Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szőrhullást nyak és pofa...

Szőrhullást nyak és pofa részen mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Rüh ellen beoltva, bolha ellen Neostomosan fürdetés+ lakás fertőtlenítés. Mégis mi a fene lehet ez? Vakarja mindkét részen! Gomba, rüh, allergia? Csirke húst nem kap.
2011. szept. 24. 12:51
1 2
 11/20 hell-ikon ***** válasza:
Ige, - Igen akart lenni természetesen.
2011. szept. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Oké:D, ilyeneken nem problémázok.... van most nagyobb gond is:(
2011. szept. 25. 20:55
 13/20 A kérdező kommentje:
A kaparék vizsgálat helyben elkészül? Ha nem lesz meg helyben akkor is rakatok rá Stronghold cseppet. Már én is vakarózok, remélem csak szimpátiásan. Legyen már holnap!!
2011. szept. 25. 21:02
 14/20 hell-ikon ***** válasza:

Hát az már orvostól függ, hogy van-e hozzá felszerelése (bár nem olyan bonyolult ma már egy mikroszkópot beszerezni, akár digitálisat is).

Ha igen, akkor ott helyben megtudhatod az eredményt. Ha mondjuk nem az, hanem valami bonyolultabb, amihez tenyésztés is kell, akkor azt már nyilván nem.


Nagy az emberi elme hatalma...:)

2011. szept. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 hell-ikon ***** válasza:

Ja, Stronghold...


Szerintem igen, ha nem kapott mostanában más spot on-t.

Úgy értem, hogy nem vagytok az előző spot onnal (ha tettél rá) lejárati időn belül túlságosan. Pl. 1-2 het Frontline-t. Mert akkor van némi esélye a szer túladagolásának, ha most Strongholdot teszel rá.

De majd a doki kiokosít.


Legrosszabb esetben neostomosanos fürdetés 10 naponkénti ismétléssel is hatásos lehet, főleg ha mellette atkaölő injekciót is kap a dokitól.


Na de itt írják a kezelési metódust a szőrtüszőatka fertőzésre:

[link]

2011. szept. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Meglett az eredmény helyben bőrkaparékkal: semmilyen atka, vagy gomba szóval semmi ilyesmi nincs. 2 doki is allergiát mondott rá. Bolha allergiát konkrétan.Bár persze nincs kizárva szerintük egyéb allergén se, így hajlok egy allergia teszt megcsinálása felé, mert ahogy az a westi kinézett, amelyiket láttuk, hát áááááááá. De 60 rugó...

A lényeg frontline kombót cseppentettek, kapott szteroidos szurut a mai vaakarózásra, ill, ugyanerre gyógszert egy pár napra. Ami szomorú, hogy 5500 volt a vizsgálati díj, hatóanyagok pedig 3300. Szóval megy a lehúzgálás ezerrel. (A másik doki ingyen nézte meg, barát, csak gondoltam kell egy másik vélemény is)

2011. szept. 26. 19:11
 17/20 A kérdező kommentje:
Nyilván az immunrendszerét kell erősítenem immunovettel és aloeverával meg Pro Pac táppal teszem, meg sok örömködéssel telik a napja, tehetek még valamit a kutyáért szerintetek?
2011. szept. 26. 19:13
 18/20 A kérdező kommentje:
szuru=szuri:)
2011. szept. 26. 19:14
 19/20 hell-ikon ***** válasza:

Hát, nem volt olcsó, de így legalább már biztosan tudod, hogy nem rüh (atka).

Megmondom őszintén, a bolha allergia eszembe sem jutott, mert annyira azért nem általános, mint pl. csirke. A bolha allergiával kapcsolatosan nincs tapasztalatom így én ebben sajnos nem igazán tudok segíteni.

Az Aloe vera még a bőrön helyileg alkalmazva is sokat segíthet, ha az adott terület esetleg gyulladt a vakarástól. Szóval ha van rá lehetőség és igény akkor én nem csak belsőleg, de külsőleg is alkalmaznám a helyedben.

2011. szept. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!!!
2011. szept. 26. 22:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!