Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fel szoktad öltöztetni a...

Fel szoktad öltöztetni a kutyádat amikor hideg van?

Figyelt kérdés
Nekem egy tacskóm van és ilyenkor már fel van öltöztetve mert még a fűtött szobában is fázik, meg nem szeret kimenni ha nincs rajta ruha, reggel már várja hogy feladjam rá.Mások is felöltöztetik a kutyákat?Mit szól hozzá?
2011. okt. 10. 20:16
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Megértem hogy adtok rá ruhát,de még ilyen időbe mi lesz a be jön a kémény fagy??? Azért ő is váltja valamilyen szinten a bundáját akár panelkutya akár nem. Szerintem néha túlzás amit sokan művelnek a kutyájukkal az emberek.
2011. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok: én nem szoktattam hanem mikor még kicsi volt (6 hónapos) akkor beköszöntött a tél és ő nagyon fázott de a lakásba nem engedik anyumék h. bejöjjön tehát muszáj volt neki csináltatni (egyszerű fekete minden fodor meg izé nélkül)

amúgy én se szeretem de persze a kutya az első :)

2011. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
Nekem rövid szőrű keverékem van de még akkor sem igényel ruhát ha hideg van. Ő egyszerűen nem fázós és imádja ha hempereghet a hóban. :) Azzal pedig semmi gond nincs ha a kérdező kutyája esetleg kicsit fázósabb és add rá egy pulóver szerűséget hogy a kutya ne fázzon meg. (mondjuk én pont ilyenkor a hidegben sajnálom szerencsétlen utcai kutyákat mert azokkal nem törődik senki) Arra viszont tényleg vigyázz hogy ne kényeztesd el mert még is egy vadász kutyáról beszélünk nem ölebről.
2011. okt. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Van akinek kimegy a kutyája a hóba hemperegni és élvezi...van akinek kimegy a kutyája az udvarra és jégkockává fagy.

A kutyák i mások, más a viselkedésük, van amelyik szereti és van amelyik nem...az enyém nem szereti a tiéd igen, ezen nincs mit vitázni.

2011. okt. 10. 21:34
 15/38 anonim ***** válasza:

Az enyém nem szokott fázni, maximum ha vizes a szőre, úgyhogy nem. Viszont az előző kutyám ugyanilyan fajta volt (30kg) és képes volt reszketve a lábamhoz simulva tölteni az esti séta időt, úgyhogy neki volt egy pulóvere, és abban már vígan szaladgált a hóban. Ha az ember nem a saját hülye feje után megy, hanem a kutya igényeit veszi figyelembe, akkor semmi gond az öltöztetéssel.

Ismerek olyan kutyát, aki sikítófrászba tört ki, majd laposkúszásban közelekedett mikor rápróbálták az esőkabiját, aztán mikor tavaly januárban beütött a minus 20, elfelejtette milyen szörnyű az a kabát.

2011. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
55%

Én nemértem miért ezzel jönnek sokan: ,,ez egy kutya és nem baba"

Na és akkor mi van? Talán a kutyának nincsenek érzék szervei? Nem tud fázni, pisilni, vagy melege lenni? Nincsenek érzései csak mert kutya?????? Akik ilyenekkel jönnek NEM emberek, csak rasszista ge...ik!


Mint hogy minden kutya más, ezért az egyik kutya fázósabb a másik meg nem. Az egyik ezt szereti a másik meg éppen utálja. Ennyire egyszerű az egész.


Kérdező! Igen fel szoktam öltöztetni, mert felfázna. Sajnos egyik tél végén fel is fázott,pedig volt rajta ruha. Elég volt nki az, hogy amíg vártuk a buszt ami kb 15 perc, leült a hideg betonra. Fáradt volt. Most már jobban figyelek és nem engedem hideg időbe leülni. És továbbra is feladom rá a pulcsiját meg a kabátját, mert igényli. Pici korától kezdve fázós volt Ő is, és én nem tudom elnézni azt hogy remeg a kutya. És rohadtul nem érdekel, hogy ki mit szól ehhez.


Az én ölebem aki nem 30kg:

[link]

2011. okt. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező Itt mindenki akit lehurrogsz, a kérdésedre válaszolt. Ha a Te magánügyed, hogy mit csinálsz a kutyával, akkor nem értem miért irsz ki ilyen jellegű kérdést.

Sokan elfelejtitek, a kutya nem ember. KUTYA. Teljesen máshogy működik a szervezete. Minden fajtának, lehetőség szerint, azt az életfotmát kéne biztositani, amit a fajta jellege megkövetel, és akkor teljesedik ki. Sokan elrontjátok azzal, hogy emberként, kisbabaként kezelitek a kutyáitokat. Ennek következtében elkorcsosul, nem fejlődik rendesen az immunrendszere, összeszed mindenféle betegséget, és nem értitek miért. És igenis fenntartom azt az állitásom, hogy a kutyákat mozgatni kell, és nem öltöztetni. Azért megyek el a kutyával sétálni, hogy jól érezzük magunkat. Labdázzunk, fussunk. Nekem is rövid szőrű fajtám van, aki ráadásul nem is váltja a szőrét, és aljszőrzete sincs. De még sosem fázott meg télen, pedig a hóban hemperegnek.

2011. okt. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
Ilyen időben még tényleg nagyon nagy túlzás a pulóver vagy kabát, de azért -10 fokba engem nem érdekel ki mit mond ráadom. nem fogom csak azért nézni hogy szétfagy, csak mert egyeseknek itt ez nem tetszik.
2011. okt. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
Sokan öltöztetik már a kutyát, nekem szerencsére hosszú szőrű. Figyelembe kell venni, hogy már nem az erdőben az avaron futkároznak a kutyák mint régen, hanem javarészt beton úton, vagy döngölt úton az bizony sokkal hidegebb és a tacskó közel van a földhöz. Szerintem nyugodtan öltöztesd ha fázik! Ehhez hozzájön az is, hogy lakásban magunknak fűtünk de ha nem akkor is alapból melegebb van mint a szabadban, kutya hozzászok', neki is ugyanúgy megviseli a szervezetét a hirtelen hőmérséklet csökkenés mint az embert.
2011. okt. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a tacskóm benti kutya volt, de imádta a havat. Nem kellett volna elkémyeztetni. Fázott a kutyád? És? Menj tovább, ő se fog megállni. Pár séta és simán hozzászokik...
2011. okt. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!