Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legkeményebb kutya?

Melyik a legkeményebb kutya?

Figyelt kérdés
Azt is írd le neked mitől lesz egy kutya kemény.

2011. okt. 16. 17:12
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]



pár érdekes info a dzselal ad din kennel honlapjáról...:)


azért ne röhögtess már, hogy a roti keményebb, mint a káj...:)


egyedfüggő is, igen. ha egy ideggyenge kájról van szó,lehet esélye a rotinak. egyébként esélytelen a dolog, már csak az eltérő harcmodoruk miatt is.

a roti elkapja és nem engedi.

a káj visszakap és kész.

ha a káj kap oda előbb, akkor kitép egy darabot, majd hátrál. (nem beszélve arról, hogy úgy közelít, mint egy kígyó - nem tudod, mit akar, hova fog kapni.)


a pitbullt meg felejtsük már el...

az meg aztán tényleg röhej.


volt egy közép-ázsiai szukám, aki 2 évesen, idegbetegen, agresszívan, neveletlenül került hozzám.

mindenki azt mondta, hogy őrült vagyok, meg fog ölni egyszer engem is.

hosszú volt az út, amíg megneveltem, de végül sikerült.

addig viszont pár sztori:


- vettem neki műanyag etetőt, annyira mohó volt, hogy megzabálta a tálját is.

- a láncok közül a legvastagabbat választottam, eltépte.

- vettem neki egy giga műcsontot, 1 nap alatt szétrágta.

ez idáig még baráti.

- egyszer kitépte magát a kezemből, és átrohant a szemben lévő téglakerítéshez. kiugatott egy ágaskodó németjuhász - egy percig nem gondolkodott a káj, leharapta az nj egyik ujját. (azt érte el, jobb a semminél...)

- egy kihalt szántón sétáltunk, amikor egyszer csak elrohant. 3 perc múlva szaltózott a levegőben egy 30 kg körüli kutya teteme:(

- pórázon vittem, amikor szintén pórázon szembe jött egy kifejlett komondor. a gazdája ráengedte az én szukámra, a komondor nyüszítve rohant el.

- egy nő odaengedte a kertkapunkhoz a két kiskutyáját, akiknek a feje pont befért a lukon. beugattak.

a kutyám letépte a pofájukról a bőrt.:(

1 hét múlva az egész utcában ő volt a főnök, nem volt kutya, aki vissza mert volna pofázni neki.


ha láttál volna "munka" közben kájt, nem hinnéd, hogy egy pit vagy egy roti elbánik vele.


ha a kutyaoviban (!) a kutyám bunyót vesz észre, úgy figyel, mint macska az egérre, hogy végre szórakozhat egy jót. kicsit görcsben van a gyomrom, amikor a border colliek visítanak, mint egy disznó, az én kutyám szemében meg már látom azt, amit az egykori káj szukám szemében láttam. zsákmánynak nézi őket.

szerencsére ez a kutya kiskora óta velem van, és elég jól kezelhető...

de ne tudd meg, mennyi idő volt, mire a szukám felfogta, hogy nem kell mindenkit megölni.

2011. okt. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:

Nem káj volt egyik sem ,ilyen fajta kutyával nem találkozott soha, de azt írtam milyen fajták voltak, a gazdája verekedtette valószínűleg őket azért uszította ránk a kutyát, úgyhogy tapasztalatuk is volt. A rotim fogott és nem eresztett tényleg ez volt a harcmodora ,de mindig úgy fogott hogy egyből oldalt nyakra és aztán rázta,forgatta a másik nem érte el már a szájával, semmi sérülést nem okoztak neki.Ezzel nyert, de eresztett is amikor kellett .Viszont bolond nem volt kisméretű kutyát ,szukát nem keménykedő kant nem bántott.

A pit nem vicc, egy game pitnél nem sok esélye lenne káj-nak sem. Nemhiába nem is verekedtetik őket ,csak másik pit ellenfél nekik, akik ezzel foglalkoznak azok már rég végigpróbálták az összes fajtát. Bandog is jó harcikutyának,de az nem fajta ,hanem egy keverék .

2011. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:

Az arénában nem az a cél, hogy az egyik kutya megdögöljön. Gyakorlatilag menetekre van osztva a harc. Ha az egyik kutya úgymond már tehetetlen, szétválasztják őket, majd újra össze. Végül néhány menet után az egyik kutya már nem akar harcolni, ha ez nyilvánvaló, elfordítja a fejét, nem hajlandó nekiugrani a másiknak, akkor vége és kihirdetik a győztest.


Pásztorkutya ellen a pitnek elméletileg nincs esélye, gyakorlatilag van. Ez abból áll, hogy a pásztorkutyák jól szocializált falkaállatok. Nekik nem az ölés az elsődleges, hanem hogy megvédjék a nyájat, tehát elég ha elriasztják a behatolót.

