Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetem a hanyag...

Feljelenthetem a hanyag gazdát? Hol?

Figyelt kérdés

sziasztok!:)


szemtanúja voltam, ahogy egy kis kutyus beszökik egy tüzelő szukához valaki másnak a kertjébe. (a kiskutya mindig kint van, a gazdákról még írok...) szóval a szukás kertben volt egy nagy kan is, aki úgy megtámadta a kis fehéret, hogy sántítva rohant el.


ennek kb. egy hete már, és a kiskutya még mindig nem tud a lábára állni - tehát nyilván nem egy egyszerű sérülésről van szó.


a gazdái tudom, hol laknak, van egy másik nagytestű kutyájuk is, akit korábban estére kiengedtek, de olyan agresszív volt, hogy azóta FOLYAMATOSAN, szünet nélkül láncra van verve, és a konzerves dobozból ki sem veszik a kajáját, úgy kell szerencsétlennek kihalásznia...

az állatorvos már figyelmeztette őket, hogy ha a kutya közelébe megy az egyik gyerekük, a kutya már olyan idegállapotban van, hogy szét fogja tépni a gyereket.


ezzel a kis másik sánta kutyával meg természetesen nem foglalkoznak.

van rajta egy hám, oszt' csókolom.



nekem már van 4 kutyám és 2 macskám, nagyon szívesen befogadnám, de sajnos nálam telt ház van, a sajátjaim gyógykezelését is ki kell fizetnem valamiből...



szóval a kérdésem:


mit tehetek?

jogilag nem lennének azért büntethetők, mert már egy hete nem vitték orvoshoz azt a szerencsétlen kutyát???

(már csak azért is büntethetők lennének, hogy kimegy a kutyus, de hát tudom, hogy annak a vége sintértelep lenne a kutya szempontjából, tehát ez nem megoldás.


mindenféle megoldás, ötlet érdekel!



előre is köszönöm, hogy segítetek!:)


2011. szept. 29. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nálunk nem működnek olyan állatvédő szervezetek, mint máshol külföldön! Szegény kutyusok..
2011. szept. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kihívod a rendőrséget és megmutatod nekik, majd feljelented a gazdákat állatkínzásért. Ha mást nem is érsz vele, de a kutyákat biztosan elkobozzák. Hidd el, egy menhelyen is jobb nekik, amint ott. M.helyen legalább meggyógyítják és etetik őket.

Még ha el is altatják őket... Még az is jobb.

2011. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

de pont ezt nem szeretném, hogy ennyivel érjen véget az életük...:(


mindkét kutya annyira szerethető, az az agresszív is gyönyörű, okos tekintetű, nem csoda, hogy így elmérgesedett szegény.

a kis fehér meg hatalmas forma!:D


volt még itt egy félig vak kutyus is (de szerintem csak szürke hályog van a szemén), őt be is fogadtam volna, de pár napja eltűnt, pedig nagy volt már a szerelem...)

őt is sajnálom, miért nem tudja elvinni orvoshoz az eredeti gazdája??...


szóval én csak kötelezni szeretném a gazdákat az orvosi segítség igénybevételére...


csak nem sétálhatok oda, hogy xy vagyok, és ezt és ezt csinálják, mert félek, hogy "bosszúból" megmérgezik a kutyáimat vagy mittudom én...

(én vagyok az, akit bepereltek, amiért a megengedett 2 helyett olyan szörnyű tettre vetemedtem, hogy még két kutyát befogadtam menhelyről és az utcáról, és életveszélyesen fenyegetnek, amiért minden nap rendesen sétáltatom a kutyáimat.)


sírni tudnék attól a sok sötét embertől, akik itt elműködtetik magukat nagy unalmukban...

2011. szept. 29. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!