Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fél éves bernim nagyon...

A fél éves bernim nagyon barátságtalan az idegenekkel. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
ha vendégek jönnek elmegy egy másik szobába,hiába hívják elmegy,ha odamennek és sikerül megsimagatniuk beúzza a farkát.4 kónapos korában hoztuk egy szaporítótól,nálunk semmi olyan dolog nem érte,ami ezt kiválthatta volna.Az idegenekhez tárgyához sem akar menni (pl motorral jöttek és azokat is kerülte,beült a ház ajtajába)Kutyasuliban jól viselkedik,kutyákkal jól kijön.Én vagyok a falkavezér de úgy sem nagyon jön oda a többiekhez ha én ott álok,csak ha a szélén állok,akkor csak finoman odalép aztán elszalad.Mi történhetett és mit kéne csinállnom vele?
2011. márc. 14. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
mindjárt jönnek a fröcsögések, hogy na kellett neked szaporítótól hozni...
2011. márc. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy ez örökletes a berniknél ha nem jól tenyésztik őket. Én is ismertem egy bernit aki rettegett az emberektől. Mert a te kutyád nem barátságtalan hanem egyszerüen félős. Kiváltóoknak pont elég hogy szaporitott. Amúgy meg a kutyaisolában tudniuk kéne hogy segitsenek rajta.
2011. márc. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem fél nem behúzott farokkal remeg,egyszerűen csak arréb megy,tartja a távolságot,talán alacsony az önbecsülése vagy nem tudom
2011. márc. 14. 18:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolában idegrendszert nem tudnak javítani, sajnos.

Fiatal a kutya. Kitartóan, lassan egy-egy helyzethez kell hozzá szoktatni. Menjél vele az iskolában is a kutyák közé és ne engedd, hogy elmeneküljön.

Vendégek ne menjenek hozzá. Várják ki, amíg a kutya odamegy valakihez. Akkor kaphat az illetőtől szó nélkül jutalom falatot.

2011. márc. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Aha akkor bizonygasd csak magadnak. Csak hogy egy kiskutya sosem bizalmatlan vagy barátságtalan sőt egy berninek felnőttkorában sem szabadna olyannak lennie. "sikerül megsimagatniuk beúzza a farkát' ezt is te magad irtad. Arról meg nem tudtam eddig hogy a kutyának lenne olyasféle önbecsülése amiről te beszélsz. Ő nem ember.
2011. márc. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiatal kutyák, bármilyen fajták is mindent meg akarnak ismerni.Megszagolni, megrágni. Ez az egészséges kölyök egyik jellemzője. Ha elhúzódik, akkor baj van az idegrendszerével, vagy nem volt megfelelő elő szocializációja a tenyésztője mellett.
2011. márc. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

de csak akkor húzza be ha odamennek és megsimogatják.

a kutyák nem emberek,de van önbecsülésük,olvass cesar millan könyveket vagy nézzd a sorozatot és megtudod

és azt csak itthon csinálja,a házban a kertben,a kutyaiskolába odamegy a többi emberhez leül elfogadja a jutalomfalatot.

2011. márc. 14. 18:56
 8/11 Bernis Rita ***** válasza:
90%

Szia!


Nagyon sokat kell menni emberek közé velük.Nekem kettő bernim van.A nagy az mindenkihez gondolkodás nélkül odamegy és kíváncsiskodik.A kicsivel meg most kezdjük gyakorolni az emberek közelségét.

Hívj csak nyugodtan vendégeket,majd megszokja.

A bernikre néha kicsit rá kell erőszakolni az akaratodat.

Utána már megy minden flottul.

Ha legközelebb vendégséget szervezel,tegyél rá pórázt és kényszerítsd,hogy maradjon ott.Ne engedd,hogy kihátráljon a helyzetből.Igenis győzze le a félelmét.

Sok sikert.

2011. márc. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 IGCM ***** válasza:
100%

Szerintem csupán annyi az egész hogy nincs jól emberhez szocializálva :)

Vidd sokat tömegbe és simogatazsd!Ha engedi magát megfogni adj neki jutifalit,hogy kellemes dolgot társítson a simihez.

2011. márc. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én bernim is fél a váratlan helyzetektől,az idegenektől. Nem idegrendszeri gond szerintem,mert mikor rájön,hogy nem veszélyes a helyzet, 3-4 alkalom után már élvezi. Eleinte pl ő is nagyon félt,ha idegenek jöttek. Aztán egyszer pont akkor toppant be a baráti társaság,miután fürdettem,tehát nem mehetett ki. Fél órát remegett,aztán befeküdt az egyik barátunk ölébe,és élvezte az életet. Azóta ha meghallja hogy kopognak,szinte ő megy ajtót nyitni :)

A sétával is voltak gondok,mert félt a kutyáktól. 1-2 hét alatt megszokta őket,már azzal sincs baj.

Vidd sokat idegenek közé, ne engedd ki a szobából,ha vendégek vannak,stb :)

2011. márc. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!