Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy hallgasson...

Mit csináljak, hogy hallgasson rám?

Figyelt kérdés
A kutyám egy hete hoztuk el a menhelyről, beagle-keverék kan. Még nem nagyon mertem elengedni az udvaron, csak pórázon sétálgatok vele. Amikor kicsit elengedem rögtön nem hallgat rám és ha hívom sem jön oda. Ha pórázon van, akkor mindig jól viselkedik és szótfogad. Hogyan taníthatnám meg őt viselkedni?
2011. aug. 15. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
mi most járunk iskolába az én kutyámmal és ott azt tanultunk, hogy jutalom falat. tehát adsz neki egy nevet és mondod neki. mikor rád figyel elöször dicséred, h okos és utánna jutalom, ami felkockázott virsli, párizsi sajt valami finom amit egybe le tud nyelni. de addig nem adod neki oda ,amig nem figyel rád. ezt elöször porázon gyakorold. szerintem igy fokozatosan.
2011. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még azért nem hallgat rád, mert új neki a környezet, és mindent fel akar fedezni. Engedd nyugodtan el az udvaron, hadd szaglásszon körbe, ismerkedjen új környezetével. Ha megszokja, úgy sem lesz olyan érdekes neki, és akkor elkezdheted tanítani a behívást.
2011. aug. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olvastam én is ezt a módszert, kipróbálom, köszönöm, de egy idő után mikor majd nem kap már jutalmat akkor is szót fog fogadni?
2011. aug. 15. 14:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért nem nagyon mertem elengedni,mert olyan a kerítés,hogy lehet át tud bújni alatta. Most csináljuk a kerítést és ezért félek még ettől :)
2011. aug. 15. 14:46
 5/5 anonim ***** válasza:
persze szot fog fogadni, de egyszerre csak 15perceket kell foglalkozni vele , hogy ne veszitse el az érdeklödését. és fokozatosan kevesebb a jutalom falat. a lényeg mindig, hogy elötte megdicsérd! ez a fontos, mert mint mondta nekünk is az oktato, nem etetö automaták vagyunk.
2011. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!