Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyit vagy törzskönyveset...

Menhelyit vagy törzskönyveset válasszak? (többi lent és még sok kérdés)

Figyelt kérdés

Magyar vagyok,de külföldön élek. Hegyvidéki környezet az állatklinika 5 percre. A leendő kiskutyámnak valóban bármit meg tudnék adni kb. havi tartására 2-300 eurót tudnék szánni. Sokat olvastam a kutyákról pl. kiképzés,Jan Fennel könyve..stb. Egy éve keresem A kutyát,max. 1 hónapot tudnék arra szánni,hogy aktívan tenyésztőhöz járjak a kicsit látogatni,vagy a menhelyre ismerkedni leendő kutyámmal. A fajták terén a Német kisspitz, Amstaff ,Chihuahua,Kuvasz keverékek,és az Aussie tetszik.Kinti-benti tartás megoldható,ill. még lovaink is vannak,nagy legelővel,ott is tudna szaladgálni.


Sok kérdésem van még: Örökbefogadáskor mennyit illik adni a menhelynek? Pénz vagy táp a jobb? Tenyésztőnek szokás "borravalót" adni? A prémium minőségű tápokról is olvastam, a Royal C.,Acana és Orijen tetszik,de azt hallottam a R.C.-ba sok az ízfokozó az utóbbi kettőbe pedig nem elég a rost (az a kisebb baj). A legnagyobb dilemma az,hogy jobb ha mi neveljük a párommal kiskorától (persze kutyasuli az alap,agilityt,mint sport tetszik),vagy inkább "beleugrani" egy ismeretlen múlttal rendelkező kutyába?

Bocs a sok kérdésért,de jobb mindent megkérdezni, családtagot szeretnénk,nem "csak egy kutyát".

Egyszer már volt egy Angol Cocker Spánielünk,akit a rokonok hagytak itt 1 hétre. Természetesen leléceltek a kutyi maradt 7 együtt töltött évünk volt,15 évesen ment el...


2011. okt. 5. 20:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
3%
A Pocak és Manó történetet mindenkinek el kéne olvasni, mielőtt fajta tiszta kutyát venne 10 méter pedigrével.
2011. okt. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
75%

Szia, én is nem rég lettem túl egy hasonló "problémám".

Tehát menyünk sorban a kérdéseken:

Menhely vagy tenyésztő: neked kell átgondolnod hogy mi a fontosabb, mi az amit betudsz vállalni. Én személy szerint egy idősebb kutyus örökbefogadása mellett döntöttem, mert dugig vannak a menhelyek és mivel nem vágyom tenyésztésre, sem versenyekre ezért a rács mögött ülő megtört szeretni vágyó kis korcs is pontosan megfelelt. Nem lebeszélni akarlak a vásárlásról, ha szerelmes vagy egy bizonyos fajtába, és tutira kívül belül azt a fajtát akarod, esetleg tervei vannak vele, akkor azt csak tenyésztőnél kapod meg.


Menhelyek: Nem tudom hol élsz pontosan, én is külföldön élek, Franciaországban, itt olyan macera és drága az örökbefogadás hogy hazament egy kutyusért. Azt ajánlom te is nézd meg hogy működik az örökbefogadás nálatok. Mo-n néhány alapítványnál van kötelező adomány(ez kb 15.000-20.000ft egy ivartalanított, oltott, chipezett kutyára) de vannak olyanok is ahol nem muszáj adni, illeni 10.000ft illik én szerintem, esetleg 5 meg egy zsák táp. Pénznek általában jobban örülnek hisz az orvosi költségek szoktak a legsúlyosabbak lenni (példának egy balesetes kutyának az életmentő beavatkozás, stabilizálás 8.000 forintnál kezdődik...) Valami élelmet mindig összetudnak kaparni, sok cég adja nekik a lejárt dolgokat, de tápot még sem dughatnak a dokik orra alá.

Az alapítványoknak kötelességük nyomon követni és segíteni az örökbefogadókat, természetesen itt is vannak korrektebb meg kevésbé korrekt szervezetek, ha Magyarországon akartok örökbe fogadni nagyon szívesen tudok ajánlani szervezetet, vagy akár konkrétan embert.


Kölyök vagy felnőtt: Én felnőtt párti vagyok, azért mert az én életembe nem fér bele egy pisilő, romboló, síró kölyök, na meg számomra több örömet is jelent is megtört kutyának megmutatni mi a szeretett, biztonság, törődés. Egyszer a felnőtt kutya is volt cukipici, talán valaki szerette is, aztán nagy lett, már nem olyan cuki ezért repült és már nem kell senkinek, pedig ő is ugyanúgy tudna és szeretne is tanulni, fejlődni, megszokni, megszeretni, mint egy kölyök. De ez megint csak az én véleményem.


Táp: Én Orijen és Hill's párti vagyok.


Remélem segítettem, ha bármi kérdés van írj.

