Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves yorki még tanulékony?

1 éves yorki még tanulékony?

Figyelt kérdés
Eddig udvaron! lakott.. ma vettem és szeretném ha pelusra,vagy alomba járna wc-zni.Hogy lehet odaszoktatni?
2011. szept. 24. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy kutyát akár 10 éves korában is lehet tanítani akkor megérti hogy mit kell csinálni csak több türelem kell hozzá.


A Yorkykhoz több türelem kell mint például egy németjuhászhoz. De, ő is nagyon okos a maga módján... :))

2011. szept. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy évesen még nagyon tanulékony. Alomra ne szoktasd, mert kotorék eb. Kikaparhatja az almot. Mindenhol fehér tappancsnyomok lesznek a lakásban. Lehet labdának fogja az alomgolyókat használni. Újságpapírt tegyél pár szálat egy alacsony peremű tálcába, vagy jó a pelus is, csak drága. Ha eddig udvaron tartották, akkor azért jobb lenne ha legalább részben kint végezhetné a dolgát. Ne engedd be a szobába és szőnyeges helyiségbe sem. Nem tud különbséget tenni a pelus és szőnyeg között eleinte. Ha nem megy a pelusra, akkor kénytelen leszel levinni a dolgát végezni. Meg kell dicsérni, ha sikerül az általad kijelölt helyen végezni a szükségét. Ha rossz helyre sikerül, fel kell mosni hipós vízzel a helyét. Kézzel nem szabad fenyíteni soha! Egy összetekert újságpapírral lehet a produktum mellé csapkodni, de csak akkor lesz eredménye, ha elcsíped amikor csinálja.

Sok sikert!

2011. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Te kutyád most van a legjobb korban, ilyenkor nagyon fogékony az agya.

De a kutyapelenkát meg az almot felejtsd el, arra nem fogod tudni rászoktatni, pláne, ha idáig udvaron volt.

Az enyém pelenkára volt előnevelve, oda is ment pisilni, amíg nem mehettem ki vele sétálni, de olyan 4 hónapos korára teljesen szobatiszta lett, és többé nem intézte a dolgát a lakásban.

Napi 4x viszem le sétálni, szerintem ez a minimum, amit egy kutyatartónak biztosítania kell a kutya számára.

2011. szept. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most le leszek pontozva, de nem érdekel. Mondja már meg nekem valaki, hogy miért kell egy kutyát ilyenekre kényszeríteni, hogy pelenkába vagy alomba végezze a dolgát?! Ha nincs időd/kedved sétáltatni, akkor vegyél macskát...Nem értem miért kell egy állattal így bánni...Pelenka...eldobom az agyam :/:/
2011. szept. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem pelenkába,hanem pelenkára! Most dobd el az agyad :)

Köszi a válaszokat,akkor megnézzük mit tud?Bár az első éjszaka nem wc-zett be,remélem ez így is marad,és akkor tényleg elég lesz a séta.Azért biztos ami biztos,kap pelust is,és majd dönt.

2011. szept. 25. 08:51
 6/6 anonim ***** válasza:
A pelenkára se sokkal jobb. vidd sétálni, ahogy a kutyákat szokás. :)
2011. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!