Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közbe kéne avatkoznunk, ha...

Közbe kéne avatkoznunk, ha idősebb kutyánk morog a "kicsire"?

Figyelt kérdés

7 éves kutyánk mellé került télen egy kölyök kutyus. Pár hét alatt összeszoktak, imádják egymást, ha külön külön visszük őket valahova, akkor nyüszítés van, hogy hova lett a másik (pláne a pici részéről). Jókat játszanak, elvannak, de mindkét kutyus kan. Most kezd a picúr ivaréretté válni, de még mindig tudja hogy ki az úr a háznál, viszont pár hónapja igencsak feszegeti a határokat, amit az idősebb kutyus nem visel túl jól. Eddig kisebb odamorgások, leteperések voltak, amitől a pici rögtön megadta magát, mostmár egyre nagyobbak vannak és a pici is többet kötekedik. Tervezzük a pici irvartalanítását majd, nem tudom az megoldja e a problémát (az idősebb nincs ivartalanítva).

A lényeg, hogy ha nagyobb viták vannak, akkor közbe kéne lépnünk, rászólni a nagyobbra, vagy hagyni kell hagy intézzék ezt el egymás között? Hallottam már ilyen és olyan tanácsot is, valaki azt mondta hagyni kell, valaki azt hogy rá kell szólni mielőtt komolyabban megsértené a kicsit. Amúgy ugyanolyan fajtájú kutyusokról van szó.


2011. okt. 15. 12:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem az idősebb kutyádnak kéne az úrnak lenni, hanem neked. Ha összeugranak, akkor keményen közbelépsz. Mindkettőt a nyakánál fogva leszorítod a földre, 1-2 percre, ahogyan a falkavezér tenné. Nekem ez bevált. Egyszer morgott meg az egyik kutyám, egyből levittem a földre. Azóta tudják hol a helyük.
2011. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
Mindenféleképpen ivartalanítás minél hamarabb, és igenis avatkozzatok közbe, különben baj lesz. Két ivaros kan kutyát szinte képtelenség egymás mellett megtartani, hacsak nem együtt nőttek fel, de még akkor is necces. Így szinte kizárt, hogy működjön.
2011. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha a kutyáid rendesen nevelted akkor nyugodtan hagyd hogy elintézzék, nem lesz semmi bajuk. És az eredményt erősítsd meg te is. Ha a nagy kutyának megadja magát a kicsi akkor te is úgy viszonyulj hozzá, hogy ő az első, és a kicsi a második, stb. Ilyen kutyák között amúgy sem szoktak komolyabb harcok lenni, és ha szólnál akkor abbahagynák. Aztán majd vidd őket ivartalanítani ha itt az idő. Nekem szuka pásztorkutyáim vannak, ivarosak, és évek óta így működik. Ha nem jólneveltek, akkor viszont a nevelésükkel kéne először foglalkozni nem az összeszoktatással. Akkor komolyan veszélyesek is lehetnek egymásra meg rád, de ezt te is látod ha rájuknézel egy összekapás alkalmával.
2011. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Most olvasom amit írtál még. Ha a nagy kutya "féltékeny" valamennyire a kicsire az már rég nem jó. Mert egyrészt ő van följebb a rangsorban, övé az elsőség tényleg, viszont ha te vagy a falkavezér akkor neked jogod van ezt felülírni ha úgy döntesz és neki el kell fogadni.
2011. okt. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
A vödör víz meg az ilyen megoldások egészen addig működnek, amíg jelen vagytok ti is. De amint egyszer nélkületek összebalhéznak valamin, és nem lesz, aki a vödör vizet a nyakukba öntse, csinálni fogják. Kísérletezhetsz ilyenekkel, de nagyon kockázatos, szerencsés esetben az állatorvosnál köttök ki, szerencsétlenben meg áshatjátok a gödröt valamelyiknek.
2011. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Próbáltam erre valami okosat válaszolni, nagyon át is gondoltam, de ez tényleg olyan szitu, amire nem lehet látatlanban válaszolni. Többször éltem együtt több kutyával, a sajátomon kívül 4 másik kutya fordult meg nálam. Az az igazság, hogy a köztük lévő viszon egy nagyon érdekes dolog, mert nyilván először felállítasz te egy preferáltat, akkor az eleinte úgy lesz, de ha természetesen másképp lenne, mint ahogy azt te gondolod, akkor csak erőszakkal tudod fenntartani köztük a természetellenes rangsort, az meg senkinek se jó.

Látni kéne, hogy melyik kutya a dominánsabb, de ez még folyamatosan változhat is, akár különböző helyzetekre nézve is.

