Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyust hogyan lehet átnevel...

A kutyust hogyan lehet átnevelni? Mármint, hogy "magyarul" hallgasson rám?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy goldent,nagyon édibédi,de csak szerbül ért!

Hogyan neveljük át,hogy megtanuljon magyarul is?

Ugyanis az elöző gazdija egy szerb lány volt!

Köszi a válaszokat!


2011. szept. 24. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
EGYSZERÜEN SZANKCIOKAT KELL BEVEZETNI ÉS MINDENT ERŐTELJESEN MAGYARUL KELL MONDANI EGY IDŐBE BETELIK DE RÁJŐN HOGY MI MITJELENT AMIKOR MONDOD NEKI! NEKEM NÉMETORSZÁGBOL KAPTAM KUTYÁT HÁLISTEN PICI VOLT ÉS HAMAR MEGTANULTA
2011. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. gondolom a vezényszavakat te is tudod szerbül - használd őket vegyesen, mondd egyik, majd a másik nyelven egymás után

2. a kutya nem a szavakat érti, hanem a hanglejtést ismeri fel

2011. szept. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha tudod a szerb vezényszavakat, akkor tök egyszerű. Először mondom magyarul, aztán mondod szerbül. Eleinte a magyar semmit nem fog neki jelenteni, de végül már a magyar szó kiejtésénél mutatja a kívánt viselkedést és akkor el lehet hagyni a szerb szavakat. Itt egy cikk: [link]


Vagy újra tanítod nulláról magyarul. Gyorsabban fog menni, mint ha tényleg nulláról tanulná, de teljesen nulláról kell nekiállni.

2011. szept. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem Szlovákiából való a kutyám szlovákul értette a vezényszavakat. Szerencsére a régi gazdája leírta nekem mindkét nyelven a vezényszavakat, eleinte szlovákul mondogattam neki a dolgokat hogy érezze hogy új gazdája van majd mindkét nyelven mondtam egymás után végül belejött a dolgokba, de nagyon ritkán amikor elkalandozik akkor még szlovákul kell hozzá szóljak ha nem hallgat a magyarra, de szerencsére ez már ritka.
2011. szept. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:

Volt már nálam román és szlovén kutya is. Néhány nap múlva mindegyik tudott magyarul. Kitartóan kell nekik mondani és rá fognak jönni.

Ismertem a téren egy kis keverék kutyát, neki volt egy német, aztán egy angol, egy francia gazdája. A kollégiumban egymásra hagyták a diákok. Mikor végül egy magyar lány hazahozta, a kutya 4 nyelven értett.

2011. szept. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!