Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül általában egy...

Mennyibe kerül általában egy kölyök dobermann?

Figyelt kérdés
Lassan rászánom magamat hogy vegyek egy kölyköt. Már régóta készülök erre, kiolvastam több könyvet is a gondozásáról. Csak az árakkal nem vagyok tisztában. Láttam 10 ezertől kezdve 150-ig. Nem hinném hogy olyan sok különbség lenne a kettő között, sőt. Vagy mégis? Megéri megvenni pl. a 60 ezres dobit, vagy van arra esély hogy a 10 ezres is lehet ugyan olyan jó?
2011. szept. 26. 14:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem mindenképpen törzskönyves kutyát vegyél és kérjél papírokat a szülők egészségügyi szűréseiről. Ha szaporítótól veszel (10E-ért pl.) akkor később ennek a sokszorosát fogod állatorvosra költeni nagy valószínűséggel.
2011. szept. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
sem a törzskönyv, sem az egészségügyi szűrések nem jelentenek garanciát. mert attól még a kutya lehet ideggyenge, ill. tul agressziv. Olyan helyről vegyél, ahol beengednek a kennelbe, és bemehetsz a kiskutyák közé is. És menj el legalább 2-szer. Olyan 70-80 ezertől már jó kiskutyát tudsz venni, tiszta papirokkal.
2011. szept. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
70-80? Olcsóbban is lehetne egy jót, nem? Az nagyon sok............
2011. szept. 27. 14:16
 14/20 anonim ***** válasza:
Dobermann fajtamentés?
2011. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
mit akarsz ezzel mondani? :D
2011. szept. 27. 14:40
 16/20 anonim ***** válasza:
Azt, hogy ha sokallsz 70-80 ezret egy kutyára (ami egy tisztességes tenyésztőnél született kutyánál nagyjából az induló ár) akkor érdeklődhetnél a dobermann fajtamentőknél.
2011. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
erről nem is hallottam, de érdekelne a dolog, tudsz adni esetleg egy linket, ami ismerteti ezt?
2011. szept. 27. 17:30
 18/20 anonim ***** válasza:
www.dr-h.org
2011. szept. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
DObiknál biztosra kell menni, hogy jó helyről veszed a kutyát és szűrtek, egészségesek a szülei, mert sok probléma léphet fel náluk. Így csakis tenyésztőtől!
2011. szept. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A fajtamentők nagyon szigorú feltételekkel, és csakis ivartalanitva adnak kutyát. A legtöbbjük Németországba kerül. Miért sokallsz 70-80 ezret? A dobermann nem egy olcsó kutya ám. És a fenntartása sem. Sok betegséggel terhelt a fajta, nem ártana körültekintőbben választanod
2011. szept. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!