2011. okt. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%
Hű, de szép történeteket olvasni itt :-) Az utolsónak igaza van, előbb nem árt tudni, hogy melyik országban is szeretnél örökbe fogadni, vagy vásárolni, mert más árak, és feltételek vannak mindenhol. A törzskönyvesekről nem tudok nyilatkozni, de a menhelyesekről már annál inkább. Én ideiglenes befogadó vagyok. A nálam lévő kutyusokról órákat tudnék mesélni, a természetükről, a viselkedésükről, mire, hogyan reagálnak. Viszont így is előfordulnak olyan problémák az új gazdiknál, amik nálam nem jelentkeztek, vagy épp ellenkezőleg, a nálam előforduló problémák az új helyen egycsapásra eltűntek. Viszont mivel nálam nem tömegesen vannak a kutyák, jobban megismerem őket, és később nagy biztonsággal tudok tanácsot, segítséget nyújtani a gazdiknak a problémáik megoldására. A menhelyen, amikor több száz kutyáról gondoskodnak, sajnos ezt a legnagyobb jóindulat mellet is nagyon nehéz kivitelezni. Tehát, ha úgy érzed elég felkészült vagy, válassz nyugodtan menhelyről, mert ők bizony tényleg nagyon hálásak, és jót tesz az ember lelkének, amikor később visszaemlékszik, hogy milyen körülmények közül került a kanapénkra az a kutya. Ha nem érzed magad felkészülve, akkor ideiglenestől válassz. Ők már szobatisztaságra vannak nevelve, ismerik minden rezdülésüket, ismerik, hogy milyen családban élni, és valószínűleg sokkal kevesebb problémád lesz, amikor hazaviszed. Az ideiglenesek később is tudnak segíteni, sőt kérik a kapcsolat tartást, hisz az a kutya egykor a mi/ő családjuk részét képezte, és bizony fájdalmas az elválás. Jó érzés később levelet, képeket kapni, és jó érzés együtt megoldani a későbbi problémákat, mert így azt érezzük, hogy még később is a kutyus életének a részeit képezzük.
2011. okt. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
28%

Tényleg jobban ragaszkodnak. Mások.

Nekem van egy tenyésztőtől vett bernim,és egy befogadott, sintértelepről mentett kuttyom. Mindkettő szeret, és én is őket.

De a befogadott valahogy más. Mintha folyton azt lesné,hogy mivel tud örömet okozni.

2011. okt. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hűha köszönöm szépen a válaszokat! Németországban élünk, a Francia határtól 40 km-re,de mindenképpen Magyarországról szeretnék kutyát,többek között azért is,mert még nem vagyok perfekt németből,nem akarok olyan szerződést aláírni,amit nem értek 100%-ra. Ráadásul otthon egész más a helyzet,itt pl. egyáltalán nem láttam még kóbor kutyát,menhely is csak elvétve... Egyszerre két kutyát bevállalni felelőtlenség? Valahol azt olvastam,hogy ha a 2 kutty együtt nő fel könnyebb őket kezelni és kevésbé valószínű a szeparációs stessz kialakulása.

Az ideiglenesnek is külön köszönet szívesen olvasnék bővebben ezekről!

2011. okt. 6. 16:59
 16/19 anonim ***** válasza:
62%

2 kutyával néha tényleg könnyebb főleg ha összeszokott párosról van szó, falkaként működnek ezért könnyebb kordában tartani őket. De azzal is tisztában kell lenni hogy két kutya dupla felelősség, dupla költség, dupla kár/kosz...

Neked kell tudnod mi az ami belefér, mennyire vagytok bevállalósak.

Ha nincs nagy kutya tapasztalatod én is azt ajánlom hogy ideiglenes gazditól hozzatok kutyát. Tulajdonképpen ugyanaz mintha rács mögül mentenél, hisz egy hely felszabadul és a helyére jöhet a következő rehabilitálandó kutya.

Én őket ajánlom: www.pilisbudaikutyasok.hu

sok szervezettel van személyes kapcsolatom, én magam is tevékenykedem állatvédőkén, és garantálom hogy az egyik legkorrektebb egyesület a PBK. Egy kiscsapat, csupán pár ideiglenes családból állnak, nem tudnak ipari mennyiségben kutyát menteni, de azt a keveset nagyon korrektül, színvonalasan, szívvel-lélekkel csinálják.

Minden kutyájukról tudnak, tartják a kapcsolatot, segítenek, sőt még akár évek után is visszaveszik a kutyát ha baj van.

2011. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 panettone ***** válasza:
62%

Szia, ha az örökbefogadás mellett döntenél nézz szét itt:

[link]

rendszeresen visznek tőlünk oltott chipezett és ivartalanított spánieleket, de ha szétnézhetsz a képtárunkban is:

[link]


Én nem tenném le a voksom se a menhely sem pedig a tenyésztő mellett, de azt gondold végig hogy tenyésztőhöz (sajnos) általában akkor fordul az ember ha konkrté célja van vagy van egy fajta amibe menthetetlenül beleszeretett és figyelgeti a fajta egyedeinek kiállítási és/vagy sport/vadászatban elért eredményeit...ha eddig ez nem fogalmazódott meg benned akkor érdemes lenne egy(két) örökbefogadott kutyát boldoggá tenni és velük csökkenteni a kóborkák számát.

Sok sikert a keresgéléshez.

2011. okt. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%
Az ideiglenes vagyok :-) Ha jól veszem ki a szavaidból, kölyköt, vagy kölyköket szeretnél. Nos, én adtam már örökbe Németországba kutyust, közvetítő szervezeten keresztül. A kölyök kutyát, ha kiválasztod mondjuk két hónaposan, kb. négy hónapos lesz, mire kiviheted. Minden oltásának rendbe kell lennie, ha jól tudom két kombi, és a veszettség elleni, meg természetesen a chip és útlevél. Mindegy oltás közt van várakozási idő is, így vagy két hónap, mire útra kész lesz. Ezt csak azért írom le, hogy készülj fel rá, hogy ha hazajössz és kiválasztasz egy kutyust, akkor nem tudod azonnal hazavinni. Vagy válassz egy német szervezetet, akik segítenek Neked. Nagyon sokan mentik innen a kutyákat.
2011. okt. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Fajtatisztát mindenképp. Azt kapod, amire befizetsz. Egy jó tenyésztőtől egészséges kiszámítható fajtakutyát.


Az meg baromság hogy a menhelyi kutyák jobban ragaszkodnak. Sokuknak igen erős viselkedési és egészségügyi problémája van. Ráadásul teljesen lutri

2020. júl. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!