Neked mindenképp a dominánsabb kutya döntését kellene megerősítened, azaz mindig rászólni a másikra, mikor a dominánsabb rászól, sőt lehetőleg még azelőtt. Neked kell tudnod mi az ami már sok a dominánsabb kutyádnak, és azt idejében leállítani.

2011. okt. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Egyértelműen nem én vagyok a a gazdájuk és ezáltal a falkavezér sem, hanem édesanyám én egy ideje már csak ritkán tudok hazajárni sajnos, pedig azért igyekszem, mert a pici inkább hozzám volt szokva, míg a nagy anyuhoz.

Iszonyatosan birka típus mindkettő, azt is nehéz elhinni, hogy bárkinek neki tudnának menni. Arról nem is beszélve hogy iszonyat rafináltak. Csak hogy egy példát mondjak, amikor ott vagyunk mindenkit megugatnak aki az utcán megy, ugyanakkor az ablakból már sikerült kilesni, hogy amikor azt hiszik mi nem látjuk őket, bárki lazán benyúl a kerítésen és megsimogatja őket... Amikor idekerült a pici, iszonyat nagy volt a feszültség az öregben és ez látszott is, csak úgy szikrázott a levegő, szemmel tartotta a pici minden egyes lépését, és tudatta vele, ha olyanba mászik bele, amibe nem kéne. Ugyanakkor első este, amikor "kiraktuk" őket a pici iszonyatosan sírt hosszú percekig, aztán egyszercsak hirtelen mintha ezt elvágták volna. Szintén meglestük őket a pici az öreghez gömbölyödve aludt mint a tök, míg előttünk még vagy egy hétig, ha hozzáért az öreghez a pici, ő rögtön odébb ugrott, nemhogy egymás mellé feküdjenek. Szóval ilyenek vannak, de összességében azt tapasztaltuk, hogy napközben, amíg nincs velük senki jól elvannak, alszanak végig, vagy játszanak külön külön, de egymással nem igen foglalkoznak. Az ilyen viták inkább akkor vannak, ha itthon van valaki velük és játszanak. Kinél legyen a játék, vagy kit simogasson a gazdi. Ezek sem végződnek morgással, csak ha az öregebb kicsit türelmetlenebb hangulatában van. Néha egyszerűen látszik rajta, hogy most nincs kedve a picihez és kész. Ilyenkor mogorva vele, ilyenkor vicsorog, vagy áll fel és teperi morogva nyakat fogva a picit a földre... A köztük lévő sorrend egyelőre nem úgy tűnik hogy változna, pedig a doki szerint szép fejlett a pici, már emelgeti a lábát pisilésnél, stb. Szóval ha lesz, akkor mostanában lesz először rangsor módosítási próbálkozás.

2011. okt. 15. 17:08
 18/18 A kérdező kommentje:
Gondoltam megosztom a mai tapasztalataimat. Egyedül maradtam itthon a hosszú hétvégére a kutyákkal, meg is történtek a jelenlétemben az első komolyabb összezörrenések. Délután labdáztunk, a nagy hozta mindig vissza a labdát, a pici közben ugrált a nyakába, amit a nagy eleinte nehezen tűrt egyszer neki is ment... Ezután elmentem itthonról pár órára, este amikor kapták a vacsit, a pici teljesen bepörgött, hogy hazaértem, amire a nagy kiakadt és megint beakarta fegyelmezni sajnos elég csúnyán, amire a pici válasza hogy játékosan ugyan de ahelyett hogy meghúzta volna magát, rávetette magát az öregre, erre ő még dühösebb lett, ami már a picinek sem tetszett ő is morogni kezdett, nem volt jó élmény. Viszont örömmel tapasztaltam, hogy ugyan nagyon csúnyán rájuk kiabáltam, de azonnal abbahagyták! Utána persze megint újra kezdték, újra rájuk kiabáltam... ezután akárhányszor elindultak volna a másik felé elég volt rájuk szólni és maradtak a helyükön. Fogalmam sincs, hogy jól cselekedtem-e, de nagyon jó érzés, hogy csírájában sikerült elfojtani ma minden veszekedést, ami a féltékenységből fakadt (szerintem). Csak gondoltam megosztom, hogy talán nem lesz gond. Ha nem vagyunk itthon NINCS probléma közöttük ez 100%, viszont ha itthon vagyunk akkor úgytűnik eltudunk minden feszültséget fojtani még mielőtt elkezdődne valami komolyabb.
2011. okt. 29. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!