Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3,5 hónapos puli, lakótelepi...

Csilla Julianna kérdése:

3,5 hónapos puli, lakótelepi lakásban.9-10 hetesen a pelenkára pisilt. Most kb 2-3 hete össze-vissza. Miért?

Figyelt kérdés
Azért vettem neki pelust, mert tudom 4 óránként le kellene vinni, de munka mellett ez nem megy. Most olyan mintha következetesen, direkt nem a pelenkára pisilne, még látszik is rajta, hogy tudja rosszat csinált. Ma reggel pl. az ányunkra. :(
2011. febr. 21. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem tudsz vele foglalkozni, minek neked kutya? Bezárva a 4 fal közé, ráadásul a pulinak nagy tér kell, terelő kutya lenne, nem 40 négyzetméteren nyomorogni, szerintem ez kiszúrás vele.
2011. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ilyenkor több órás rohangálás a megoldás ha be van zárva.. :)
2011. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 AtyeszLL ***** válasza:

A puli tényleg nem a legjobb választás a lakásba.

A pelenka sem volt okos dolog, mert így van alternatíva arra, hogy lehet pisilni a lakásban. Utána nehéz róla leszoktatni. Egy (felnőtt)kutya simán kibír 8 órát.

Az ágyra sem tudom minek engedted fel, és azt sem tudom, hogy bűnteted, vagy jutalmazod a kutyát neveléskor?

Remélem a jutalmazást választod! Dícsérd meg, és adj neki jutifalit, amikor lent pisil, otthon meg ne adj neki sok vizet, ha elmész. De a puli annyira okos, hogy a wc-t is lehúzathatod vele, ha belepisilt, csak neked is okosnak kell lenni.

2011. febr. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt a kiskutyát nem 4 hanem 2 óránként kell levinni! plusz ivás, alvás, nagy játék után közvetlenül! Valakit nem tudsz szomszédot, rokont megkérni, hogy vigye ki időnként, akár pénzért? 5000 is pénz akinek nincs!
2011. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem csak szobatisztasági probléma már ez-a pelenka mivel érezheti a vizelete szagát folyamatosan arra csábítja, hogy jelölgesse a saját területét-az természetes, hogy a jelölés akkor a leghatékonyabb ha nem ugyanoda megy minden alkalommal-hanem mindenhová:)))-egy pulinál ez evidens-területvédő, terelő, jelző-fürkésző ösztöne kiemelkedő-ezért sem alkalmas igazából a lakótelepi lakásba-pláne úgy hogy nem foglalkoznak vele szükségleteinek megfelelően...!

a miértre az a válasz, hogy azért mert te vagy a gazdája-ha valaki felelősségteljesen foglalkozna vele akkor ilyen nem fordulna elő!

2011. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

AtyeszLL-nek köszönöm a választ, az legalább inteligens és hasznos volt. De a minek neked kutya meg hasonlók, az nem segítség. Egyébként kb. napi 3 órát sétál és rohangászik a kutyus. És mondjatok nekem valakit, akinek munkahelye vagy sulija van és 2 óránként le tudja vinni a kutyát???? Ezek szerint csak nyugdíjas és munkanélküli tartson kutyát?

Egyébként azért választottam a pulit, mert tudom, hogy nagyon okos és imádom, higgyétek el. Mégegyszer köszönöm annak aki nem csak leszúrt :)

2011. febr. 22. 09:12
 7/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nem érzem úgy, hogy nem intelligens módon, trágár stílusban válaszoltam volna, csak meg akartam veled értetni, hogy a kutya is érző lény, ha nem lennél önző, már bocsánat, azt is figyelembe vennéd, hogy neki mi a jó. Vagy szerinted egy kutya arra teremtődött, hogy pelenkába végezze a dolgát, csak mert te dolgozol, tanulsz, nem érsz rá, nincs kedved, stb? De legalább nem bernáthegyit vettél.
2011. febr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
1.-re: Fogalmam sincs ki vagy okoska, de valószínűnek tartom kicsit több tapasztalatom van az élet bármely terén mint neked. Nem ez az első kutyám és tudom hogy kell vele bánni és nagyon szeretem őket - jobban mint egyes embereket! Lehet te munka nélkül is megélsz: gratulálok ! Egyetlen kérdésemre kellett volna segítség, mert ez a pelenka dolog engem is megzavart. Az előző kutyámnál ilyet még nem lehetett kapni és 3 hónaposan szabatiszta volt. Folytathatnám, de fölösleges annak beszélni, aki csak a maga igazát látja. - én nem mondtam, hogy trágár vagy, csak kioktató.
2011. febr. 23. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!