Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és mire tanítsak egy...

Hogyan és mire tanítsak egy amerikai staffordshire terrier kölyköt?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen egy szófogadó, barátságos, jámbor kutyát szeretnék nevelni belőle.
2011. okt. 19. 20:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A behívás elengedhetetlen.

Nézd meg azt a linket, amit pár sorral feljebb küldtem. Szuper dolgokat lehet megtanítani nekik :)

2011. okt. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
rendben, mindent megfogok nézni! hálás vagyok a segítségekért! :)
2011. okt. 19. 22:24
 13/21 anonim ***** válasza:

Az enyém 4 hónapos, eddig az alapvető engedelmességet tanitottuk neki, ül, marad stb. Most már csalizom, sulyhuzó kutya lessz belőle nagy korába elvileg. Fontos a fokozatosság nem kell neki egyszerre mindent megtanulni, ha azt szeretnéd hogy nyugott kutya legyen elengedhetettlen hogy jól kimozgasd és akkor semmi gondod nem lessz vele .

Sok sikert a kiskutyához :)

2011. okt. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Pl.az első és legfontosabb, hogy a neve hallatára adjon szemkontaktot+milyen határok vannak az életében, pl.nemszedünk fel a földről semmit, nem rágunk bútort és megtanítod arra,hogy egyedül is lehet+milyen erősen haraphat...
2011. okt. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

6 hetes még tényleg kicsi a kutyaovihoz, de otthon játékos formában már taníthatod neki az ül-t, a behívást meg ilyeneket. Sok-sok játékkal és dicsérettel. Naponta háromszor-négyszer leülteted, mikor enni adsz neki, ennyi egyelőre elég is. Nem lehet elég korán kezdeni.


Míg az oltásai nincsenek meg, szerintem addig is lehet emberek közé vinni. Én a saját kutyámmal azt csináltam, hogy begomboltam a kabátom alá, csak a feje lógott ki, és róttuk a falut-város, néztünk autót, vonatot, embereket, kerítésen át üvöltő kutyákat. Közben beszélgettem vele. Néha megijedt, akkor bebújt a kabát alá, pl. mikor először látott vonatot, de másodszorra már megszokta.

Tanulja meg, hogy mi mindenből áll a világ, lásson, halljon, szagoljon minél több dolgot, hogy ne fél éves korában rohanjon idegbajosan világgá egy autóduda elől.

A módszer további előnye, hogy a szoros testkontaktus szoros kötődést is kialakít, legalábbis én esküszöm rá.

2011. okt. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Cspapa ***** válasza:
Először is hogy ne egyen meg. Meg arra, hogy emberek között tudjon viselkedni. Meg, hogy megismerjen a sötétben. Meg aludjon veled egy ágyban.
2011. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Mennyi idősen érdemes elkezdeni tanítgatni?
2011. okt. 22. 17:38
 18/21 anonim ***** válasza:
Azonnal, ahogy hozzád kerül.
2011. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló írta, már a legelső naptól kezdve el kell kezdeni a tanítását.

Ez a fajta nagyon makacs, önfejű tud lenni, így valóban fontos a következetesség ( ami "NEM", az mindig legyen "NEM" ).

Noha nekünk stafford keverékünk van és már 2. éves lesz, a mai napig küzdünk vele, hiszen hiába jól nevelt, mindig erős kézzel kell fogni, mivel amint kis gyengeséget lát rajtunk, azt azonnal észreveszi.

Ezt értsd úgy, hogy engedelmes, szófogadó kutya, de mindig próbálná feszegetni a határait. Szegény még nem jött rá, hogy nálunk rossz helyen kopogtat :))


Erős bennük a védőösztön, ezért még pici korában szoktasd más kutyákhoz és mindenféle emberhez.

Mi ezt sajnos nem tettük meg, mert akkoriban falun éltünk, így nem találkozhatott sokféle emberrel, ezért most, hogy városba költöztünk, tartózkodó az olyan emberekkel akik nem megszokottak számára ( pl. lassan sétálgató emberek, cigányok stb. ), bár érdekes, hogy ez a védőösztön a miénknél csak sötétedés után jön elő amit mondjuk a cigányok miatt nem is nagyon bánok, hiszen úgysem támad sosem senkire, viszont a "buffogása", ugatása elég meggyőző :)

Nagyon okos kutyák.

2011. okt. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
És arra hogyan tudom megtanítani, hogy a nevére hallgasson?
2011. okt. 29. 22:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!