Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legkeményebb kutya?

Melyik a legkeményebb kutya?

Figyelt kérdés
Azt is írd le neked mitől lesz egy kutya kemény.

2011. okt. 16. 17:12
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
54%

A Dobermann-ról mit gondoltok? Én imádom őket, nem tudom mennyire "kemények", állítólag nehezen nevelhető, önérzetes, akaratos?


A témához: Magyar Agaram van, és szerencse, hogy nem domináns nálunk, simán elrendezné a többi kutyát. Fel tud ugrani fejmagasságba (190 vagyok), és játékból úgy elkapja a kezem, hogy csak. Rá kell szólni, ne vaduljon be a játékba, de persze jó fej, kiegyensúlyozott kutya, és kezelhető.

A Komondorok se elveszett állatok, simán összevadásszák maguknak az őzet, vagy amit akarnak. Testalkatra viszont alig nagyobbak egy agárnál.

2011. okt. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 A kérdező kommentje:
dobermannal sajnos testközelből nem igazán találkoztam így nem tudok róluk semmit mondani, de azt tudom, hogy a pásztorkutyáknak nem kellene zsákmányosmak lenni.
2011. okt. 19. 14:20
 23/53 anonim ***** válasza:

Ezt nem igazán értem, hogy alig nagyobb egy agárnál. Persze, marmagasságra nem sokkal nagyobb, de széltében 3x nagyobbak, súlyra pedig 2x.


A dobermanokat én személy szerint nem tartom igazán kemény kutyának. Persze nem is nokedli egyik sem. :-)

2011. okt. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
Komondor nem tudna utolérni egy őzet. Csak ha meglepi, akkor kapja el.
2011. okt. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
a komondor még rá sem mozdulhat(na) a vadra nem hogy elkapni egy őzet..
2011. okt. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
54%

Pedig ahonnan örökbefogadtam a komondor-agár keverékemet, ott bizony a két komondor simán levadászta az őzeket. Hogy meglepetésből-e, azt nem tudom, csak azt, hogy amikor mentem ki, akkor a (leendő) kutyám egy őzlábbal a szájában szaladt vidáman. :D

Lehet, hogy bekeveredett az őz a kutyák területére, vagy ilyesmi, egy nagy lovarda volt legelővel.

2011. okt. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
35%

[link] Itt egy Komondor szőr nélkül. A kan Magyar agaram 70cm marmagasságú, 35 kiló, szóval nem sokkal marad el a Komondortól, a képen meg látszik, hogy nem egy zömök kutya a Komondor sem, -majdnemhogy- agár alkat. :) Mondjuk ez a példány lehet, hogy sovány is.

Lényeg, hogy a Komondornak, Kuvasznak is nagy tisztelete van a lopós embereknél, ugyanúgy mint a Kau vagy Káj.

2011. okt. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
46%
Ki az az elmebeteg aki levágja a komondor bundáját? Isssstenem
2011. okt. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%
Szrintem a Foxterrier Jagd terrier és a vadászatra használt terrierek legtöbbje. Nagyon szívós félelmet nem ismerő bátor kemény kutyák bár egyben gyengédek és hűségesek. Saját tapasztalat nekem most egy Foxterrierem van. Más sok sérülése volt mert járunk vele vadászni. Szinte már az egész kutya varrva volt a vad disznó miatt nem voltak olyan komoly sebek de minden tegy hang nélkül tűrt.
2011. okt. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%

20: 12 vagyok


Ja és a tacskó. Az egyik ismerősömékének a vaddisznó fel hasította az oldalát. Az egészt. De a kutya minden hang nyüszítés nélkül volt.

2011. okt. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!