Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől nagyobbodott meg a...

Mitől nagyobbodott meg a kutyusom lépe, mit jelent a lelete?

Figyelt kérdés

1 hete még kicsattant az egészségtől, aztán hirtelen görcsölni kezdett a hasa, másnap véreset hányt. Dióhéj volt a hányadékban, ezért azt gondoltuk, a túl sok dióhéj felsértette a beleit. Az állatorvos tanácsára türelmesen vártuk, hogy kijöjjön a széklettel a dióhéj. Röntgen készült, ami a bélelzáródást kizárta. Minden kaja kijött belőle, pedig amúgy étvágya hatalmas volt a betegség alatt is, nem volt rá jellemző a fertőzéseknél jelentkező levertség, nem volt lázas sem. Kedve is jó volt, eleven volt, a görcsöket és a hányást leszámítva. Péntekre már legyengült a sok hányástól, bár volt 2 nap, amikor a hányáscsillapítók hatására jól volt és evett, ivott. A levertség hiánya miatt tényleg lehetett a dióhéjra gyanakodni. De amikor végre lett széklete, nem jött ki semmi, csak szurokfekete volt a vértől. Az állatorvos péntek este azt mondta, ha a héj okozta volna, annak már ki kellett volna jönni. Hétvégén felkerestük az állatkórházat, ahol nagyon alaposan kivizsgálták végre.

A kontrasztanyagos röntgen holnap lesz. Eddig 2 okot gyanítottak: vagy fekélye van és az vérzik, vagy daganat.

Csakhogy ma voltunk vele ultrahangon is és azt mondta az orvos, nem lát daganatot, ő bélgyulladásra gyanakszik. De azt nem mondta, amit a leletre ráírt, csak most vettem észre:


Lép: megnagyobbodott

szerkezet: diffúz

intenzitás: fokozott

alak: normál

kontúr: normál


Diagnózis:Gastroenteritis gyanúja. Splenomegalia.


A splenomegalia a lépmegnagyobbodás és most ettől rémültem halálra. A kutyusom anyja lépdaganatban halt meg. Egyszerűen elvérzett, mikor a daganattól szétrepedt a lépe.


És az én kiskutyám véreset hányt és véres a széklete.


Egyelőre csak gyomorvédő gyógyszert írt fel neki. Holnap lesz a kontrasztos röntgen.


A mája, veséje rendben, bár az epehólyaghoz is azt írták, hogy kitágult, de kő nincs semmiben.


A gyomor és bélcsatorna tágassága, falvastagsága, szerkezete, perisztaltikája normál. Folyadékot és gázt tartalmaz, a duodenum kissé megvastagodott falú.

Hasi folyadékgyülem nincs.


A kutyusom véres széklete nem eredhet a lépből, ugye???


Én kibékülnék a gyomorfekéllyel vagy a gastroenteritissel, mert ezek talán gyógyíthatók, de mi ez a lépmegnagyobbodás???


Teljesen ki vagyok. Repkedtem örömömben, hogy nem találtak daganatot, tehát fekélye van, ami szépen meggyógyul...de most elbizonytalandtam. Lehet, hogy mégis rákos? Vagy mi történhetett vele?

Mi van a lépével? Mi köze a lépnek egy gyomorfekélyhez?

Szerintem nem gyomorfekélye van.


Amúgy olyan kis virgonc volt ma. Sajnos nem tudom, vérzik-e még, mert péntek este óta nincs széklete. Akkor mindent kihányt, most meg egy nap koplaltatás után ma evett először picikét, így még nincs széklet.


2011. okt. 16. 20:28
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy bizonyos emberi gyógyszerek alkalmazhatók kutyánál a megfelelő adagolással, de van amelyik végzetes. Ezért kell minden ilyesmit állatorvossal egyeztetni.

Engem a dióhéj azért is vitt félre, mert amikor a Cataflamos kutyám véreset hányt, dióhéjat is hányt ki. Egyből a régi félelmem láttam igazolva, hogy a dióhéj felsértett neki valamit. Közben meg csak annyi történt, hogy mivel megmérgeztem a Cataflammal, hányt és mivel nemrég evett diót, kijött a hányással dióhéj is.

De mondom, amikor annyi diót evett, valóban aznap este pokoli rosszul volt, szóval lehet hogy azért nem árt az óvatosság. Az első doki nem tartotta kizártnak, hogy a dióhéj a bűnös. Szerencsére a második szkeptikus volt és elmagyarázta, hogy simán megtörténik, hogy a kutya tűt nyel le és megfordul a bélrendszerében és úgy születik meg és még csak meg sem sérti a kutyát, ezért ő nem nagyon hitt a dióhéj teóriámban. Neki lett igaza. De azért azt is tudom, hogy tűkkel öltek már meg kutyát, szóval azért gondolom az se törvényszerű hogy nem okoz gondot. Hát idén nem aggódtam a dióevés miatt, mert nem volt semmi dió a fán.

2017. jan. 16. 03:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!