, ugyanolyan jól eljátszik egy fonott kötéldarabbal, egy régi plüssel is, mint a műanyag sípoló izékkel, mert neki az a lényeg, hogy RÁGJON valamit :)


Én is kis lakásban élek a szüleimmel, és az öcsémmel. Évekig könyörögtem, mire megengedték, hogy tartsak egy kutyát, de az apukám így se volt kibékülve az ötlettel. Kikötötte, hogy az előszoba és a konyha lesz a kutyus otthona. Egy közeli menhelyről hoztuk el. Pici volt, és soványka, a mancsa sem volt nagy (innen tudod megállapítani, milyen nagyra nő majd). Az apukám eleinte nagyon fújt rá, aztán teltek az évek, és a kutyus lassan beköltözhetett a nappaliba is, és végül azon kaptuk magunk ,hogy az egész házban fel-alá sétálhat. :)


Amire szükséged lesz, az csak egy póráz, egy nyakörv (én a mellhámot javasolnám, olcsón beszerezhető, és több előnye van: kíméli a kutya nyakát, és könnyebben is vezethető. A miénk a nyakörv alatt fuldokolt, a hámmal pedig megtanult rendesen jönni a lábam mellett, még görkorcsolyával együtt is elhúz. :)

Kell még egy etető- és egy vizestál, fekhelynek megteszi egy pokróc is, azzal is elalszik, de lehet kapni pár ezer forintért puha ágyakat, mi olyat vettünk neki, csak szétrágta. Mi bolti táppal etetjük, azt nem annyira szereti, de megkapja tőlünk a maradékot is, ha úgy adódik (persze aznap tápot nem kap). Játéknak a kutyák nagyon szeretik még a kemény bőrből készült rágókákat, ez szinte bármelyik állatboltban kapható. Általában csont alakú, de mi találtunk cipő formájút is. :)


Orvosnál alig jártunk, öt éve alatt egyszer volt beteg a kutyánk, csak az oltások miatt kellett elmenni hozzá.


Összességében ennyi, az állatorvos kicsit drágább, de semmiképpen sem kell több százezret költeni a kutya tartására. A szerényebben tartott kutyus is ugyanolyan boldog, csak vidd el minden nap egy nagyot sétálni, és játssz vele sokat! :)

2011. szept. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ami nem igényel sok mozgást?

Én a yorkimmal 3-4 órát vagyok lent naponta... ennyi időt rá kell szánni, ha tényleg kutyát akarsz.

2011. szept. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A kutya mérete nincs szoros összefüggésben a mozgásigényével.
2011. szept. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Először is tisztában kell lened egy kutya igényeinek. Nem csak az az igénye, hogy: kaja, inni, aludni. Ott van még a séta, kell neki egy falkavezér, korlátok, határok szabályok. Azt ajánlom neked, hogy vedd meg: A csodálatos kutyadoki című könyvet Cesar Millan-tól és nézd a sorozatát a National Geographic Channelen. Itt megnézheted, hogy mikor megy: [link]
2011. szept. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó: ismerem ez a sorozatot, és néha nézni is szoktam.

2011. szept. 24. 10:47
 17/17 anonim ***** válasza:
10:05-ös vagyok. Hát akkor te tényleg tisztában vagy mindennel. :DD Márcsak egy kutya kell, meg pénz, ha nincs. :DD
2011. szept. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!