Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után ez normális...

Ivartalanítás után ez normális, így kell lennie?

Figyelt kérdés

Tegnap ivartalanítottam a kan kutyusom, és tegnap is egész nap olyan bágyadt volt (ez gondolom természetes), de most is csak ül, nem bír ráállni a hátsó lábaira egyáltalán. Néha meg akar mozdulni de nem bír szegénykém. Vizet se nagyon akar inni, úgy kell kanállal itatni. Ez normális, meddig lesz szegény ilyen?

Meg, hogy kell kinéznie ott lent utána? Mert most a golyók helyén van egy gömbszerűség ami szerintem tele van vérrel.

Kérdeztem a kórházba, hogy minden rendben meg hogy lesz, de hát úgy kellett mindent kihúzni belőlük és mégse lettem okosabb.. :( pedig az orvos is rendes volt eddig, de most meg le se szart minket. Meg azt mondta, hogy nem kell kennem semmivel se betadin, se semmi. Tényleg vagy azért néha bekenjem?

Bocsánat ha kicsit hosszú vagy zavaros, csak aggódom a kis kutyusomért.


2011. okt. 15. 09:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megyek is a városba, mert délig nyitva van az állatpatika.
2011. okt. 15. 10:01
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis ideig még úgy fog kinézni, mintha golyói lennének. Akkor van baj, ha túl nagyra dagad, és piros lesz. De az övé nagyon szép. Egy kis betadinnal nem árt ha kenegeted, mert a sebszélek könnyen elfertőződnek. Az, hogy kicsit kába, nyűgös, az még ma normális. A legtöbb kan már másnap szaladgál, de a Tied kicsit nyűgösebb. Ha holnapig nem kapja össze magát, azért nem árt megnézetni.
2011. okt. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Újra én vagyok. A képet elnézvd kis termető kutyád lehet. Nála teljesen normáli hogy így néz ki még most a seb. Vagy lehet még kölyök a kutyád. Akkor is normális hiszen kicsik a heréi. Az én kutyám közepes méretű, és ivarérett volt mikor ivartalanítva lett. Tehát kifejlett és nagyobb heréi voltak, ezért volt benne több varrat mint a te kutyádéban. Nyugalom, helyre fog jönni!
2011. okt. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%

Nekem mondjuk szuka kutyám van, de ő is elég zombi volt 1-2 napig. És mivel náluk hasi műtét, így jó ideig nem is tudott/nem mert kakilni. A pisivel nem volt gond, de kakilásnál gondolom húzódott a seb. Kan kutyáknál nem tudom, hogy ez mennyire jellemző, de ha ilyet tapasztalsz, akkor adhatsz neki natur joghurtot, az segít a dolgon.

A varratokra vigyázzatok, főleg pár nap után, mert valószínűleg viszketni fog, amikor gyógyul a seb.

Pár nap, és olyan lesz, mint újkorában:) Jó döntést hoztál, hogy megműttetted.

2011. okt. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, felpontoztam mindenkit :)

Hát igazából ő is közép méret, egy közép spitz a drága, júniusba volt 1 éves, de mondjuk az biztos, hogy nem voltak nagy golyói, sőt, kis kicsik voltak neki, még meg is nézettem anno dokival, hogy jó e az úgy :) Meg igen, kicsit hisztis a drága.

2011. okt. 15. 10:09
 16/17 anonim ***** válasza:
A seb elég szép, viszont az nagyon nem normális, ha nem bír ráállni a hátsó lábára. Az én kanom csütörtökön lett ivartalanítva(7,5 éves kutya), a műtét után egy órával már felállt, járkált, ivott, egyáltalán nem volt bágyadt. Szóval ha még mindig kába és nem áll rá a lábára, akkor sürgősen meg kellene mutatni állatorvosnak.
2011. okt. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem más eljárással ivartalanították a kutyát (seb maradt utána) de már 2-3 óra múlva nem volt semmi baja. Nekem anno a doki azt mondta, hogy ha látom hogy fáj neki akkor adjak egy fél/egész aszpirint. És ilyenkor kedveskedj neki. Azt add amit a legjobban szeret, foglalkozz vele sokat, mert egy műtét nagyon meg tudja viselni őket. Ha hamar nem javul akkor doki - ismét.
2011. okt. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!