Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan, nagytermetű kutyásokhoz...

Kan, nagytermetű kutyásokhoz kérdés?

Figyelt kérdés

Van egy 15 hónapos németjuhász kanom és most kezd el furcsán viselkedni.

KOnkrétan olyan dolgoktól ilyed meg, amiktől eddig nem (kapunyitás, felemelek egy szőnyeget). Olyankor elsunnyog valahová.

Azt olvastam hogy kan kutyáknál előfordul olyan 8 és 18 hónapos kora között, hogy ok nélkül megijednek valamitől, amitől azelőtt nem féltek, de ha a gazda normálisan kezeli ezt, akkor kinövik mire szociálisan érettek lesznek.

Ezt én el is hiszem, de most olyan fura ezt látni a kutyán.

Idáig semmi nem ijesztette meg. És most kezdte azt a szokását is felvenni, hogy mindenkit megharap, megmorog ok nélkül.

Iskolába járunk 3 hónapos kora óta, jól szocializált kutya.

Vélemény.. valakinek volt ilyen?

A többi kutyámra nem emlékszem már, hogy milyen volt kölyöknek, így 7 év távlatából...

Köszi


2011. okt. 11. 08:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Ezek szerint nem tenyésztőtől van...

A németjuhásszal nagyon vigyázni kell, milyen helyről veszed, mert boldog-boldogtalan össze-vissza szaporítja ész nélkül.

Ebből lesznek a diszpláziás és/vagy ideggyenge kutyák...


Ha eddig normálisan viselkedett, van rá esély, hogy nem ideggyenge a kutya, de nyilvánvaló, hogy nem is erős idegzetű.


Szerintem ezt tedd:

Válts kutyaiskolát.

Merre laksz?


Nekem pont így kezdték elrontani egy kutyasuliban a közép-ázsiai kanomat, éreztem, hogy valami nem okés...

Kiírtam ide egy kérdést, jött a válasz: Őrmezei vagy Népszigeti kutyasuli.

Drágább, mint az előző kutyasulim, de amikor elmentem a kutyaoviba,... leesett az állam.:)


(Én Őrmezőre járok.)


Iszonyú jó az az iskola, annyira profik, hogy a kutyámat gond nélkül elvitték sétálni (az előző kutyasuliban senki nem mert a közelébe sem menni), és semmit nem erőltetnek...

(Amikor fájt a lába, az előző helyen kérdeztem, kiálljak-e: "neeem, majd mi szólunk, ha kiállj"

Őrmezőn: fáj a lába? akkor inkább állj ki vele!...:) amúgy addigra már látta orvos, csak akadályokon nem akartam ugráltatni.)


Ha megoldható, hogy ebbe a suliba gyere, szerintem ne sokat gondolkozz...

Annak semmi értelme, hogy ész nélkül hergeljék a másik suliban.

És itt a "problémás" kutyáktól sem mennek a falnak, szépen segítenek megoldani a dolgot.


Ja, és klikkerképzés van.


Korábban el nem tudtam képzelni, hogy ez hogy működik, és pláne, hogy az én kutyáimnál is érni fog valamit...

Ebben is tévedtem.:D

A klikker nagyon hasznos dolog, sokkal könnyebben tanulnak így a kutyáim, és megmarad nekik a gondolkodás szabadsága.:)



Majd írnál, hogy hogy döntöttél?:)


(Ja, és a társaság is nagyon szuper!:))

2011. okt. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ! :) Én is gondolkoztam Örmezőn és Népszigeten, de azért választottam ezt, mert nekem azok marha messze lennének (hiába járok kocsival, órákat kéne mennem ahoz, hogy oda lejussak).

Ez pedig itt van helyben. Nem rossz iskola, mert jó oktatók vannak (világbajnokságokra járnak és elsők között végeznek), csak az örző-védőbe kerültek ezek szerint tulspirázott srácok (ők mondjuk adják-veszik a kutyáikat, ha nem jó, továbbadják, ha jó, akkor is eladják jópénzért, stb.).

nekik amúgy is az a lényeg, hogy a kutya igazán kemény legyen, a legkeményebb dolgokat hozzák ki belőle, leglaábbis én ezt látom.

Hozzánk is járnak KÁJ-ok, nincs is baj velük, tényleg foglalkoznak a kutyákkal és az emberekkel is.

Klikkert mi is tanultunk, bár én abbahagytam, maradtam a jutifalinál.

Az tény, hogy az én kutyámra rámondták, hogy nehézeset lesz felnőttként, igazi bunkó. És ez úgy látszik kezd is előjönni.

Azt nem várom, hogy mindenkivel kedves legyen, szeretem a furkó ebeket. :)

Viszont igen, nem tenyésztős. Nem ideggyenge, az biztos, mert elég nyugis gyerek egyébként. Nem nagyon fél semmitől (mondom.. most kezdte a hülyeségeit). Fél évesen végignéztük együtt, kint a kertbe a tüzijátékot, petárdáztak, stb és ott játszott velem. Szóval nekem ez a viselkedés teljesen fura, amit most művel.

Kölyöknek is az a fajta volt, hogy sosem csóvált senkinek, aki elkezdett ütyipütyizni neki.

2011. okt. 11. 11:30
 13/16 anonim ***** válasza:
Melyik városban laktok?
2011. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Elég tipikus ez a hozzáállás néhány segéd részéről sajnos. Ha az ő technikájukkal nem működik jól a kutya, akkor a kutya szar, eladják. El se gondolkodnak azon, hogy ők csinálnak valamit rosszul :( Zsákmány nélkül nem is ÖV az ÖV igazán. Próbálj keresni egy jó sulit. Az a segéd, aki nem tudja előhozni a kutyádból a zsákmányt, az nem is segéd. Nézz rá erre a blogra:

[link]


AZ ÖV bejegyzéseket kerestem ki neked, Luca régóta küzd Szamócával, mert nem szívesen vesz semmit a szájába a kutya, ráadásul ez egy Golden Retriever, de még vele is lehet haladni. olvasgass bele az ÖV-s bejegyzésekbe, legalább hozzáállás szintjén lehet belőle tanulni nem keveset.

2011. okt. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Elrontottatok valamit, az biztos. Egyszerűen nem tudjátok irányítani a kutyát. Azért, mert meg akar enni mindenkit, nem egy remek kutya, hanem kezelhetetlen.

Kiengedtétek a kezetekből a fegyelmezést.

Amit leírtál az apjáról az is pont ugyan ilyen szitu.

Nagyon komolyan kezdjétek el újra a fegyelmezést.

2011. okt. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Olyan is van, amikor egy teljesen normális viselkedésű kölyökkutyánál, terhelés hatására, előjön a wesengyengeség.

addig amig a saját környezetében él, csak játszik, sétál, addig semmi probléma. És ahogy elkezdik terhelni, (fegyelmezőmunka, ö.v.) az agya már nemigazán birja el a terhelést. Kölyökkorba a zsákmányszerző ösztönét tartjuk életben, rongyozás, apport, 1 éves kora után kezdjük el tudatosan épiteni. De akkor sem ugy, ha nem mozdul a rongyra, akkor jól odavágunk egyet, és szerencsétlen félelmében odakap. És szerintem is válts gyorsan iskolát, de legfőképpen segédet.

2011. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!