Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem hittem volna, hogy egyszer...

Nem hittem volna, hogy egyszer én is felteszek egy ilyen kérdést, de nekünk sincs már sajnos annyi pénzünk ennivalóra (saját, kutyáké), mint eddig. Mivel tehetem olcsóbbá az etetésüket?

Figyelt kérdés

Átolvastam minden kérdést, az "olcsó jó táp" találat alatt, de nem tdutam dűlőre jutni a saját tervemet illetően.


Három kutyám van, eddig Orijent és Acanát kaptak keverve (utóbbiból többet) anyagi okokból.

Most úgy néz ki, hogy egyiket sem tudjuk megvenni, de az Acanáról nem akarok lemondani...


Az sokat árt a kutyáknak, ha keverem olcsóbb táppal az Acanát...? Például ezzel (több, mint 10E Ft-tal kevesebbe kerül, mint az Acana Pacifica vagy Ranchlands):


Dog Chow Adult Sensitive - Lazachússal és rizzsel

Kiszerelés: 15kg


100% -ig teljes értékű állateledel felnőtt kutyák számára. Optimális arányban tartalmaz természetes fehérje forrásként lazachúst, valamint teljes kiőrlésű gabonát és rizst, mely hozzájárul az ideális testalkat megőrzéséhez.


Csontok, ízületek és fogak: A DOG CHOW optimális arányban tartalmaz kálciumot, D-vitamint és fehérjét mely összetevőknek köszönhetően kutyája csontjai erősek, ízületei és fogai pedig egészségesek lesznek.


Bőr és szőrzet: A Dog Chow érzékeny bőrű és emésztésű, allergiára hajlamos felnőtt kutyák számára kifejlesztett formulája természetes forrásból származó omega 3 omega 6 zsírsavakat, valamint A vitamint tartalmaz, melyek segítenek fenntartani a bőr egészségét és a szőrzet fényességét.


Nyersfehérje: 25%

Nyers olajok és zsírok: 14%

Nyershamu: 7%

Nyersrost: 3%

Kálcium: 1.2%

Foszfor: 0.9%


Napi etetési útmutató:

Testtömeg/Napi etetési mennyiség

5-12kg közötti kutyák: 105-200g

12-25kg közötti kutyák: 200-350g

25-45kg közötti kutyák: 350-540g

45-70kg közötti kutyák: 540-750g


AJÁNLÁS: A Dog Chow Adult Sensitive kutyatápot felnőtt, allergiára hajlamos kutyáknak ajánljuk!



Például úgy adnánk, hogy a napi bevitelük 60%-a jönne Acanából, és 40%-a Dog Chow-ból? Vagy valamilyen jobb ötletetek van? Nem akarok a kutyák egészségén spórolni, ennél sokkal olcsóbban nem merem kihozni...


Dog Chow csak nem olyan rossz táp, vagy igen? Jó minőségű benne a hús? Nem találtam konkrét "összetevők" listát sehol... Rosszat teszek? Eddig gyönyörűek, élénkek a kutyáim a több fehérjétől, stb. Nyugtassatok meg vagy valami tanáccsal ha szolgáltok nagyon hálás lennék! :)


2011. okt. 9. 21:20
1 2
 11/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Látom már magadtól is rájöttél a megfejtésre.:))

Szerintem a házifőzőcske a legdrágább megoldás.

Lehet, hogy elsőre úgy látod, hogy olcsó a hús meg a rizs, de számold bele, hogy abból jóval többet kell adni.

2011. okt. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Hát, azt hiszem megbarátkozok a Joserával, és megtoldom fehérjével a szűkös napokon.


Ami zavar, az a zsír minősége benne, és hogy mennyire lehet antibiotikumozott / kezelt a hústartalma.


Szerencsénkre ingyen, egészséges tojás dögivel van. Majd megy hozzá ez, egy kis növényi olaj és hetente néhányszor hús.


Köszönöm :)

2011. okt. 10. 10:46
 13/14 anonim ***** válasza:
a tápokban sajnos kevésbé vagyok jártas, de a vitamin dolog nagy részét úgy is meg lehetne oldani, ha pl. heti 2szer lereszelsz egy sárgarépát, és belekevered valami főttkajába. ha magába megeszi úgy is jó, az enyém sajnos nem eszi meg csak akkor ha belekeverem valamibe :P
2011. okt. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Vitamin a legkisebb gond, 545 Ft 60 db-os mondjuk a fressnapf-ban, máshol olcsóbb (pld állatorvosnál is lehet venni), abból elég egy fél is naponta vagy két naponta, de csak akkor kell ha a táp nem tartalmazza a teljes szükségletét a kutyának.
2011. okt. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!