Nem egy videót láttam, ahol az alábbiak szerint nézett ki a "párbaj". Összeugranak, a pásztorkutya rövid időn belül kihasználja testi fölényét, elkapja a pitet és leszorítja a földre. Lent tartja, majd egy idő után (mikor a kutya ösztönök úgy diktálják hogy a másik gyakorlatilag megadta magát) elengedi. Ekkor a pit (mivel neki ezeket az ösztönöket szelekcióval gyakorlatilag minimálisra redukálták) újra nekiugrik. Megint lenyomja a pásztorkutya, megint lent tartja... stb. Így folytatódik egy ideig, majd egy idő után a pásztorkutya nem érti, hogy mi a helyzet, miért nem adja meg magát a másik, amikor nyilvánvaló az erőfölény. Ekkor szokott két dolog történni. A pásztorkutya vagy bekattan és a pit többet nem áll fel, vagy a másik verzió, mikor a pásztorkutya feladja és elszalad. Olyat még soha nem láttam, hogy a pit megölte volna a pásztorkutyát.

2011. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
44%

Arról pedig, hogy melyik a legkeményebb? Nincs ilyen. Vannak kemény fajták, a kemény fajtákon belül kemény egyedek. Hallottam pl. egy kuvaszról, ami gyakorlatilag nem egyszerűen megölte a kutyákat, hanem meg is ette őket. A gazdája direkt kutyahússal etette és a kutya egy idő után vadászott a többi kutyára. Egy kiöregedett arénás pitet is bedobtak hozzá, hogy na majd az kinyírja. 2 perc múlva már ette a kuvasz.

Hallottam magyar agárról, amit kifejezetten vadászatra használtak. Az agárról mindenki azt hiszi, hogy vékony, nyüzüge kutya, azt elfelejtik, hogy brutál kemény vadászkutya, nem az, amelyik visszahozza farok csóválva a sebesült vagy lelőtt vadat, hanem amelyik megfogja. Gyakorlatilag a fegyvert helyettesíti. Nos ez a magyar agár 15 elvadult, vadállományt pusztító kutyát ölt meg, köztük kaukázusi juhászt. Prédának nézte. Az állkapcsa erős, a fogazata erős, a hosszú szemfogai visszafelé hajlanak. Ahova tép, onnan eltűnik a szőr, bőr, hús. Gyorsaságával nem tudnak vetekedni a nem agarak. Ösztönből tudja hova kell harapnia.

Nemhiába kevernek egyre több arénás pitet agarakkal, hogy növeljék a gyorsaságot, és kihasználják ezeket az ösztönös vadász és ölési technikákat.

2011. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a normális válaszát.

Amúgy a pitek tényleg túl vannak értékelve. Láttam sok tényleg game pitet, csak veszettek, de sok bőven kutya náluk. Felénk sok dzsipó szaladgál velük, sokan viszik verekedtetni pénzdíjas versenyekre is. Láttam viszont olyan "versenyzőt" akit totál befenyített egy snauzer. Értitek.

2011. okt. 17. 15:20
 16/53 anonim ***** válasza:

jajj hagyjuk már ezt.

na nézzük az ember a pit-et harcra tenyésztettük ki,vegyük pl a komondort,kájt és társait nekik feladatuk volt a nyáj őrzése stb.a pásztorkutyák simán életben maradnak a hidegben melegben még az aljszőrzet nélküli kemény pitek kanárik stbk elhullanak.Amennyit enni adok 1 nap a komondoromnak azzal egy game pit éhen halna.ha kitennénk 2-3 kuvaszt vagy akármit eredeti feladatkörébe helyt állna.ha egy pit-et tennénk ki semmi esélye nem lenne pl a farkasokkal szemben.ha össze eresztünk egy káj-t ami pásztorkutya és életét adja a gazdájáért ha az veszélyben van simán szét kap egy képzetlen de akár egy képzett aréna kutyát is.a pásztorkutyáknak a család,állatok a világa őket bármi áron megvédik,szemben az arénásokkal akik a genetikájuk miatt harcolnak.

...

2011. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
100%

így van, a pit ész nélkül harcol, a pásztorkutyák pedig ésszel.


és nagyon igaz a mondás: ésszel többet, mint erővel.


a pásztorkutya nem támad feleslegesen - minek kockáztassa az életét?...

szegény piteket meg elhülyítették.


amúgy semmi extra nincs abban a kutyában, annyi benne az extra, hogy nem adja meg magát, és nem fogadja el más kutya megadását.

ettől még nem lesz medveölő.:D

2011. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
Ha annyival erősebb a pásztorkutya akkor a sülyhúzóversenyeken ami nem a verekedtetésről szól ,hanem csak a fizikai erőről , miért mindig pitbull és amstaff nyer? Világrekordot is pitbull tartja.
2011. okt. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:
a magyar rekordot meg egy amerikai bulldog
2011. okt. 18. 06:51
 20/53 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod, hogy egy 2-3x nagyobb súlyú pásztorkutya nem tudna nagyobb súlyt elhúzni ha kifejezetten arra tenyésztenék őket? Egyszerű a magyarázat, hogy miért azok a fajták vannak súlyhúzásban, amik. Pörgősek, motiválhatóak. Egy pásztorkutyát ilyen dolgokra nem lehet rávenni, egyszerűen nem lehet erre motiválni őket. Nem érdekli, le fog feküdni és nem fogja húzni, éspedig azért, mert minek? Nem látja értelmét. A pásztorkutyák másra lettek kitalálva.
2011. okt. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!