Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdekelne a Corso! Milyen...

Érdekelne a Corso! Milyen természetű kutya, gyerek mellé való, kant vagy szukát érdemesebb venni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 2. 08:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

[link]


Huhh ezt a képet találtam a corsoról... hát mint egy medveölő fenevad.... nem semmi kutya! Nagyon szép! De gyerek mellé nem hiszem hogy való... gyerek mellé egy szelídebb kutya kéne, mint pl labrador, skótjuhász...

2009. máj. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Ízelítő:

[link]


Tapasztalatom annyi vele kapcsolatban,hogy nagyon kemény kutya,kezdő kutyásnak nem való,következetes nevelést és állandó figyelmet kíván,akkor viszont egy olyan csodálatos jellemű kutyád lesz,amilyen csak keveseknek!

2009. máj. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat!Sokan azt mondják,hogy szereti a gyerekeket. Végülis minden kutya nevelés kérdése.
2009. máj. 2. 09:09
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
szia! ha erős és határozott kézzel neveled akkor hajrá nem lesz gondod vele!!! Ha kezdő kutyás vagy akkor lehet a makacsságával problémád lesz de tudod korrigálni ha jól neveled!!! Nekem nem corsom van hanem staffordshire terrierem,de az én véleményem h nyugodtan tarthatsz bármlyen kutyát gyerek mellett ha kellőképpen oda figyelsz rájuk!!! fontos h tenyésztőtől vedd a kutyát sztem ez a legfontosabb!!! még anniyt fűznnék ide h a labrador korántsem olyan kid kedves kutya mint azt a média sugallja az én tapasztalataim alapján ismerek vagy 10 de ebből 10 problémás és miután nem csak felnőtt kutyákról beszélek hanem kölyökről is nem feltétlen nevelési hiba!!! és ezzel nem akartam senkit sme megbántani de tényleg!!!
2009. máj. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A Cane Corso szerintem nem igazán való gyerekek mellé, már a méretéből adóóan sem, bár ha következetesen neveled, akkor nem hiszem, hogy baj lesz vele.
2009. máj. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

pont valamelyik nap láttunk egyet az erdei tornapályán. apuci, anyuci, és 2 kisgyerek(5-8 évesek lehettek). bicajoztak, mi is kutyával voltunk a kutya oda akart jönni hozzánk, de első szóra visszament a gazdihoz aki szólt neki. a gyerekek is nyuodtak voltak( ami látszik hogy a kutya jó nevelést kapott). nekem is hasonló kaliberű kutyám van és imádja a gyerekeket! alapvetően szinte minden kutya szereti a gyerekeket, csak szokjon hozzájuk és ne érje semmi negatív velük kapcsolatban. erre 2 példát is tudok mondani. és tényleg nevelés kérdése.

A., eset: egy kölyök törpe tacskó olyan 3 hónapos forma, kisgyerek megráncigálta a farkánál fogva.azóta utálja a gyerekeket!

B., eset: 4 hónapos skótjuhász. szerette a gyerekeket, de az iskolából kirohanó gyerekek lerohanták és körül vették, szegény nem tudott menekülni, annyira körül zárták. ezért azóta fél tőlük , viszont alapjába véve semmi gond nincs vele, póráz nélkül is sétáltatható, jó nevelésben részesült.

ezeket a problémákat ki lehetne küszöbölni csak sokan nem tudják hogy is nem szeretnének időt tölteni vele.szomorú...


Szilvásváradon, a CACIB-on szerettem bele én is a Cane Corso-ba. az én kutyámmal játszott egy 1 év körüli kutty.


20/N

2009. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem ajánlom gyerek mellé... A viselkedése, a habitusa és a mérete miatt sem. A "gyerekekkel megfér", nem azt jelenti, hogy kezesbárány... Én biztos nem hagynám egy kertben a kislányommal. Akkor se, ha egyszerre születtek...
2010. jan. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs a Cane corsonál fantasztikusabb fajta! Imádja a gyerekeket! És nagyon nyugodt, kedves fajta! Az enyém is mindig úgy alszik el, hogy közben hozzám bújik és állandóan szeretget!Idegenekkel szemben is kedves! Egyszerűen tündér!
2010. jan. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A cane corso bátor, kiegyensúlyozott, értelmes, mozgékony és kissé szilaj kutya. A családjával szemben gyengéd és hűséges. A kifutóban való tartása nem nagyon alkalmas. Figyelmes, családját védelmező kutya, és ha igazi veszély fenyeget, a hangját is kiereszti. A gyerekekkel jól megfér, idegenekkel szemben viszont gyanakvó, csak a gazdája jelenlétében hajlandó megtűrni őket. Ha megfelelő volt a szocializációja, a háziállatokkal sincs gondja. Más kutyákkal szemben általában harcias.A cane corso általában könnyen és gyorsan tanul, de nem kezdőknek való kutya. Bocsi, wikipediaról másoltam :D Ettől jobban, tömörebben nem lehet jellemezni. Én is egy hasonló mellett nőttem fel,de lehet jobb lenne egy labi, v. németjuhász, ahogy előttem írták. Náluk max akkor lehet gond, ha kifejezetten rosszul nevelik.
2010. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 60 kg-os blökim, kerti kutya, nincs megkötve. Egyszerűen szerelmes a lányomba, aki még csak 1,5 éves, a corso pedig 6 éves. El tudod képzelni, hogy egy 1,5 éves gyerek hogy "dobja" a labdát a kutyának? Az meg majd megőrül, de eszébe se jut, hogy kivegye a lányom kezéből. :) Akinek nincs corsója, az ne nagyon írogassa, hogy nem való gyerek mellé, hisz nyilvánvalóan nem ismeri igazán a fajtát... (egyébként első kutyának csak akkor ajánlom, ha van olyan ismerősöd, aki tapasztalt nagykutyás és tud Neked segíteni, mert valóban a fejedre nőhet, de ha odafigyelsz rá, akkor egy birkát is nevelhetsz belőle(mármint a gyerekekhez való viszonyára értem)
2010. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!